Sayfa 35/252 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon
Arama sonucu : 2011 madde; 273 - 280 arası.

Konu: Matriks Formülleri

Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    24,01,2017 başlangıç yap,kaydet gözle..
    Beş dakikada beşiktaş deme...
    İndikatorlerden de fazla medet umma...
    Para yönetimine agırlık ver..
    Dediğiniz gibi olmuyor üstad her tarihte çok farklı sonuç üretiyor az fark olsa neyse ama sistem resmen eksiden artıya geçiyor bazende kar patlaması yapıyor o derece yani bileydim hiç uğraşmazdım bu prev neymiş öyle :D

@BJK , Repaint sistem zigzag indikatörü gibi düşün hatalı sinyaller kaybolur yeniden hesaplama yaparak sistemi karlı gibi gösteren yeniden hesaplama çeşiti diyebiliriz. sinyallerin tümü zarar bile ettirse data güncelle dediğinizde yeniden hesaplama yaparak sinyalleri kar yazrır hale getirir ( kısaca geçmiş sinyalleri ! zararda olsa sinyalin yerini değiştirip karlı hale getirir )

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Dediğiniz gibi olmuyor üstad her tarihte çok farklı sonuç üretiyor az fark olsa neyse ama sistem resmen eksiden artıya geçiyor bazende kar patlaması yapıyor o derece yani bileydim hiç uğraşmazdım bu prev neymiş öyle :D

@BJK , Repaint sistem zigzag indikatörü gibi düşün hatalı sinyaller kaybolur yeniden hesaplama yaparak sistemi karlı gibi gösteren yeniden hesaplama çeşiti diyebiliriz. sinyallerin tümü zarar bile ettirse data güncelle dediğinizde yeniden hesaplama yaparak sinyalleri kar yazrır hale getirir ( kısaca geçmiş sinyalleri ! zararda olsa sinyalin yerini değiştirip karlı hale getirir )
    Teşekkür ederim Sayın EMLAK.

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Uufuk Üstat, geçenlere vob topicinde 60 dklık bir formül eklemiştiniz içerisinde bu kod vardı.

a:=if(x2>i1,prev+1,prev-1);

Ben biraz oynama yaptım repaint yapmayacak birkaç birşey ekledim ancak şöyle bir sorun oluştu bildiğiniz üzere matriks data siliyor datalar silindikçe sinyallerin yeri değişmeye başladı veya 5 dakikalık grafikte 3000 bar yaptığımda veya 5000 bar yaptığımda sinyallerin yerleri azda olsa değişiyor. bu neden kaynaklabilir? veya çözümü varmıdır. yukarıdaki koddanmı kaynaklı acaba teşekkürler.

Not: sistemin içerisinde c>Ref(c,-5) de var.
    vob o formülü buryada aktarmanız mümkün mü. tşk

4. Hocam Matrix formulünde 2 şey sorucam

1-WMA (moving average weighted) 7 ve 14
    2-VWMA (volume weigthted moving average) 20

WMA 7 değeri WMA 14 ve VWMA 20 yi yukarı kesince sinyal oluşsun istiyorum

Eger ki mümkünse dmı da dı+ dı- yi yukarı kestiğinde de bu formuüle dahil olsun istiyorm yani hepsi biranda olabilir mi?

Böyle bir durumun formülünü mümkünse sizden öğrenebilirmiyim

Teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by donjuan Yazıyı Oku
    Hocam Matrix formulünde 2 şey sorucam

Eger ki mümkünse dmı da dı+ dı- yi yukarı kestiğinde de bu formuüle dahil olsun istiyorm yani hepsi biranda olabilir mi?

Teşekkürler
    cross(-0.5, mov(c,7,w)>mov(c,14,w) and mov(VOL(),7,w)>mov(VOL(),20,w) )
    THE NORTH REMEMBERS

Alıntı Originally Posted by donjuan Yazıyı Oku
    Hocam Matrix formulünde 2 şey sorucam

Teşekkürler
    Önce, VWMA (volume weigthted moving average)'ı tanımlayalım....
    1) mov(C*V,20,S)/mov(V,20,S)
    2) sum(C*V,20)/sum(V,20) .....herhangi birini kıllanabilirsin...

Kod:
    Cross(-0.5,mov(C,7,W) > mov(C,14,W)   and  mov(C,7,W) > sum(C*V,20)/sum(V,20))

7. merhaba,
    bence prev repaint yapmaz. ayrıca bar sayısının değişmesinin repaint nedeni olacağını sanmıyorum.
    verileri tamamla yapınca ya da sistemi yeniden hesapla dediğinizde repaint yapıyor olmalı, bu noktayı kontrol eder misiniz?
    matrikste en belalı repaint nedeni zigzag dır. formülünüzde zigzag var mı?
    ref kullanırken bir kontrol edin, ref(c,-1) yani rakamın başında - olduğundan emin olun.
    ref in rakamının başında - olmazsa ne olur derseniz, size bir sistem paylaşayım. maksimum getiri hesaplar, ve dikkat edin ref rakamının başında eksi yok:
    al/a.satkapa
    Ref(Mov(C,1,E),1)>Mov(C,1,E)

sat/a.sat
    Ref(Mov(C,1,E),1)<Mov(C,1,E)

bunu 5 dk da çalıştırırsanız %470 gibi bir getiri hesaplar. sakın kanmayın, neredeyse her barda repaint yapar. bunun amacı belli bir zamandaki max kazanç ne olurdu, onu görmeye yarar.... gün içinde trade ederken kullanmayın. ref rakamının başında eksi olmazsa ne olura bir örnek olsun istedim. umarım faydası olur. eksiğim/hatam varsa Sayın Uufuk abiden ricam olsun.

Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    Sayın Uufuk abiden ricam olsun.
    Dostlar,birbirinin sorusunu cevaplamalı ki,yanlışı olsada bir başkası itiraz edip düzeltsin...
    Forumların amacı bu....

Sayfa 35/252 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •