Sayfa 99/1000 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 785 - 792 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,342
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla dar mükellefler Türkiye'de belirli bir stopaj ödedikten sonra gelirlerini ana ülkelerinde beyan ediyorlar. Burada ödedikleri stopajı mahsup edip, kalanını o ülkenin vergi mevzuatı ve oranlarına göre nihai olarak vergilendiriyorlar.

O nedenle Almanya'da yaşayıp Türkiye'de dar mükellef olmak Almanya'daki gelir vergisi tarifelerinin yüksekliğinden dolayı bence avantajlı olmayabilir.
    Ayni durum bizim icin de gecerli.
    Ben ABD'de bir sirketten temettu alsam %25 gibi bir stopaj kesilip bana temettu odeniyor, bunu sonra burada mart ayinda yillik gelir vergisi beyannameme ilave edip beyan ediyorum, cikan vergiden orada kesilen stopaji dusup uzerini oduyorum.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. dudu hocam bir milyon dolar birikti mi maşallah.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,342
     Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Yaşar Holding ve Gazprom tahvillerinin getiri oranları oldukça cazip görünüyor.
    İş Bankası, VakıfBank eurobondları 2-3 ay kadar önce %20 civarı getiriye sahiplerken arada geçen zamanda getiri oranları yarıya inmiş. Bir sonraki ekonomik dalgalanmada tekrar daha cazip oranlara yükselirse değerlendirilebilir. TSKB eorobondu da bence cazip.
    Yasar Holding batik gibi degerlendiriliyor sanirim.

Syg,

4.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Yaşar Holding ve Gazprom tahvillerinin getiri oranları oldukça cazip görünüyor.
    İş Bankası, VakıfBank eurobondları 2-3 ay kadar önce %20 civarı getiriye sahiplerken arada geçen zamanda getiri oranları yarıya inmiş. Bir sonraki ekonomik dalgalanmada tekrar daha cazip oranlara yükselirse değerlendirilebilir. TSKB eorobondu da bence cazip.
    İş Bankası veya Vakıfbank Eurobondları bir Brunson daha bulunursa ancak yüzde 20 getiri sağlayabilir. Şu anda bile normal usd mevduat getirisine kıyasla çok cazipler...

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Almancilar TR'de dar mukellef pozisyonundalar...
    Burada kiraya verdikleri evler icin stopaj yatiriyorlar.
    Ayrica bir beyanname vermiyorlar.
    Bu temettu gelirleri icin de gecerli..
    Sirket bunyesinde kesilen %15 stopaj nihai vergi oluyor.
    Syg,
    Selam. Benim merak ettiğim hiç bir ülkede vergi mükellefi olmadan yaşayabileceğimiz bir ihtimalin olup olmaması. Bahsettiğiniz almancilar orada vergi vermiyor mu? Mümkünse hiç olmadı çok az verelim istiyorum..

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

6.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    ... hazine değil ,banka Eurobondu (getirisi 2 katı)
    şu anda hazine eurobondlarında kabaca 7-7,5 civarı mümkün.. bunun iki katı hangi banka eurobondunda var, ben bulamadım. örnek verebilir misiniz?

edit: biraz daha araştırınca buldum. albaraka, halkbank, fiba, odeada bahsettiğinize yakın oranlar var. ancak uzun vadelerde bu bankalara ne kadar güvenilir ve min 200k usd ile girilir bilemedim.
    Son düzenleme : shorts; 08-12-2018 saat: 03:59.

7. bu arada.. yapı kredi, %24,69 getiri, %13,125 kuponlu XS1629734879 bondunu gördüm. bir hata olsa gerek. yoksa yarın böbreği satıp gireyim diyorum..

https://www.boerse-stuttgart.de/en/Y...d-XS1629734879
    https://www.boerse-stuttgart.de/en/s...el_crit=A19JZ4

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,342
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    dudu hocam bir milyon dolar birikti mi maşallah.
    Henuz birikmedi ama hayal kurmayi engelleyen bir sey yok.
    En az 200K lazim imis.
    1 mio gerekli degil yani.
    Syg,

Sayfa 99/1000 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz