Sayfa 839/1006 İlkİlk ... 339739789829837838839840841849889939 ... SonSon
Arama sonucu : 8043 madde; 6,705 - 6,712 arası.

Konu: Vob 24

1. Web sitesi ise konu bunda bir zorluk yok. Eğer bu platform dünyaya kendi ürünlerinizi satmak içinse Amazon ya da AliExpress bir yapı dan bahsediyorsunuz demektir. Dikkat ederseniz bunlara Web sitesi demedim. Web sitesi sadece işin görünen yüzü.

Mesela AliExpress üzerinden 1 dolarlık birşey alıyorsunuz, kapınıza kadar beleş geliyor. Aslında bunun bir bedeli var ve tahminim Çin hükümeti, belli bir ciro yaratan her şirkete bir teşvik veriyor. Bunu vermese o malı dünyaya satamaz. Bunu neden yapıyor ? Gene benim tembel (çünkü teyit etmedim) düşüncem, küçük küçük kobi ler oluşması ve üretim yapmaları (hem istihdam var, hem değer üretimi var) sattıkça motive olan insanlar ve gelişen ürünler ile dünyada rakipsiz ilerliyorlar.

Bir örnek vereyim. Deri çanta yapan bir firma var mesela. Resimlerini koymuşlar siteye. O kadar mutlu yüzler ki, bu ürünlerine de yansımış.

Site olayına basit bir örnek olsun diye söyledim. Yapacaksak siteyi Böyle birşey yapmalı.

Ha buna benzettiğim bir girişim Turkish Cargo. Türk Hava yoları hava yolu kargosu. Dünyanın her yerine yaş sebze meyve taşıyor. Ha Çanakkale’den domatesi toplamayıp ertesi gün İstanbul pazarına getirmişsin, ha götürüp Brezilya pazarında satmışsın. Hangisi işine gelirse.

Güzel bir pazar dileğiyle...

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    dünya çapında bir web sitesi yapmamız gerekli.

4 sene önce istanbuldaki bir arkadaşım ciddi destek aldı yurt dışından 1.5 m $ gibi. sadece fikir bazında idi üstelik uygulama geliştirmişti etkinlik ve yorum üzerine.

bende bu konu hakkında düşünüyorum ama sistemlerden zaman kalmadı aslında sn ikigozum ve ariston hoca fikir verse iyi olurdu

2.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    PAZAR gecesi asya borsaları dolar işlemlerine bakarız..
    sabahta diğerlerine
    hareket yoksa.. yola devam..

Haberturk haberinin REUTERS 'e sıçraması hiçte iyi olmamış,maalesef..
    Haber dünyaya da servis edilmiş oldu
     Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    bu haberin söylentisi bile çok kötü...umarım aslı yoktur piyasada işleme almaz...ve böyle haber yapanlar vatana hainlikle yargılanır.
    Pazartesi ve izleyen günlerde ciddi eksiler olursa haberi yapan gazeteci işinden atılır, üstüne de FETÖ araştırmasına uğrar. Ama piyasa ciddiye almazsa unutulur gider. Twitter hesabına da baktım gazetecinin, haberini bir linkle paylaşıp silmiş. Geçen de Nevzat Çiçek Habertürk tv'de Halkbank'a ceza kesilebilir dediğinde piyasa çok ciddiye almamıştı, bunu neden ciddiye alsın ki? Yine de ne dersek diyelim, piyasayı elinde tutanlar bu haberi, hangi yönde kullanmak isteyecekler buna bakar.

Bist'te poziyonu olmayan ama Dolar'da şort olan biri olarak yazdım.

YTD

Alıntı Originally Posted by KAHRAMAN Yazıyı Oku
    Pazartesi ve izleyen günlerde ciddi eksiler olursa haberi yapan gazeteci işinden atılır, üstüne de FETÖ araştırmasına uğrar. Ama piyasa ciddiye almazsa unutulur gider. Twitter hesabına da baktım gazetecinin, haberini bir linkle paylaşıp silmiş. Geçen de Nevzat Çiçek Habertürk tv'de Halkbank'a ceza kesilebilir dediğinde piyasa çok ciddiye almamıştı, bunu neden ciddiye alsın ki? Yine de ne dersek diyelim, piyasayı elinde tutanlar bu haberi, hangi yönde kullanmak isteyecekler buna bakar.

Bist'te poziyonu olmayan ama Dolar'da şort olan biri olarak yazdım.

YTD
    Aslında SPK ve BDDK da risk aldı.Birkaç ay sonra bu haber doğru çıkarsa bu sefer BDDK ve SPK'nın haberi yapan gazeteciden özür dilemesi gerekecek,itibar kaybına uğrayacak.Bence SPK ve BDDK,''Bize bu konuda ulaşmış bir bilgi yok,haberin doğruluğunu teyit etmiyoruz.'' deseler daha doğru olurdu,risk almamış olurlardı,bunu yapmadıklarına göre böyle bir şeyin olmayacağına eminler diye yorumlamak gerekiyor bu durumda.

4. Pazartesi bu haberi kulanip panikle satanin malarini alirlar piyasa spk aciklama yapmasydi iyidi bence bu spk konuyu onemsedigini gosterir zaten sismisti yone i bahanwyle cacaklar gibi

5. Bazı haberler var haftasonu

Spk ve bddk aceleyle açıklama yapma gereği duymuşlar

İlginç

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749
     Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
    E maşallah. Hayat standardınız değişmemiş!

Şaka mı yapıyorsun dostum o gün ekmeğe 3 TL. öderken bugün 6 TL ödüyorum.
    O yıllarda 1050 TL maaş alırken bugün bugün 1405 TL alıyorum. Sadece 180 TL ayda ekmeğe ödüyorum gerisini sen düşün.

Maaş artışı oransal olarak ekmek fiyatını geçememiş enflasyon yüzünden. Tam komedi.

Bu ülkede esnaf olacaksın, başka şansın yok

at KGF yi cebe, ohhhh, taşıt kredisini al, KDV ni ödeme

hayat esnafa güzel

Alıntı Originally Posted by cengizz Yazıyı Oku
    Şaka mı yapıyorsun dostum o gün ekmeğe 3 TL. öderken bugün 6 TL ödüyorum.
    O yıllarda 1050 TL maaş alırken bugün bugün 1405 TL alıyorum. Sadece 180 TL ayda ekmeğe ödüyorum gerisini sen düşün.

Maaş artışı oransal olarak ekmek fiyatını geçememiş enflasyon yüzünden. Tam komedi.

vopçuyum desem, yani bir çeşit esnaf sayılırım, para tüccarı gibi bi şey

bana da esnaflara verilen kredilerden kullanabilir miyim ?

esnaf viop kredisi ?

Sayfa 839/1006 İlkİlk ... 339739789829837838839840841849889939 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •