Onemli Gunler Banner
Sayfa 34/596 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon
Arama sonucu : 4768 madde; 265 - 272 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    anlık olarak data almıyorsanız dde aktarımda alamazsınız.

Anlik olarak almak istiyorum. Su var ki DDE servira DDE client ile balanmam icin veri ayari gerek.

mesela resimdeki DDE client ayarlari bunun gibi bilgiler gerekiyor....

http://imgur.com/a/HFPsU

2.  Alıntı Originally Posted by buyuk Yazıyı Oku
    daha sanalda deniyorum.

if ( (ciz == 1) )
    {
    if (Pozisyon == 0)
    {
    var Miktar = 1;
    Sistem.PozisyonKontrolGuncelle(Sembol, Miktar);
    Sistem.EmirSembol = Sembol;
    Sistem.EmirIslem = "Alış";
    Sistem.EmirMiktari = Miktar;
    // Sistem.EmirFiyati = "Aktif";
    Sistem.EmirFiyati = fiyatt;
    Sistem.EmirSuresi = "SEANS"; // SEANS, GUN
    Sistem.EmirTipi = "NORMAL"; // NORMAL, KIE, KPY, AFE/KAFE
    Sistem.EmirGonder();

}
    }

ciz 1 oldumu sinyal hemen iletiliyor. Sanaldami boyle sadece. Gercekte daha denemedim hic.

Gercek her zaman bar sonundami sinyal gonderiyor. ayari varmi bir yerden
    ciz herhalde 0/1 binary seçenek
    onun tüm hesaplamasını [i-2] bar yani önceki bar itibariyle yapacaksınız. ciz i veren hesaplamaların hiçbiri son bara/devam eden bara yani [i-1] e bakmayacak

3. İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Alıntı Originally Posted by buyuk Yazıyı Oku
    O zaman saatlik bir veride 1 saat dolmasi gerekir sinyal gonderimi icin.

Burda bir yanlis olmali....

siz soruyu anladinizmi
    Anlatabildinizmi soruyu? Yada ne yaptiysaniz bilerek yaptiginiza emin misiniz?Saatlik barlarda calisan ve saatlik periyodu kullanan kod bar icinde sinyali uretir ve kapanmis barda sinyal varsa sonraki saatlik bar acilisinda emir gonderir. Normali budur. Farkli bir durumdan bahsediyorsaniz daha aciklayici şeyler yazmaniz lazim.

4.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    ciz herhalde 0/1 binary seçenek
    onun tüm hesaplamasını [i-2] bar yani önceki bar itibariyle yapacaksınız. ciz i veren hesaplamaların hiçbiri son bara/devam eden bara yani [i-1] e bakmayacak
    ciz[i-2] ise yarar.Malesef ben ciz verisini dosyadan okutuyorum. Yani gecmise donuk bilgi icermiyor. Robot sonlanip yeniden calistiginda onceki ciz diye bir veri olmuyor. Robot ise her 1 saniye veya daha az bir surede tekrarlaniyor.

Bu durumda nasil bir cozum olur?

5.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Anlatabildinizmi soruyu? Yada ne yaptiysaniz bilerek yaptiginiza emin misiniz?Saatlik barlarda calisan ve saatlik periyodu kullanan kod bar icinde sinyali uretir ve kapanmis barda sinyal varsa sonraki saatlik bar acilisinda emir gonderir. Normali budur. Farkli bir durumdan bahsediyorsaniz daha aciklayici şeyler yazmaniz lazim.
    Matriksate var onun ayari mesela sinyal olustugunda veya bar tamamlandiginda gonderiyor sinyali. Ancak idealde boyle bir ayar yok. Bu sebeple sinyal olusumunda hemen gonderiyor.

Normalde barin olusumunu beklemiyor. Sizin robot bekliyorsa kod olarak eklenmistir. veri[i-2] kullanilabilir tabi liste ideal verileri kullanirakat uretiliyorsa. ben ciz verisini text dosyasindan okutuyorum. Bu durumda cozum nasil olur?

6. kısa cevap o veriyi aldığınız diğer sistem yada dosyada kullanılan veriyi değiştirmek gerekir.
    buradaki çoğunluk bar bitiminde emir yollama şeklinde çalıştığı için ideal tek satırlı robotla çözüm üretmişti , onu deneyebilirsiniz. muhtemelen matriksteki karşılığı o
    ideal çok esnek, kendi yazılınıza istediğinizi yaptırmanız da çok sorun değil aslında
    ama temel kural yazdığınız robotu ikna olduğunuz backtestin mantığıyla çalıştırmak en doğrusu, backtestte hesaplama bar kapanışından yapılmışsa tek satırlık robot uygun , belli bir seviyede aktif olan şartlı emir mantığıyla backtest yapıldıysa i-2 den veri almak uygun

7.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    kısa cevap o veriyi aldığınız diğer sistem yada dosyada kullanılan veriyi değiştirmek gerekir.
    buradaki çoğunluk bar bitiminde emir yollama şeklinde çalıştığı için ideal tek satırlı robotla çözüm üretmişti , onu deneyebilirsiniz. muhtemelen matriksteki karşılığı o
    ideal çok esnek, kendi yazılınıza istediğinizi yaptırmanız da çok sorun değil aslında
    ama temel kural yazdığınız robotu ikna olduğunuz backtestin mantığıyla çalıştırmak en doğrusu, backtestte hesaplama bar kapanışından yapılmışsa tek satırlık robot uygun , belli bir seviyede aktif olan şartlı emir mantığıyla backtest yapıldıysa i-2 den veri almak uygun
    Tesekurler. Bunun kontrolunu ciz degerini text yazdirmadan once yaptirmaya karar verdim.
    Tek satirlik robot nedir acaba.

8. Arkadaslar sirf bendemi boyle bilmiyorum.

Hem idealde hemde matrikse veriler gelmiyor zamaninda. Mesela bugun banvit 5dk grafikte 11.40 son veri su an 12. oldu veri yoktu .Simdi geldi.20 dakika boyunca yoktu verisi. Bunu diger hisselerde gozledim.

Bunun sebebi nedir acaba. ideal yada matriksle alakali oldugunu sanmiyorum. Imkb verileri geciktiriyormu acaba.
    Son düzenleme : buyuk; 06-04-2017 saat: 12:06. Sebep: guncelleme

Sayfa 34/596 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •