Sayfa 22/32 İlkİlk ... 122021222324 ... SonSon
Arama sonucu : 255 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Yeni İndikatörler

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    üstat bunun matriks/metastock bulabilirmiyiz. ?
    WilliamR, stochastik hepsinde var kolayca yapılabilir.
    OrhanRPrice bunların fiyat bölgesinde olan ölçeklendirmesi farklı bir varyasyonu sadece.başlık altında bunu detaylı anlatmıştım zaten. diğer platformlara hakim arkadaşlara canlı barda WilliamR a göre nasıl işlem yaparız diye sorulabilir

Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    WilliamR, stochastik hepsinde var kolayca yapılabilir.
    OrhanRPrice bunların fiyat bölgesinde olan ölçeklendirmesi farklı bir varyasyonu sadece.başlık altında bunu detaylı anlatmıştım zaten. diğer platformlara hakim arkadaşlara canlı barda WilliamR a göre nasıl işlem yaparız diye sorulabilir
    üstat matrikste canlı barda işlem yapma formülüze edilmiyor modül bölümünde var seçenek olarak. belki bir arkadaş çevirebilir hayrına tşk.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    Aşağıdaki örnekte yön kalıbında yuvarlama var. yuvarlamayı kapatırsanız 180, açıkken 168.
    İşlem sayısı ne kadar azaltırsa fark da o derece az olur. Opt. yaparkende yuvarlama olmalı birde.
    "Net PP" üzerinden Optimizasyon yapıp sonuçları diğer rasyolarla birlikte analiz ederek parametre seçmek doğru yol.
    Birde HH,LL kullanırken dikkat edilmesi gerekenler var. sn. Tiberius bahsetmişti. kademedeki minik oynamalar performansı büyük oynatıyorsa bunun anlamı gerçeklikten uzak olmaktır.

X1 i paylaşma nedenim strateji değil bu arada.
    Farkındayım hocam strateji olmadığının ancak breakout benim tarzım olduğu için böyle sistemleri çok seviyorum, kayma komisyon pek birşey kalmaz o ayrı :D.

Sizce John Ehler fazla mı abartılıyor anlamakta çok zorlanıyorum yaptığı şeyleri. O olmadan olmaz mıdır yoksa elimizdeki malzemeler yeterli midir sizce, görüşünüzü çok merak ediyorum. Üzerinde çalışmaya başlarsam muhtemelen 6 ayımı alacak o yüzden sormak istedim

4.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Farkındayım hocam strateji olmadığının ancak breakout benim tarzım olduğu için böyle sistemleri çok seviyorum, kayma komisyon pek birşey kalmaz o ayrı :D.
    e bir şey kalanını bulun sizde
    Performans metodunu ekrana süslü görüntü basılması için paylaşmadım...

Metodun asıl işlevi Optimizasyon Yeteneklerini Sınırsız hale getirmektir.
    İdeal de GetiriHesapla metodu çağrıldıktan sonra "Sistem." diyerek çağrılan performans değerleri "güncellenmiyor".
    Güncelleme olmadığı içinde döngü içinde yeni seneryonun sonuçlarını okuyamıyorsunuz. Bunu aslında ideal kolayca çözebilirdi fakat bu modülün default hali dahi rağbet görmüyorken burada yapılacak her şey angarya sayılabilir..

Lib.Performans metodunu kullandığınızda ise döngü içerisinde güncel değerleri okuyabilir ve değerlendirebilirsiniz.
    Buda size istediğinizi yapma imkanı sunar. Örneğin aylık işlem ortalaması şu aralıkta olan Pf değeri şundan büyük olan kayma ve komisyon dahil yüzde getirisi şundan büyük olan sonuçların tüm rasyolarını excele yaz diyebilirsiniz.

Aşağıdaki optimizasyon örneği X1 sisteminin 1 kademe kayma 10.000 de 1 komisyon oranı ile işlem yüzdelerinin aritmetik toplamı en yüksek olan senaryonun parametrelerini bir mesajda gösteriyor.
    Fiili olarak geçmişte en iyi getiri sağlayan seneryo bu olmasada, gelecek de en iyi kazanç verme ihtimali olan senaryo budur denilebilir. Fiyat seviyesi etkisinden arındırılmış optimizasyon yapmanın tek yolu şu anda budur.

Kodu forum kabul etmedi aşağıdaki linktedir;
    X1, Net PP, Optimizasyon Sistemi Kodu: http://orhan.ws/download/code/ideal/X1_OPT.txt

https://prnt.sc/ly3kux
    Son düzenleme : Orhan AKDOĞAN; 22-12-2018 saat: 01:21.

5.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Sizce John Ehler fazla mı abartılıyor anlamakta çok zorlanıyorum yaptığı şeyleri. O olmadan olmaz mıdır yoksa elimizdeki malzemeler yeterli midir sizce, görüşünüzü çok merak ediyorum. Üzerinde çalışmaya başlarsam muhtemelen 6 ayımı alacak o yüzden sormak istedim
    John Ehlers abartılmıyor bence çalışmaları değerli ve mutlaka bir şey katar sadece beklentilerimiz sorunlu.6 ay ayırmaya da değmez ama

6. Hocam optimizasyon kodunu kullanırken hızlı mod çalıştırsak ideal in yazdırmadığı kombinasyonları net pp tarafında görebiliyor muyuz?

7.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Hocam optimizasyon kodunu kullanırken hızlı mod çalıştırsak ideal in yazdırmadığı kombinasyonları net pp tarafında görebiliyor muyuz?

güncelledim. hem lib hem opt dosyasını yeniden alıp deneyebilirsiniz.

iDeal Optimizasyon satırını kapattım, ideal arayüzü sadece çalıştırma görevi görüyor bu halinde, açıladabilir istenirse.
    user kulananlar arayüz yazabilirler aslında lib olunca abartmıyoruz burada.
    opt arayüzüne de ihtiyacımız yok aslında. thread kullanarak formül test ile bile çalıştırmak mümkün. hatta robot içinden haftada bir yada her akşam bir optimizasyon yapıp ana sitemin paramına en iyi sonucu basıp kendi kendini optimize eden robotlarda yapmak mümkün.

Performans metoduna son param true verilirse hızlı mod oluyor.
    ayrıca hızlı opt. için HH, LL leri cacheden okuttum.

evet atlanan seçenekleri de listeye eklemek mümkün.
    if(Performans.PerformansPuan > EniyiNetPPDegeri)
    bu satırı
    if(Performans.PerformansPuan > EniyiNetPPDegeri || 0==0)
    bu şekle getirirseniz her ihtimali ekrana basar.

https://prnt.sc/lybs7x

8.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Hocam optimizasyon kodunu kullanırken hızlı mod çalıştırsak ideal in yazdırmadığı kombinasyonları net pp tarafında görebiliyor muyuz?
    Kayma-Komisyon sonrası kalan bir seneryo

PHP Code:
    //İndikatörler
    var ORU Lib.OrhanRPrice(Sistem67,  97 );    
    var 
    ORA Lib.OrhanRPrice(Sistem67, -97 );  
    var 
    HH Sistem.HHV(3,H);
    var 
    LL Sistem.LLV(3,L);
    var 
    MA Sistem.MA(C"Exp"14);