Sayfa 21/350 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. hisse konusunda aşağıdaki alıntımı ınceleyebılırsın.

onun haricinde portfoyunu bence manuel yonlendır mesela grafiktede gordugu uzere aslında short açmakta geç kalmışsın gıbı ama bence bıraz daha yer var. bence şort acılacaksa bile.

en iyi noktalardan yakalamaya calısmalısın kı ıcın rahat olsun.

Kademeli açma fikrine katılmıyorum slow trade yapacaksın en uygun noktadan short açacacaksın.

Uygun noktadan kastım yerin dibini buldugu yerde değil yükselişte açacaksın shortunu ve sabırla bekleyeceksın.

portfoyun buyuklugune eş şort almalısın örnegın 10,000 TLlik hisse portfoyune karsılık 1 lotluk short açılmali.

böylece hisse bazlı yukarı hareketlerden maximum kazanc endeks bazlı düşüşlerdede daha fazla kazanmış olacaksıun.

Benimde borçlar biraz hafifledi. Maaşın bir kısmıyla yavas yavas hisse piyasasına dogruda para aktaracagım viop hesabına 5 yıldır hiç dokunmuyorum. ne para ekledım nede para cıkardım cıkarmamda. Batıncaya veya cıkıncaya kadar viop algoritmalarına devam ancak hisse piyasasında u 5 yıl boyunca kacırdıgım fırsatların haddi hesabı yok. O bakımdan bu dönemle breaber yavas yavas yatırıma baslayacagım. Excelı bu yuzden yaptım.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Soruya cevap vereyim kesinlikle bu tabloya bakarak hisse yatırımı yapılmamalı. Ben yatırım danışmanı değilim yatırımcılardanda herhangibir ücret almıyorum bu kapsamda gerek videoda bahsettiklerim gerekse buradaki yazdıklarım şahsi fikirlerimden öteye geçmez.

Asla ve kata bir yatırım danışmanlığı hizmeti vermiyorum. Benim risk anlayışımla diğerlerinin risk anlayışı bir değildir.

Bahsedilen excel tablosu hisselerin benim tecrübeme ve risk anlayışıma sistemime göre puanlama vermektedir. Dolayısıyla sizinkiler farklı olabilir bu yuzden tabloyu veriyorum kı herkes kafasına göre puanlama yapsın.

Bu tablo benim kişisel deneyimlerimin sonucunda elde edilen rasyolardan oluşan bir excel tablosu. BU tablonun kullanım amacı yatırımcıların daha özet bir bakış açısını daha özet bir biçimde yansıtmak ve bir çırpıda KABACA hisselerin bilancolarındakı % sel artışları görmek. Bir yatırımcı bu tabloda beğendiği bir hisseyi önce kendisi oturup % sel artışların doğrulugunu teyit etmeli şirketi düzgünce analiz edip eğer kendi yatırım ve risk algısına uygunsa tamamiyle tablodan bagımsız bir hareketle alır satar buna karışamam.

Tablonun ikinci amacı ise bu yatırım modelinin testini hep beraber yapıp en iyi optimizasyonu sağlamak benim görmediğim bir durumu sizler görebilirsiniz aynı zamanda tablonun verimliliğini ve puanlamalarda neyi değiştirmemiz daha uygun

tabloda örnegın 100 puanın uzerındekı hisseleri not alırız fiyatlarıyla beraber bir sonrakı bilancoya kadar hisselerin % sel değişimlerini kontrol edebiliriz. buna göre puanlama kısmı daha verimli şekilde optimize etmek için fikir sunabilirsiniz.

Kısacası bu tablodaki modeli SANAL olarak GERÇEK ZAMANLI TEST EDECEĞİZ BU TESTTE HEM SİZLERİN YARDIMI DOKUNACAK HEMDE TEST SIRASINDA REFERANS OLMUŞ OLACAKSINIZ.

Tabloda neye göre calısıyor ne işe yarar neye göre böyle bir model oluşturuldugunu videoda bahsettim.

Tabloyuda excel olarka sizinle paylasıyorum. Videoyu 1,25 veya 1,5 hızıyla izleyebilirsiniz zamandan tasarruf etmek amaçlı. Yeterki atlayarak izlemeyin ki herşey otursun kafanızda.

Excel indirme linki:https://drive.google.com/file/d/1HqC...ew?usp=sharing

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Sistemcilikte sanirim 2,5 yil oldu benim ilk yil yuksek miktarda zarar edip sistemin kazanmasini beklerken borsada sabretmeyi ögrendim Bu sene viop tarafi artiya geçti

son bir yilda hisse tarafinda işlemlere başladim ilk başta 8000 tl ile giriş yapip her ay 1000 tl aktardim maaştan,

Endeks 10 aydir yatay gitsede hisselerde guzel kazanç oldu tabi bu arada bileşik kazanç`ın gücünüde ögrendim.

Puanlama sistemini yakından takip ediyorum goody tamamda vesbe ye düşük puan vermenin tam olarak nedenini anliyamadim

Neyse Bence aylik 100 tl de olsada bir an önce başla guzel bilancolu hisseler sepet yapinca en fazla 6 ile 9 ay gibi surede guzel kazançlar mumkun

Geçmiste ilk basta afyon dedigini hatirliyorum sonra banvit demistin , şeker pilic vakasindan dolayi cok ciddiye alan olmamisti, Şimdide baticimontoyu dillrndiriyorsun farkindayim yani hisse degerlendirmene inaniyorsan bekleme yap en fazla zaman kaybedersin

3. Btcimin yabanaci para yukumlukugu biraz tedirgin ediyor.

Son bilancoda etkilemezse btcim favorim
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,640
    1/3/2018---30/4/2018 arası
    Nisan Vade hesaplamalarıdır.

Bear_Bull
    @BearBull26

5.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    1/3/2018---30/4/2018 arası
    Nisan Vade hesaplamalarıdır.
    Sn. Bear_Bull,

Bir mahzuru yoksa, tek sistemde ortalama kaç kontrat dönüyorsunuz? İsterseniz net rakam vermeyin. 25 altı, 25-50 arası yada 50 üstü gibi cevaplayabilirsiniz.
    Son düzenleme : flexy; 30-04-2018 saat: 23:54. Sebep: imla

6. Herkese selamlar arkadaşlar,diğer pc den nisan vade sonuçlarını (2 ay mart-nisan) atmak istedim,karşılaştıralım diye.
    turbo 1 dk;

turbo 2 dk;

7. Arkadaşlar bu 5 dk.lik sistem;

buda turbobirleşikkrallık;

8. Arkadaşlar daha fazla paylaşım yapıp sizde nisan vade sonuçlarınızı atarsanız daha hoş bir foruma dönüşecektir kanaatindeyim...
    Ayrıca beim sonuçlarımıda yorumlarmısınız?kötü-orta-iyi gibi...
    e-mail:[email protected]

Sayfa 21/350 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •