Sayfa 180/252 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. 15-20-30 dk gibi periyodlarda oluşan sinyallerin aynısını,aynı fiyatını 1 dk fiyata göre uyarlayıp 1 dk grafikten sinyal alabilirmiyiz.
    Örnek vereyim. Sadece Yüzdeye dayanan bir sistemim var diyelim. 60 dk grafikde fiyatın kendi % 2 sini kesmesine göre bir sistem oluşturdum diyelim. Fiyat 100 tl diyelim fiyat 98 olunca sat-açığa sat yapıyor. Ben bunu hangi grafiğe uygularsam uygularım % 2 noktası hep aynı fiyat olacaktır. (Sinyalin barın kapanışında degilde , gerçekleştiği anda oldugunu farz ediyorum.

Diger tüm sistemlerin değişik periyotlarda ürettigi aynı noktadaki sinyal yerini 1 dk grafikte vermesini sağlayabilirmiyiz.( Sinyal bar kapanışı olarak degil, fiyatın gerçekleştiği andaki fiyatı)

Amaç gecici sinyal kullanmadan, üst periyodlardaki bar kapanışında emir gönderme gecikmesinden kurtulmak istiyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Herkese merhaba,

hisse.net Matriks formulleri basligiyla 1 ay kadar once google vasitasiyla tanistim. 1 ay boyunca, once bu basligi ardindan arsivdeki eski basligi dikkatlice okumaya calistim. Burada buldugum cok degerli bilgiler ve formullerden fazlasiyla yararlandim ve hala yaralaniyorum. Burasi olmasa Matrikste tasarlamak istedigim sisteme ulasmam belki 1 sene surecekti veya detaya inmeden basit bir tasarimla yetinir belki hepten vazgecerdim.

Katki koyan herkese tesekkurlerimi sunuyorum. Basta Uufuk ve Bear Bull dostlarimizin karsiliksiz paylasimlari ve yardim severlikleri cok buyuk takdiri hakediyor.

Uufuk ustad, Matrikse olan hakimiyetiz, analitik bakis aciniz ve kivrak zekanizla urettiginiz formullere tek kelimeyle hayran kaldim. Bazi formullerinizi acip, nasil yaptiginizi anlamak icin adim adim ilerleyip, atadiginiz degiskenlerin degerlerini analiz ederken 1 saat harcadigimi bilirim. Matrikslerimizin ufkunu genisletiniz. Umarim sagliginiz yerindedir, gozunuzle ilgili bir probleminiz kalmamistir.

Sirf yukardaki dusuncelerimi paylasmak icin hisse.net e uye oldum. Bu basligi takipte olacagim. Katki koyacabilecegim bir konu olursa seve seve yaparim.

Herkese iyi gunler ve bol kazanclar dilerim.
    Valla 1 ay için tanıştım diyorsunuz , acemi sayılamayacak iyi seviyede formüller yazıyorsunız. İnsanlara cevap veriyorsunuz valla helal olsun. Eskiden kalma programlama dili temeliniz varmıydı.

3.  Alıntı Originally Posted by ugurbey Yazıyı Oku
    teşekkür ederim,
    Önce stokastik slow 80 e değecek ,sonrasında 20ye ve tekrar 80 e değdiği zaman dilimindeki fiyattaki en düşük ve en yüksek noktaları belirlemek istiyorum. bunu yapabilir miyiz ?
    80 e defalarca degip ardindan 20 nin altina defalarca in cik yapmasi durumu olabilir. Bu durumda hangilerinin refens alinicak. Tam olarak ulasmak istediginizi grafik uzerinde gosterebilir misiniz?

4.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    15-20-30 dk gibi periyodlarda oluşan sinyallerin aynısını,aynı fiyatını 1 dk fiyata göre uyarlayıp 1 dk grafikten sinyal alabilirmiyiz.
    Örnek vereyim. Sadece Yüzdeye dayanan bir sistemim var diyelim. 60 dk grafikde fiyatın kendi % 2 sini kesmesine göre bir sistem oluşturdum diyelim. Fiyat 100 tl diyelim fiyat 98 olunca sat-açığa sat yapıyor. Ben bunu hangi grafiğe uygularsam uygularım % 2 noktası hep aynı fiyat olacaktır. (Sinyalin barın kapanışında degilde , gerçekleştiği anda oldugunu farz ediyorum.

