Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 22 Aralık Cuma

Borsada Bugün – 22 Aralık Cuma

Endeks 3 aydır içinde olduğu kısa vadeli düşüş trendi etkisi altında hareketini sürdürüyor. Orta ve uzun vadeli yükselen trendlerin üzerinde fakat hareketli ortalama altındayız. Düşüş trendi üzerine çıkılması için 8,000 üstünde kapanış gerekiyor.

Dün beklediğim klasik Perşembe yükselişi gerçekleşirken, para girişi olmaması olumsuz bir nokta oldu. Endeks sadece bolinger orta banda kadar yükseldi, haftalık pivot seviyesi ve kuvvetli direnç seviyesi olan 7,840 denenmedi. Gelecek haftaya biraz olsun olumlu bakabilmek için bugün 7,840 direnci üzerinde kapanış gerek.

Seanslık BIST100 Endeks Teknik Analizi

Günlük grafiğimizde düşüş trendinin 8,000’li seviyelerden geçtiği görülüyor. Bu satış baskısının kırılması ve endeksin yeniden yukarı bir harekete başlayabilmesi için öncelikle 8,000’in aşılması ardından da 8,120-8,365 ve son olarak 8,500 üzerine yükselmesi gerekiyor.

Günlük BIST100 Endeks Teknik Analizi

Her sabah BİST100 grafiği ile hareketli ortalamayı ve en verimli iki sistemi ve farklı indikatörleri grafik olarak izleyeceksiniz. Bu sistemlerden sizin risk anlayışınıza uyan, yatırım sisteminizi daha iyi yansıttığını düşündüğünüz bir ya da bir kaç sistemi direk izlemeye başlayabilirsiniz.

Örneğin StochRSI hızlı hareket ederken RSI ve hareketli ortalama daha yavaş hareket eder.

Pivot Seviyeleri

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here