Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 38/119 İlkİlk ... 2836373839404888 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 297 - 304 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1. sayın ersoydelta daha önceki şelale operasyonlarından kısa bir süre içerisinde atıyorum 2-3 haftalık süre içerisinde geçtiğimiz 25 eylül referandumundan sonraki 2 haftadada yapılan yapıldımı acaba. bilginiz varmıdır. yani ilk pazartesi günkü açılış mesela çoğu hisse %10 gibi bir düşüş yaptı kısa sürede topladı. 1 hafta geçti yine aynı şeyi yaptı yine topladı. yani tekrar yaptığında "hee bu seferde toplar" diyerek milletin tüm nakitini borsaya yatırmasını mı hedefliyorlar sizce. borsada o kadar geçmişe dayanan bir tecrübem yok. geçtiğimiz hafta 3 hissemden 2 sinden çıktım portföyün %65-70 arası şuan nakitte, diğer kalanda çok güvendiğim bir hisseye geçicem pazartesi. onda da uzun vade durmayacağım gibi. ocakta duruma bakıp tut/sat yapacağım bir hisse.
    birde şelale yapmak isteseler döviz görece düşükken (3.40 a bile düşük demeye başladık ) yapmaları daha mantıklı değilmiydi. şuan dolar 3.80 diyebiliriz. ki benim şahsi görüşüm seneye 4ün altına fazla inmeyeceği yönünde. bende şuan bistten korkar durumdayım o nedenle 2-3 haftadır zamanı kolluyordum bu haftaya kısmetmiş yavaştan kaçış. şuan borsada kazanmayan yok gibi bişi özellikle son 8-9 ay. yani öyleki %400-500 yapanı geçtim %70-100 arası yapmayan hisse bile çok az. yani özel bir efor sarfetmen lazım son 8-9 ayda para kaybedebilmek için.
    "O'nun yaptıklarını ben başaramazdım. asıl devrimci Atatürk'tür. Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk'ün yaptıklarını başaramazdım…" Fidel Castro - Habitat Toplantısı İstanbul 1997

2. dolar yükselecek tahmininize katılıyorum ama 3.55 görünce alacağım demişiniz, görmezse almayacak mısınız?

3. Selam arkadaşlar.
    Şeker yatırımın active charts isimli programını bedava kullanıyordum ancak kullanım süreniz doldu şekline bir uyarı geldi.
    1990 lardan itibaren geniş olarak hisselere bakabiliyordum. Elimdeki matriks ise o kadar geçmişe gitmiyor. aranızda bu tarz bir ücretsiz program kullanan varsa lütfen linkini bana özel mesaj yolu ile gönderebilir mi?

4.  Alıntı Originally Posted by muratteknik Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar.
    Şeker yatırımın active charts isimli programını bedava kullanıyordum ancak kullanım süreniz doldu şekline bir uyarı geldi.
    1990 lardan itibaren geniş olarak hisselere bakabiliyordum. Elimdeki matriks ise o kadar geçmişe gitmiyor. aranızda bu tarz bir ücretsiz program kullanan varsa lütfen linkini bana özel mesaj yolu ile gönderebilir mi?

5. Önceki eklediğim grafiklerime mutlaka bakın inceleyin KAYIT altına alın download edin elinizin altında kalsın.
    ####
    SP500 için tahmini grafiğim halen geçerli şuan yanıltıcı zıplamaya başladı
    peki haberler: "1930lardan bugüne ABD borsaları bu kadar aralıksız çıkmadı"
    kısacası GEL GELL al bak kaçırma haberleri bunlar
    ####
    ülke içindeki haberler "enflasyon 13.5 yılın zirvesinde" yani olumsuz
    FAİZLER %15lerde
    kredi oranları son 9 ayda %50 arttı
    örnek en son nisan da 1,09 dan tüketici finansmanı kullandım şuan 1,4% ile veriyorlar
    DOLAR hareketine başladı
    dövizler zıt yönde zıpladı
    peki çıkan haberler nedir? "bilmem kim tavsiye etti dolar SAT gelişmekte olan ülke parasını AL"
    yani adamlar enayi ARIYOR.
    BORSA neden çıkıyor ? çünkü vatandaş satıyor nakite geçtikçe adamlar enayi tabii ki dirençleri kırdırıp vatandaşa TEKRAR pazarlayacak
    ####
    yüzdesel olarak nekadar artar peki borsamız ? %10 mu? peki YÜZDESEL OLARAK düşmeye başlarsa yüzde kaç kaybettirir ve siz o kaybı KAZANÇ İLE kapatmak için KAÇ YIL HARCARSINIZ_?
    #####
    ŞEKER yatırımın uygulamasının PRO versiyonu yıllık 45tl ya satılıyor ancak bir çok sistem eksik o programda yani ben üstüne para verseler kullanmam.
    fakat geçmişe bakmak için güzel bir sistem eskiden EUROLINE vardı şimdi piyasadan silindi yerine matriks geldi çünkü daha ucuz ancak ucuz etin yahnisi gibi para etmiyor.
    En iyisi ORTAK alın bu tür programları 3-5 kişi VOLTRANI oluşturp belli zamanlarda kullanın
    #####