Diger tüm sistemlerin değişik periyotlarda ürettigi aynı noktadaki sinyal yerini 1 dk grafikte vermesini sağlayabilirmiyiz.( Sinyal bar kapanışı olarak degil, fiyatın gerçekleştiği andaki fiyatı)

Amaç gecici sinyal kullanmadan, üst periyodlardaki bar kapanışında emir gönderme gecikmesinden kurtulmak istiyorum.
    Saatlik bar kapanisini 1/5/15/30 dk grafikler uzerinde asagidaki gibi gosterebiliriz (SK). Anlattiginiz %2 lik sarta gore de 1dk uzerinde sat olusturulabilir ancak burada dupont arkadasimizinkine benzer bir sornumuz olacaktir. Her saatbasi Kapanis degeri degisceginden ilk sat sinyalinin ardindan bircok baska sat olusma durumu olabilir. Burdaki sorun Sat verilen fiyat seviyesinin takibini yapamayacak olmamiz. Ozellikle de Sat sonrasi sinyalin olustugu seviyeye gore bir Al ile acik poz kapatmak isterseniz.

NW:=ROC(Hour(),1,$)<1;
    SK:=valuewhen(1,NW=0,ref(C,-1));
    Sat:=cross(SK*0.98,C)

5.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Valla 1 ay için tanıştım diyorsunuz , acemi sayılamayacak iyi seviyede formüller yazıyorsunız. İnsanlara cevap veriyorsunuz valla helal olsun. Eskiden kalma programlama dili temeliniz varmıydı.
    Biraz basic/pascal ogrenmistim lise/universite yillarinda. Isimde ihtiyac duydugum excel formul ve makrolara iyi kafa patlatarak isimi gorecek kadar visual basic ogrendim. Sagolsun uufuk ustad soyismi gibi Matriksin ufkunu genisletti bize. Cogunlugu onun paylasimlardan alip deneyerek, ihtiyacim olan bir cok seyi yapabildim, ve biraz birseyler ogrendim. Bu basligin bu kadar sessiz kalmasina cok sasirdim. Dogru, yanlis elimden geldigince paylasim yapmaya calisiyorum. Uufuk ustad buralara ugramiyor musunuz artik?

6.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Al sat sinyalleriniz tam ters, yani 80 uzerinde al 20 altinda sat olursa boyle oluyor:

AL:

SS80:=cross(STOSD(),80);
    SS20:=cross(20,STOSD());
    EY:=highestsince(1,SS80,H);
    ED:=lowestsince(1,SS20,L);
    al:=H>=EY;
    sat:=L<=ED;
    al

SAT:

SS80:=cross(STOSD(),80);
    SS20:=cross(20,STOSD());
    EY:=highestsince(1,SS80,H);
    ED:=lowestsince(1,SS20,L);
    al:=H>=EY;
    sat:=L<=ED;
    sat

Şu grafik resimlerini büyütmeli olarak nasıl yüklüyorsunuz. Resim yükleme sitelerinden link alarak yüklemeye çalışıyorum invalid file hatası veriyor. Bir çok siteden denedim yapamadım. jpg,png olarak kaydetmiştim resimleri. İnsert imageden dosya ekleden yapıyorum küçük oluyor ,resimler anlaşılmıyor. Forumdaki resim ekleme açıklmasını okudum yine yapamadım, sinirlendim şimdi.

7.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Şu grafik resimlerini büyütmeli olarak nasıl yüklüyorsunuz. Resim yükleme sitelerinden link alarak yüklemeye çalışıyorum invalid file hatası veriyor. Bir çok siteden denedim yapamadım. jpg,png olarak kaydetmiştim resimleri. İnsert imageden dosya ekleden yapıyorum küçük oluyor ,resimler anlaşılmıyor. Forumdaki resim ekleme açıklmasını okudum yine yapamadım, sinirlendim şimdi.

8. SAT POZU.

AL POZU

Sayfa 180/252 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •