Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 18 Aralık Salı

Borsada Bugün – 18 Aralık Salı

Artık endeks o kadar hızlı dönüyor ki hızına seanslık sistemler bile yetişemiyor, saatlik hatta dakikalık sistemlerle izlemek gerek ancak bu yol borsayı yatırım aracı olarak gören ve endeksin hareketlerinden bağımsız orta ve uzun vadeli yatırımda bulunan yatırımcının yolu değil elbette. Biz de bu sayfada borsanın bir yatırım yeri olduğunu savunanlardanız, elbette sayımız az ama az olsun öz olsun.

Seanslık BIST100 Endeks Teknik Analizi

Günlük grafiğimizde Demand Index Ağustos-Ekim aylarında oluşan büyük negatif uyumsuzluk ardından 8,500’lerden 7,500’lere çekilen endeks buralardan konsolide olmaya çalışıyor. Demand Index düşüş trendi kırıldıktan sonra en azından düşüşün sonuna geldiğimizi ve yeniden yükseliş bekleyebileceğimizi düşüneceğimiz günler gelecektir.

Günlük BIST100 Endeks Teknik Analizi

Her sabah BİST100 grafiği ile hareketli ortalamayı ve en verimli iki sistemi ve farklı indikatörleri grafik olarak izleyeceksiniz. Bu sistemlerden sizin risk anlayışınıza uyan, yatırım sisteminizi daha iyi yansıttığını düşündüğünüz bir ya da bir kaç sistemi direk izlemeye başlayabilirsiniz.

Örneğin StochRSI hızlı hareket ederken RSI ve hareketli ortalama daha yavaş hareket eder.

Pivot Seviyeleri

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here