borsamız şimdi bu çıkışı ile malı satamazsa aralık ayı seviyemiz yine düşüş başlangıcı olmaz OCAK şubat martta çakılırız
    ancak SATABİLİRLERSE ARALIK ayında çakılırız çünkü KASIM ayı AYLIK grafikler i aşırı SATIŞ seviyesi vermiyor 105 000 seviyesi önemli

#####

Çizdiğim grafiklede SP500 grafiklerinde maksimum TEPE noktasını gösterdim

aynı şekilde XU100 için ve XU030 içinde maksimum TEPE noktalarını gösterdim

geriye gidip 162. mesaj sonrasına bakabilirsiniz
    ####

endeks yükseliyor ama endeks teki AĞIRLIĞI yüksek olan hisselerin fiyatları arttı fakat vatandaşa verilmiş olanlar yükselmiyor

kısacası yükseliş YALANB
    ####
    ITTFH şuan aylık bazda güçlü yükseliş grafiği veriyor ancak nereye kadar basıp yükseltir o kısmı tam göstermiyor
    ####
    DENGE yi bu kadar yükselişii ben tahmin etmemiştim 6,8tl top seviyydi fakat kaça gitti gördünüz mü?
    nisandan bugüne söyledim mi?
    ####
    TEK kişisel görüşüm HARCAMA YAPMAYIN bırakın üreticiler ÖTV indirimi istesinler siz harcamazsanız
    Vergi nasıl toplanacak? mecbur indirecekler ötv kdv vs..
    ####
    şuan iş büyütmek isteyen tüm çevrem yatırımları ELDE dolar ve döviz tutarak yapıyor satacakları seviye ise MART ortaları 2018 gibi
    bana tavsiyeleri ise sende tut ama bankaya yatırma çünkü sizin DOLARINIZI sizin ALEYHİNİZE piyasaya satarak kullanıyorlar.

6. daha önce 162. mesajda eklediğim grafiğin lineer olarak çevrimi
    SON tango kısmındayız alırlarsa satmak isteyenlere büyük kıyakları olacak
    birde bizlere.
    #####
    Kasım sonu dolar tahminleri bir anda revize edildi 4,1tl lerden bahsediliyor
    dövizde oynaklık devam ederken borsanın böyle ani sert çıkışı mal boşaltma sinyalidir grafikte işaretledğim noktalardaki hareketler
    hep bunlara benzer olmuştur
    #####

şubatta martta dolar 4,21tl tahminimi daha önce söylemiştim krılırsa 4,21tl üstünde 4,41tl ve 4,61tl mevcut.
    savaş senaryoları devamlı masada üstelik kuzey kore değil bizlerin iran ile savaşı
    nasıl olabilir bilmiyorum ancak olursa şaşırmam altın ralliye başlar ve grafikte görülen 162.mesajdaki
    2024 yılında 2300dolar ile 2600 dolar ons fiyatlarına dogru hareket başlar zaten ne zaman telvizyon altın kötü dese yükselmeye başlar.

7.  Alıntı Originally Posted by Econfinplus Yazıyı Oku
    2017 Nisan - Ersoy : Borsa 95 ten döner
    2017 Ekim - Ersoy : Borsa 110 dan döner
    2018 Nisan - Ersoy : Borsa 125 ten döner , bu küçük bir ihtimal tutabilir
    2018 Ekim - Ersoy : Borsa 140 tan döner , bence bu tutar bak
    90 binden beri short yapıp batmamak da bir başarı, takdir etmek lazım

8.  Alıntı Originally Posted by Econfinplus Yazıyı Oku
    90 binden beri short yapıp batmamak da bir başarı, takdir etmek lazım
    Hay Ağzına sağlık be Aslan parçası..
    FED faiz artıramıyor, cuma kredi notu büyük ihtimal artacak, bu vatandaş kendini bildi bileli terste kalmış..
    Mevcut ekonomik sistemde mutlaka kriz Dönemleri olur..
    Ama yıllarca kriz çıkacak diye milletin kafasını ütüle, Ömür billah terste kal, vayyy yavrum vayyyy...
    Hocam bu tayfayı okuduğumdan falan değil, ana listede sizin nicki gördüğüm için baktım..
    Bunlara çok net kapak yapıyosun ama ??????

Sayfa 38/119 İlkİlk ... 2836373839404888 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •