Sayfa 106/1023 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 841 - 848 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Mayıs ayından beri yani 2 aydır 4.50 üstünde debelendi.
    Sert faiz artışları ve rezerv ile müdahale ile baskılandı.
    Son merkez bankası kararı ve muhteşem kabine ile koptu.

Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Ne krizi? Dolar gerisin geri düşmeyecek mi? Hele şöyle bir 4.30 lara insin bakın görün 3.80-3.90 ları nasıl da görüyor.Bunu söyleyen arkadaş hisselerin düşmesini fırsat bilerek hisse topluyor.
    Bu arkadaşlar için asla kriz çıkmayacak.Çıksa çıksa krizcik çıkar veya global dalgalanmanın geçici etkileri görülür.umutabinin umudunu boşa çıkarmak istemem ama adam ölse bile ben öldüm demez,ben ahirete göçüyorum der.
    Gerilirse küçük bir azınlık gerilir, gerisine göre milletin derdi beni mi gerdi,kekere mekere pis porsuk.
    Merak etmeyin giren öyle büyük olacak ki ahiretçilere bu dünyada cehennemi gösterecekler. Bizde onları zebaniler elinde yaptıklarının bedelini öderken çekirdek çitleyip izleyeceğiz. Bugüne kadar ne dedimde olmadiki bu dediklerimde olmasın !

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Twiterda birine cevap nasıl yazılıyor, bilen var mı..

Şu arkadaşa bir cevap yazasım geldi..

4. enteresan, 4.85'i geçemiyor. 5 hedefi haftaya kalacak gibi. napalım, bekleriz...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    enteresan, 4.85'i geçemiyor. 5 hedefi haftaya kalacak gibi. napalım, bekleriz...
    Yuvarlak rakamlar tamamen psikolojik, bir kere bakirelik bozuldumu sonrası çorap söküğü gibi geliyor. 5 görülsün sonra 5 e gelsede alsak diyen yeni ciğerci kedileri sırada bekleyecek. Ben ciddi olarak merak ediyorum bu ekonominin öyle hayt huytla düzeleceğine inanan şamalak hala kalmışmıdır !

6. Soru şu; büyük ekonomik krizlerde hangi işi yapmalı?
    Döviz altın alıp kenara mı yatmalı?
    Kelepir arsa tarla mı kovala mı?
    Reel sektörde iş mi yapmalı?

En az 5 yıl sürecek bir krizden bahsediyoruz. Bu süreçte nakit kraldır ama vade uzayınca nakit enflasyon ve ev giderleri karşısında erir her türlü. Çoğumuz 1-2 sene dayabiliriz ama 8-10 yıl sürecek bir krizde çoğumuz sıfırlanırız.

Emekli maaşına güvenen varsa çok güvenmesin gelecek yılllarda.
    Zaten alınan maaşlarle geçinmek 1 hafta oda ayrı konu.

4,87

yarına 5 i görürüz artık...

Sayfa 106/1023 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •