Onemli Gunler Banner
Sayfa 718/946 İlkİlk ... 218618668708716717718719720728768818 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 5,737 - 5,744 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ben Turkiyeye giren takozun, formasyonunu goruyorum...
    :d :d :d
    takoz formasyonu iyi girdi aynen.

dünden bir dejavu, dünde bu saatlerde -0.30 ları yapıştırdılar , sabah kaçla uyandığımızı gördük.bu sefer ne olacak bakalım.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ben Turkiyeye giren takozun, formasyonunu goruyorum...
    Reha bey,
    Bizi güldürüyorsunuz ama ciddi soru soran arkadaşların da şevkini kırıyorsunuz.
    Lütfen Ahmet g. bey ile ilgileniniz.
    Onun ilginize oldukça ihtiyacı var...
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3.  Alıntı Originally Posted by Arap Şükrü Yazıyı Oku
    Bu tarz bir düzeltme, benzer bir dönem geçirmiş Ruble'nin haftalık grafiğinde, işaretli yere denk gelirdi sanırım.

bende takip ediyorum rubleyi
    geçenlerde paylaşmıştım, o işaretli yer için, 6.80 -7 bandına gelmemiz gerektiğini düşünüyorum.
    ytd

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Dolarda benim gordugum formasyon yukselen takoz formasyonu, siz ne goruyorsunuz
    Hocam şimdi yükselen takozdan çok ben bayrak ve flama görmekteyim.
    Direği dikip duruyor.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

5.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    ufak bir bilgi gözüme çarptı
    sırasıyla nisan ortasından bugüne kadar , her seferinde önce zirve yapıp, 6-7 kuruş aşağıya salıp oraları benimsemeyip tekrar ortalama 10 kuruş yukarı ata ata gelmiş.
    Trend devam mı bekleyip göreceğiz.
    trende uyacaksak 6.17lere değdirmesi lazım gece vakitlerinde

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    MB Basinda yaninda icinde saginda solunda bir suru Turkiyenin en zeki en yetenekli kadrosu var. Yurtdisi tecrubesi finans tecrubesi zekasi kanitlanmis

Bu adamlar nasil boyle hatalar yapiyorlar birisi bana bunu anlatsin
    Mb baskanini hic tanimam ama illaki isin uzmani yuzlerce calisani vardir.
    İlk sorun siyasetin etkisi altinda kalma ve gereken adimlari atamama. Arti yapilmamasi gerekenleri yine siyaset baskisi altinda yapmak zorunda kalma.
    İkinci sorun yonetim iki ayakli. MB para politikasi hazine ve maliye bakanligi maliye politikasindan sorumlu. Basari icin ikisinin esgudum icerisinde saat gibi calismasi lazim. MB en dogru kararlari alsa bile maliye politikasi destekleyip altini doldurmadikca sistem aksar calismaz. Goruyoruz iste 24 hatta 25, 5 faiz yetmiyor. Cunku hukumet tarafi uzerine dusen hic bir seyi yapmadi aylardir. MB siki para politikasi uygularken hukumet zorla kredi dagitti.

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    MB Basinda yaninda icinde saginda solunda bir suru Turkiyenin en zeki en yetenekli kadrosu var. Yurtdisi tecrubesi finans tecrubesi zekasi kanitlanmis

Bu adamlar nasil boyle hatalar yapiyorlar birisi bana bunu anlatsin
    MB'nin piyasaya yaptığı müdahaleleri uzun yıllardır izlerim. Bunlardan birçoğu, genel trendin önüne geçmekten ziyade, şokları önlemek için, önemli geri alım & genişleme seviyelerini (kritik eşikleri) ilgili periyotlarda savunarak teknik alışları engellemekten ibarettir. Başarabildiği durumlarda bile akabinde oluşan genel kanı "İşe yaramadı, hala yükseliyor" şeklindedir (Gayet doğal buluyorum).
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

8. Ha artik bize para ve maliye politikalarinin mukemmel bir bicimde calismasi da yetmez. Yonetim sisteminden yargiya, egitimden tarima, her alanda ciddi reformlar lazim. Mahfi Egilmezin bir yil once yazdigi seylerin yapilmasi belkide daha fazlasi gerek artik.

Sayfa 718/946 İlkİlk ... 218618668708716717718719720728768818 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •