Sayfa 262/860 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362762 ... SonSon
Arama sonucu : 6878 madde; 2,089 - 2,096 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Kağıt gidemiyor...

Yatırım tavsiyesi değildir..
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

2. Gidecek sabırlı olun.

3.  Alıntı Originally Posted by wurddf Yazıyı Oku
    Gidecek sabırlı olun.
    E hadi bakalım...

Yatırım tavsiyesi değildir..
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

4. Gider gider de biz satınca

5. Dün gedik sattı garanti aldı.. Bugün gedik aldı garanti sattı.. Muhtemelen de yarın da bugün alanlar satacak satanlar alacak.. Arada benden senden ne koparırlarsa artık.. :)

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Alan yatırımım banviti yükseliş trendindeki hisse olarak göstermesini nasıl değerlendirirsiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

7. SPK nın ilgili maddeleri gereğince yazılarım yatırım tavsiyesi niteliği taşıyamaz.
    Hiç kimseye hiçbir şey öğretemem; yalnızca düşünmelerini sağlayabilirim.

8. Marketler de Banvit bulamayınca internetten Banvit sitesinden bulduğum Safranbolu daki Banvit satış noktası Bim e gittim.
    Doyfram marka tavuk ürünleri ve Banvit hindi ve tavuk ürünleri vardı hiç birinde kg /tl önünde rakam yoktu.
    kırmızı et EMİN marka olup Üretici firma Aytaç tı. fiyatı kıyma, kuşbaşı 31 tl/kg dı. Karkas et olarak yazıyordu.
    Çankırı Çerkeş de kurulu et sucuk vb. üreten bir kuruluş.
    Personele sorduğum da, "Aytaç üretmiyor dışarıdan tedarik ediyor" dedi.
    Öyleyse EMİN firması bu işin neresinde
    Galiba ithalat işini hükümetten EMİN aldı ve
    Perakende satış için A101 le BİM le anlaştı sonra Aytaç, Banvit vb. bir kaç firmayla da tedarik için anlaştı.
    Tv larda gördüğümüz ithal et satışları yoğun ilgi görüyordu ben de sanıyordum ki çok az miktarda ithal ediliyor kimse alamıyor kapış kapış gidiyordu. Meğerse uzun zamandır (Türkiyenin her yerinde şubesi olan BİM ve A101 sadece Safranboluda 3+6 =9 şube var)
    30-31 tl/kg fiyatlardan satılmakta imiş.Bunu dün öğrendim ve bu nedenle bu gün BİM e bizzat giderek gördüm.

Şimdi aklımda deli sorular.
    Bu durumda;
    1-Tavuk fiyatları nasıl etkilenir?
    2-Tavuk satışları nasıl etkilenir?
    3-yabancı karkas et ne kadar sağlıklıdır, paranın her şey olduğu ülkemizde halk sağlığına ne kadar önem verilir ve araştırılır, islamı kesime uygun mudur, domuz eti karışmış mıdır halkımız bunları ne kadar düşünür.?
    4-Yinede tavuğa göre 3-4 misli pahalı bu fiyat ne kadar caziptir.?
    5-Acaba Banvit hissesinin fiyatı bu nedenle mi 21 lerde sürünmektedir?
    6-Kırmızı et tedariğinden yaptığı kazanç bu dezavantajları karşılayabilecekmidir? Bu nedenlemi kırmızı et üretiminden vaz geçmiştir?
    7-ithal ete bu kadar kolay ulaşabildiğimize göre vatandaş artık ithal eti sevmiyormu? tüketimini azaltmış olabilirmi?
    Sasalarımı da satıp Banvitleri fulleyecektim. Ancak kafamdaki bu sorulara yanıt bulmadan bunu yapmayacağım. Elimdekiler yeter.
    12 aylık blançoları gördükten sonra ya tamam ya devam kararımı vereceğim.
    Ama artık eskisi kadar iddialı değilim..

Şimdi son çeyrek blançonun 100 milyon üstü kar getirebilmesi için elde kalanlar .
    -İthal et tedariği kazancı
    -Dolardaki artış
    -İhracattaki artış
    - Eylüle göre Ekim ayındaki %23 lük üretim artışı

Bu hususlarda sizler ne düşünürsünüz sayın Keko da yazmıyor sanırım Banvitlerini sattı.
    ssss

Sayfa 262/860 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362762 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •