Sayfa 104/454 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 825 - 832 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Katkı Fon açısından NN Hayat oldukça iyi durumda son 5 yıllıkta...Yapı Kredi portföy yönetiyor fonu...% 50 ye yaklaşmış durumda...Geride linkini koymuştum...Tercih sebeplerimden biri bu oldu mesela...Kredi kartı kullanmıyorum, haliyle öyle bir getirim zaten olamaz...1.275 TL Word puandan gelmiş...Ne bu abi ?...Yengenin çocukların felan kartları hepsi sana çalışıyor herhalde...

2. Endeks 123 binden 100 binlere düşünce Mayıs ayı gibi milyon tane grafiğe bakıp "tamam abi, aha buradan döner" diye full hisse fon yapmıştım...Feci zarar ettim sadece 1 ayda...Sonra altın fona çevirdim ve zararı çıkarır çıkarmaz ondan da çıktım...Yaptığım bu hatadan dolayı bu yılı totalde cüz'i bir kârla kapatmış olacağım öyle gözüküyor...Ha, endekse ve elimde tuttuğum hisselere göre bu bile bir kazanç tabiki...Aynı dönemde AKSA 15 TL idi, şimdi 7.5 TL...Yarı yarıya...

3. Endeksin bu seviyeleri Hisse fon için cazip gibi duruyor ancak son 6 aydır aynı bantta emme basma tulumba gibi hareket ediyor...Faizlerin düşmesi ve FED'in faiz artırımı bir yana parasal genişleme yapması durumunda aşağı yönlü riskler az gibi duruyor ama...Yine de dikkat etmek lazım...Seçimlere kadar daha böyle yatay gitse, nerden baksan % 15 kayıp olur piyasa fonlarına göre...

4. Daha dün KERVN hissedarları Bursa'da eylem yaptılar...Hafta sonu İstanbul'da yapacaklarmış...İnşaat sektörü başta olmak üzere imalat sanayindeki şirketlere çok dikkat etmek lazım abi...Derinliği ve kurumsallığı olmayan, bilanço dengesi borçluluk üzerine kurulu şirketlere de çok dikkat etmek lazım...Valla gözünüzün yaşına bakmaz kimse bir anda karşınızda muhatap bulamaz hale gelebilirsiniz...Alın mesela ALYAG...Perişan ettiler zavallı insanları...

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Katkı fon biraz az getirmiş sanki...Hani yanlış anlama...Bende durum böyle ==> abi...Herşeyiyle aynı 2 sözleşmem var....Sen çok güzel değişiklikler yaptın ama takip ediyorum...Mesela Altın fonu çok erken sattım ben...1 ay daha dursam resmen % 40 civarı daha fazla almış olacaktım...Tecrübelerime göre ons fiyatıyla fazla korele değil ama, açıklamada onstan bahsetmişsin o bakımdan dedim...Belki de seninki öyle bilemem tabi...Vakıf'ın VGA'sı öyle değildi mesela...
    Katki payini 2016 sonrasinda 2500Tl'lere kademeli olarak cikardim. Dolayisiyla katki payinin cogu 2017 sonrasinda geldi ve buyuk zarar var hala orada. Getirim o yuzden az maalesef.

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Katkı Fon açısından NN Hayat oldukça iyi durumda son 5 yıllıkta...Yapı Kredi portföy yönetiyor fonu...% 50 ye yaklaşmış durumda...Geride linkini koymuştum...Tercih sebeplerimden biri bu oldu mesela...Kredi kartı kullanmıyorum, haliyle öyle bir getirim zaten olamaz...1.275 TL Word puandan gelmiş...Ne bu abi ?...Yengenin çocukların felan kartları hepsi sana çalışıyor herhalde...
    Word puan kampanyasi oldugunda kacirmiyorum. Ihtiyacim olan seyleri, kampanyalari bekleyip oyle aliyorum. Yurt disinda yasadigim icin surekli olarak yurt disinda harcamalara cok guzel kampanyalar yapiyorlar. Onlarin hepsini degerlendiriyorum.

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    bende de aidatsız world card eko var. her 125 tl bes primine 125 worldpuan (0,62 TL) veriyor.
    2000 worldpuan (10 TL) birikince otomatik bes fonuna aktarıyor. güzel bir uygulama.
    Aynen bende de eko var. Buyuk nimet.

Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    dolar bazında takip ediyorsanız eğer..2018 başında ne kadardı dolar cinsinden ? şu anda ne kadar oldu ? aynı mantıkla 2017 başında kaç dolardı? 140 bin tl sonuçta öyle bir iki senede biriken bir para değil..evveliyatını verirseniz anlamak daha mümkün olur..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 104/454 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •