Sayfa 184/852 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

2. Şu anda gedik resmen hisseyle dalga geçiyor iki tarafta da lotları yığmış alan gedikten alıyor, satan gediğe satıyor.... biri gelse de 2,02 deki lotları kaldırsa ....

3. Bu gün genelde zaten alanlar geriye basmışlar, garip bir tahta bu.. izlemeye devam..

özetle kimseye bulaşmayın mesajını veriyorlar habere kadar

4. Daha önce de yazdım gene yazayım. Gözden surekli kaçıyor. %95 üstü toplu mu? Evet yasa ne diyor %95 üstünde borsa kotasından cıkabilir diyor. Peki borsadan cıkmak istediğinde ne oluyor. Bir xağrı fiyatı veriliyor. O fiyattan veriyorsun ve kotadan cıkıyor şirket. Bende diyorum ki yedirmez kimseye. Bilmiyor mu butun bu durumu. Coktan yolu hazırdır. Kipayı borsafan cıkartacam diyecek. Son 6 ortalama diyecek. Kimseyi mutlu etmeyen bir fiyat verecek ve cıkacak. Sonrada migrosla birleşir veya ne yaparsa ama size. Yedirmez.... Ytd yanlışsaö da duzeltin lutfen ben bu işlerin adamı değilim

LG-H860 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Besim Aga Yazıyı Oku
    Daha önce de yazdım gene yazayım. Gözden surekli kaçıyor. %95 üstü toplu mu? Evet yasa ne diyor %95 üstünde borsa kotasından cıkabilir diyor. Peki borsadan cıkmak istediğinde ne oluyor. Bir xağrı fiyatı veriliyor. O fiyattan veriyorsun ve kotadan cıkıyor şirket. Bende diyorum ki yedirmez kimseye. Bilmiyor mu butun bu durumu. Coktan yolu hazırdır. Kipayı borsafan cıkartacam diyecek. Son 6 ortalama diyecek. Kimseyi mutlu etmeyen bir fiyat verecek ve cıkacak. Sonrada migrosla birleşir veya ne yaparsa ama size. Yedirmez.... Ytd yanlışsaö da duzeltin lutfen ben bu işlerin adamı değilim

Besim Ağa bence yanlış bilgi vererek Kipa yatırımcılarını yanıltmayalım.

Oran 95 değil 98 e yükseltildi 2014 yılında allta tebliğ mevcut.

Saygılar

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (SPKn) 27 nci maddesine dayanılarak hazırlanan
    ve halka açık ortaklıklarda hakim ortağın diğer ortakları ortaklıktan çıkarma hakkı ile diğer
    ortakların paylarını hakim ortağa satma hakkının uygulanmasına ilişkin usul ve esasları
    düzenleyen II-27.2 “Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliğ†(Tebliğ) 12.11.2014
    tarihli ve 29173 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
    Söz konusu Tebliğ metni için tıklayınız.

1. Tebliğ uyarınca, ortaklıkta sahip olunan payların ortaklığın oy haklarının
    %98’ine ulaşması veya bu konumda iken ek pay alınması durumunda, hakim ortak açısından
    diğer pay sahiplerinin tamamını ortaklıktan çıkarma hakkı, diğer ortaklar açısından da
    paylarını hakim ortağa satma hakkı doğar.

http://www.spk.gov.tr/duyurugoster.a...enuheader=null

6. Nakın biliyorum demedim zaten %96 küsürü takasta hadi diğer 2-3 aracı kurumdanda virmanlarsa neden olmasın?? Ben sadece bunun olmasını engelleyecek bir mevzuat vat mı suanda onu soruyorum

7. Heriki yorumcuyada teşekkürler..En azından bilgilendirme yapılıyor.Tabiiki doğru olanı makbuldür.Diğeri yatırımcıya yanlış yaptırabilir.Tamamda firma bukadar G.menkul varlığı firmayı bişekilde ucuza almış olabilir .Sonradan yapılan değerleme ile bu G.menkullerin değerleri bilançoyu değiştirecek kadar yüksek çıkabilir.
    1) Tesco bu satışı imzalarken G.menkullerinin ederini bilmiyormuydu?
    2)Biliyorsa malı niye ucuza versin
    3)hadı verdi diyelim bu mallarda yatırımcının hakkı yokmu yada hakkını koruyacak bir kanun bir yetkili bir KHK yokmu?
    4)Borsadan soğutuyorsunuz insanı...Ben yaptım oldu olmamalı..Maalesef ülkenin geldiği ortam bu olmamalı...

8.  Alıntı Originally Posted by Besim Aga Yazıyı Oku
    Nakın biliyorum demedim zaten %96 küsürü takasta hadi diğer 2-3 aracı kurumdanda virmanlarsa neden olmasın?? Ben sadece bunun olmasını engelleyecek bir mevzuat vat mı suanda onu soruyorum

Lütfen öyle şey olur mu ya bakkal hesabı mı bu....

yüzde 5 üzeri ortağın hertürlü alım satımı borsaya bildirmek zorunda..

. Anonim ortaklıkların yönetim kurulu başkan ve üyeleri, genel müdür ve yardımcıları,
    ortaklıkta önemli karar ve yetki sorumluluğu taşıyan diğer kişiler ve sermayenin veya toplam
    oy haklarının doğrudan veya dolaylı olarak % 5 veya daha fazlasına sahip ortaklarının veya
    söz konusu kişilerle birlikte hareket edenlerin anonim ortaklık hisse senetlerini/paylarını
    almaları ya da satmaları hallerinde, halka açık anonim ortaklık ve/veya işlemi
    gerçekleştirenler tarafından kamuya açık-lama yapılmak zorundadır
    . Payları Borsada işlem
    gören anonim ortaklıklar söz konusu durumun ortaya çıktığı veya öğrenildiği anda en seri
    haberleşme vasıtasıyla, en geç durumun ortaya çıktığı günü izleyen iş günü saat 09.00’a
    kadar Borsa'ya özel durum açıklaması göndermek zorundadırlar. Borsa'ya ulaştırılan özel
    durum açıklamaları Borsa Günlük Bülteninde ilan edilir. Ayrıca SPK’ ya gönderilmesine
    gerek bulunmamaktadır. Payları Borsada işlem görmeyen halka açık anonim ortaklıkların
    özel durum açıklamaları ise söz konusu durumun ortaya çıktığı veya öğrenildiği anda en seri
    haberleşme vasıtasıyla, en geç durumun ortaya çıktığı günü izleyen iş günü SPK’ ya
    gönderilir ve SPK tarafından Kurul Haftalık Bülteninde kamuya ilan edilmek suretiyle
    duyurulur.

Sayfa 184/852 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •