Sayfa 497/999 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Şöyle siz vergi mükellefi iseniz Kaya holding size tek fatura keseceğim 5000 tl ise

Yok Kaya abi sinx sıradan vatandaş 30000 tl tek fatura

Efatura kesilecek .

Yoksa yüksekse 5 milyon tl den zaten efatura var her türlü

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Ne alaka ?
    http://www.kartonsan.com.tr/tr/page.php?id=31

“Peşin ve vadeli alımlarda ödemeler şirket kredi kartıyla, tek çekim ya da anlaşmalı bankaların kartlarında taksitle yapılabilir.â€

Öz sermayesi ciddi iyi bir firmayım ve her ay 100 bin tl lik kartonu aynı fiyata 4 taksit alma imkanım varken garanti yüzünden peşin para alıyorum.
    Siz sanayici değilsiniz, Bora bey öyle buyurdu!

Ne yapacaksınız, birkaç yüz milyar gaymelik kredi kartını?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Hammadde alımına kredi kartı taksitle alıp komisyon ekletmek hiç bir sanayicinin aklına gelmemişti bunu da gördü bu

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    evet biraz anlasılmaz durum kredı kartı faizi yuksek oldugunu bilmıyor arkadas galıba

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Siz sanayici değilsiniz, Bora bey öyle buyurdu!:oley:

Ne yapacaksınız, birkaç yüz milyar gaymelik kredi kartını?
    Buyurmak falan...Bunca kaynak gösterip yazma gayretime rağmen.

Zor sizinle oturup konuşmak Reha Bey...

Ben maçıma bakayım...

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Şöyle siz vergi mükellefi iseniz Kaya holding size tek fatura keseceğim 5000 tl ise

Yok Kaya abi sinx sıradan vatandaş 30000 tl tek fatura

Efatura kesilecek .

Yoksa yüksekse 5 milyon tl den zaten efatura var her türlü
    Çözdüm olayı, Bilale anlatır gibim anlatılırsa anlıyorum işte, odun kafali falan değilmişim.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    evet biraz anlasılmaz durum kredı kartı faizi yuksek oldugunu bilmıyor arkadas galıba
    Bazi firmalar para dönüşü garanti olsun deye, pesin fiyatına taksit yaparlar % 3-4 kardan zarar ederler.

Arkadaşın durumu öyle Kartonsan peşin fiyatına 4 taksit yapıyormuş, aylik 100 bin geymeyi tiko vermek başka 4 ayda ödemek başka.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Buyurmak falan...Bunca kaynak gösterip yazma gayretime rağmen.

Zor sizinle oturup konuşmak Reha Bey...

Ben maçıma bakayım...
    Siz mehmur emeklisi adamsınız, ne isiniz var esnaflarin arasında, örneğin ben ticaret odasına kayıtlıydım bana TÜCCAR REHA deye hitap etmeniz lâzımdı!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    İktidarla alakası yok, Fed e bakmamız en mantıklı hareket. Doların dünyada değerini belirleyen Fed in para politikalarıdır. Azerbeycan denen çöp ekonomisiyle Türkiyeyi kıyaslamak yanlış olur. Onlar bizim ligimizde değil dolayısıyla avantajlarımız ve dezavantajlarımız önceliklerimiz farklı.
    Benim azerbeycanla kıyasım doların fiyatını devletin belirlemesi anlamındaydı.Şu anda memleketimizde serbest piyasa yok,doların fiyatını devlet belirliyor.Merkez bankası devlet bankaları eliyle zorunlu rezevleri satıyor elinde ne kadar dolar kaldığını da gerekirse söyleriz deyip söylemiyor.Bence merkez negatif net rezervde elinde dolar falan yok.Şu anda durumumuz FED e bağlı değil,elbette FED den major bir hareket gelirse dolar artar ama bu da devlet eliyle 2001 krizindeki gibi ani bir şekilde karar verilerek olur.Sanki devletin fiyatı belirlediği sabit kur rejımindeyiz gibi bir durum var,aynen azerbeycan gibi,anlatmak istediğim konu buydu.Ekonomimizin çöp olup olmaması konusunda yazacağım tek nokta ise azerilerde petrol var bizde yok.

Sayfa 497/999 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •