Sayfa 177/1000 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Eylül 2018 de CDSimiz Ağustos ayına göre daha yüksek olmasına rağmen eurobond fiyatları daha yüksekti. Eurobond fiyatları ile CDS doğrudan ilişkili ama tek etken değil herhalde. Geçen gün sant manukyan 5yr CDS vs 1 yr CDS spreadinin de tahvil fiyatlamada epey etkili olduğunu söylemişti.
    Vadeye de bakmak lazım tabii. Eurobondların 1 mi 25 yıllık mı oldugundan bağımsız, alışkınız diye gösterge 5Y CDS'e bakıyoruz. Ama dönem dönem CDS eğrisinin eğimi de değişebiliyor
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Cok kisa vade icin eurobond islerine girmemek dogru olandir, kendi tecrubelerime gore elbette, sizi yonlendirme olarak dusunmeyin lutfen, karar sizin...

alim satim vade degisece bilecegini goz onune aliniz..

Alıntı Originally Posted by zaftolga Yazıyı Oku
    Kafam çok karıştı arkadaşlar 5/6 yıllık bir eurobond tavsiyesi verirmisiniz bana bu gün alacağım, teşekkürler
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3. Son kararlardan sonra aklıma gelen şarkı sözleri:

"belli ki dağların denizlerin ve göllerin üzerinde
    sıyrılıp gelmektedir seher belli ki yakındır
    belli ki yakındır doğayı ve hayatı sarsacak saat "
    Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Son kararlardan sonra aklıma gelen şarkı sözleri:

"belli ki dağların denizlerin ve göllerin üzerinde
    sıyrılıp gelmektedir seher belli ki yakındır
    belli ki yakındır doğayı ve hayatı sarsacak saat "
    mesaj alındı sayın epicurist.

5.  Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    mesaj alındı sayın epicurist.
    Benim gibi anlamayan arkadaşlar adına soruyorum.. Nedir yaklaşmakta olan? Ne yapmak gerekir?

6. Sizden farklı bir bilgiye sahip değilim, ancak döviz işlemlerine vergi konulması ve T+1 meselesi sermaye kontrolleri adımlarıdır.

Tam sermaye kontrolü olacak mı sorusunun cevabı, seçimden sonra imf ile anlaşılmasına, o da abd ile ile s-400 sorununun çözülmesine bağlı gibi duruyor.

Mesele sermaye kontrolü gibi adımların gelmesi olasılığından çok, gelmesi durumunda bundan ne kadar etkileneceğiniz.

Etkilenme durumu yaş, kariyer, gelirin kaynağı gibi bir çok faktöre bağlı.

Sermaye kontrolleri gelme olasılığı %10 olsa bile gerçekleşmesi durumunda benim hayat kaliteme yaratabileceği potansiyel etkinin büyüklüğü beni önlem almaya itti.

Önlem nedir derseniz, alınacak kararların size etkilemeyeceği ülke ve/veya yatırım aracında olmaktır derim.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : Epicurist; 21-05-2019 saat: 16:33.
    Saygılar.

7. Detaylı açıklamanız için çok teşekkürler sayın Epicurist. Gönül isterdi ki; gelişmiş ülke vatandaşları gibi huzurlu huzurlu grafikleri, borsa haberlerini, yatırım araçlarını konuşalım ama bindik bir alamete nereye gidiyoruz belli değil. Başlık özelinde soracak olursam, sizce yerli bir kurumdan alınan hazine eurobondunu olası kötü gelişmelere karşı güvenli liman olarak düşünmek çok iyimser bir yaklaşım mı olur?

8. Özel mesajınıza cevap verdim.
    Saygılar.

Sayfa 177/1000 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •