Sayfa 933/1252 İlkİlk ... 4338338839239319329339349359439831033 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 7,457 - 7,464 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Rxpu bey sorun da orada. Ümit ediyorum ki sıkılaştırma konusunda ciddi adımlar atılır. Lakin maliye bakanı 24 Temmuz'dan önce piyasalar ile savaşmayacağız diye demeç vermişti. Sonrasında bütün kurumlar ve Türkiye'deki bütün iktisatçılar da en az 100 baz puan faiz artışı beklerken faiz sabit bırakıldı. Bana göre o süreç MB bağımsızlığı konusunda çok önemliydi. Şimdi de bir yandan sıkılaştırma deniyor diğer yandan da

bknz:
    https://www.haberturk.com/bayramdan-...104666-ekonomi

Benzeri birçok haber mevcut. Sadece konutta değil. Esnafa da nefes kredileri verilecek diye haberler yapıldı. Onlar da muhakkak ki düşük faiz olacak. Bu durumda nerede sıkılaştırma diye insan soramadan edemiyor. Evet belediye bütçeleri kısılıyor. Benzeri uygulamalar var. Lakin bir bütün olarak kayda değer bir sıkılaştırma paketi ciddiyetle uygulanacak mı, bayramdan sonraki 1-2 ay bize bu konuda yön verebilir.

Konut konusunda dediklerinize harfiyen katılıyorum, büyük bir yük olur ve ülkemizin bu dönemde alınabilecek herhangi bir yanlış ekonomik kararı kaldırmaya gücü yok.
    Seçimlerden önce çok ciddi bir maliye gevşeme vardı. Para politikası da gerektiği kadar olmasa da sıkıydı. Ancak objektif olmak gerekirse seçimlerden sonra seçimlerden önce verilen bağlayıcı sözler hariç (emeklilere ikramiye v.b) en ufak bir ek mali gevşeme dikkatimi çekmedi. Ayrıca Merkez bankası geç te olsa yeterli olmamakla birlikte ek sıkılaştırmaya başladı. Politika faizini geçen hafta %17.75'den %19.25'e çekti. Yeterli mi kesinlikle değil ama doğru yöne ufak ta olsa bir atalet başladı.
    Ana sorun piyasanın arkasından gelinmesi ve olası potansiyel siyasi şoklar için çok az ihtiyat akçesi bırakılması.
    Bayramdan sonra bu tedbirlerin şiddetinin artıp artmadığına bizzat şahit olacağız.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    dolardan bozgun yiyen TL ve Bist tayfası yine üşüşmüş.alın hesap makinesini hesaplayın. Ben şubat 2017 de 3,55 ten full dolara geçtim. 3,8x'den 2-3k ancak almışımdır. %90 3,5-3,4 aralığından depoladım ve çok çok kazandım.maalesef ŞOV yaparak paranın değeri korunmuyor. o zaman demiştim 3,94 ten alan adam bile çok çok kazanacak diye,yine haklı çıktım neden? çünkü sizin göremedikleriniz bana ulaşıyor. İYİ UYKULAR
    pinokyo seni
    insan biraz dürüst olur.
    dolar şubat 2017 de 3.55 görmemiş
    ne hikmetse doların o aylar içinde en düşük olduğu gün dolara geçmişsin
    bu zamanlama hüseyin bold ta yoktur
    yiyorsa dekontlarını atıver rezil et beni

Sıkılaştırma demek büyümeden vazgeçmektir. Şimdiye kadar büyümeden asla taviz verilmeyeceği defalarca vurgulandı. Hele yerel seçimler öncesi limitleri zorlayacaklarından, dolayısıyla enflasyonla finansmana devam edileceğinden hiç şüphem yok.

4.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Bitcoin dememim sebebi sadece onun içinde 100 bin doları görecek denilmesiydi .Bir gün görür mü bilemem ama 20 binden 5 binlere indi .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

örnek verdiğinizi biliyorum,
    bende uygun bir örnek olmadığını belirtmek istedim
    syg lar
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Seçimlerden önce çok ciddi bir maliye gevşeme vardı. Para politikası da gerektiği kadar olmasa da sıkıydı. Ancak objektif olmak gerekirse seçimlerden sonra seçimlerden önce verilen bağlayıcı sözler hariç (emeklilere ikramiye v.b) en ufak bir ek mali gevşeme dikkatimi çekmedi. Ayrıca Merkez bankası geç te olsa yeterli olmamakla birlikte ek sıkılaştırmaya başladı. Politika faizini geçen hafta %17.75'den %19.25'e çekti. Yeterli mi kesinlikle değil ama doğru yöne ufak ta olsa bir atalet başladı.
    Ana sorun piyasanın arkasından gelinmesi ve olası potansiyel siyasi şoklar için çok az ihtiyat akçesi bırakılması.
    Bayramdan sonra bu tedbirlerin şiddetinin artıp artmadığına bizzat şahit olacağız.
    Hocam guzel noktaya deginsenizde ne yedek akce mi
    Bu dediğin seker hastasına seker yedirmek
    Neyse devamı getirmiyim
    Bence
    Olaya 3bacak bakılmalı
    Doviz faiz konut stoku
    Bunlardan en muhimide konut stoku
    Direk ucu banka kredilere Sirayet ediyo
    Yani bundan kastım
    Oyle Bi fiyatta alıcı satıcı bulusturcanki
    Ne alıcı düşeş beklıycek
    Ne satıcı tavan fiyattan satarım hayali kurcak
    Oradan gelen paralarda uretıme kanalize

6. Büyümeden feragat etmeye mecbur kaldıklarını düşünüyorum. Eylül sonu açıklanacak veriler bunu teyit edecektir. Zira enflasyon sistemik olarak eski tipteki enflasyon gibi değil kur artışı ile gerçekleştiği için daha çok stagflasyon ve hatta slumpflasyon tarzında bir enflasyon. Bu da eski tip enflasyonda olduğu gibi büyümeyi desteklemeyebilir.
    Ayrıca gelinen noktada piyasa zaten kendi düzeltmesini yapacağından büyümede ısrar etmek sadece inişin hızını ve şiddetini arttırır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. kim nederse desin adam suan %50 karda bizde %5 kardayiz...herkes yorumlarını özgürce yazmalı ve konusmali,insanlara rahat konuşamadığı için dolari 6 liradan bile almayi dusunuyoruz....
    psikolojinizin kaldıramayacağı pozisyonlar açmayın...en güzel pozisyon gece yatakta rahatça uyuduğununuz pozisyondur...

8. strongarm yada powerpc
    yalan rüzgarı seni
    bir dediğin diğerini tutmuyor
    powerpc burada kasım 2016 da
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...05#post2037405

bu nisan 2018
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...65#post2040865

burada da yazın topladığını söylüyor
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...39#post2000539

Sayfa 933/1252 İlkİlk ... 4338338839239319329339349359439831033 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri