Special Days Image
Sayfa 52/385 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 3074 madde; 409 - 416 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by Sedna-katre Yazıyı Oku
    Sanırım sesimi duydular...))
    Ne oldu ki????

2. Ittifak yapacağı bedelli sermaye artırımının 25 milyonunu adeseye ayırmış.10 adesenin borcuna 15 mal alımına..

3. Bugün kap haberlerinde açıklamışlar...

4.  Alıntı Originally Posted by Sedna-katre Yazıyı Oku
    Bugün kap haberlerinde açıklamışlar...
    Sallamayın öyle bir haber yok.Yine mağza kapatılmış

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Aydi23 Yazıyı Oku
    Sallamayın öyle bir haber yok.Yine mağza kapatılmış

Kardeş böyle bir haberin sallaması mi olur gözünden kaçmış demek ki...

Sermaye Artırımının Gerekçesi ile Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yerleri Hakkında Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun kararı aşağıdaki gibidir;

Ülkemizde yaşanan finansal dalgalanmalar ve uluslararası piyasalarda yaşanan yoğun rekabet ortamının olumsuz etkilerine bağlı olarak, Grup Şirketlerin borçluluk oranlarında yükselme olduğu gözlemlenmiş ve bu durum grubun ciddi bir likidite sıkıntısına girmesine sebebiyet vermiştir. Grup tarafından banka kredilerinin bir kısmı ertelenmiş bir kısmı vefa hakkı tesisi ile mahsup edilmiş, ancak cari borçlar ve yapılandırılmayan banka borçlarından dolayı grubun ilave kaynak ihtiyacı doğmuştur.Bu kapsamda, Grup Şirketlerin finansal yapısının güçlendirilmesi ve likidite yapısının iyileştirilmesi amacıyla, Yönetim Kurulu tarafından 19.06.2019 tarih ve 16 numaralı bedelli sermaye artırımı kararı alınmış idi.

İş bu sermaye artırımı nedeniyle brüt 60.000.000 TL gelir elde edilmesi planlanmaktadır. Tahmini halka arz maliyetlerinin 316.050 TL olacağı hesaplandığından, Şirket'in tahmini net halka arz gelirinin de 59.683.950 TL olacağı hesaplanmaktadır.Yönetim Kurulumuz tarafından bu kere;

Sermaye artırımından elde edilen bu gelirin grup içi şirketlerimizin ticari faaliyetlerini yürütebilmek amacıyla aşağıdaki şekilde dağıtılmasına Buna göre;

a) Adese A.Ş., 10.000.000 TL'yi cari hesap borç ödemesinde, 15.000.000 TL'si ticari mal alımında kullanmak üzere toplam 25.000.000 TL,

Seha A.Ş., mevcut projelerinden Kanyon Park için 15.000.000 TL ve diğer projeleri için de 15.000.000 TL olmak üzere toplam 30.000.000 TL,

Selet A.Ş., cari hesap borç ödemesinde kullanılmak üzere 4.683.950 TL, Fonlanmalarına,

b) Şirket yönetiminin, ihtiyaç duyulması halinde bu fonların kullanım yerleri arasında geçiş yapma konusunda yetkilendirilmesine,

Halka Arz gerekçesi ve Halka Arz geliri kullanımı hakkındaki iş bu Yönetim Kurulu kararının Sermaye Piyasası Kuruluna gönderilen izahname ekinde kamuya açıklanmasına, karar verilmiştir.

Link de vereyim sen de bakarsın.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/775294

6. Tşk.ederim...Once inceleyin sonra konuşun sallamayın diye...Ne oldu şimdi...

7.  Alıntı Originally Posted by Sedna-katre Yazıyı Oku
    Tşk.ederim...Once inceleyin sonra konuşun sallamayın diye...Ne oldu şimdi...
    Kusura bakma ben Adesenin kap haberlerine bakmıştım bu ittifakınmış.Peki şimdi ne okacak?

8. Tahminimce adese rahatlayacak...Bu hisse fiyatlarınada yansıyacak...

Sayfa 52/385 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •