Sayfa 775/1000 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Forumun eski tüfenkleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    USDTRY

EMA 50

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Alır niye almasın ki

Bmw de sene sonuna teslim tarihi veriyorlardı corona bizde daha başlamadan önce idi

Gitti 250 k civarı Nissan suv trail aldı tanıdık

Şimdi 300 ü geçti fiyatı aracın .
    Aboov o kadar oldu mu yahu?

İki sene önce x-trail ile tucson arasında kalmıştım. Sonra pinti yanım ağır bastı, eski accent'e devam dedik.

Likit kalmak gibisi yok.

4.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ford Kuga 269.300 TL.den basliyormus.

Bu parayi verecek olanlari gercekten bilmek isterdim.

https://www.sozcu.com.tr/2020/otomot...-para-5829649/
    Ev fiyatlarını aştı sağolsun otomobil fiyatları.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku

ama yine de kapış kapış, bizim cadde de bi exper var, özellikle son 2 haftadır acayip sıra var, hiç boş görmedim.
    men dakka dukka

6. Biz, bilmek isterdim derken, parayi nasil kazandiklarini kastettik.

69.300 pesin versin, 200.000 icin 48 ay vade'yi nasil oduyor ?

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku

Tam doksanlı yıllara döndük.O zaman da opel vectranın (o zamanlar baya havalı arabaydı) ankarada orta halli iki artı bir ev fiyatına denk olduğunu hatırlıyorum.Hatta ben astrayı alırken bayi bu hikayeyi anlatmıştı,sabah müteahitin biri bir torba parayla geldi sabah ev satmış vectrayı aldı gitti diye.Aylık araba zamları ,günlük rutin dolar artışları olurdu.Dolar hep ama hep yukarı çıkardı hemen hemen hiç dalgalanmazdı,yatay ve yukarı hareketler vardı sadece.,Maaşı alan memurlardan parayı aybaşı dolara çevirip sağdan soldan borç parayla ayı geçirip ay sonu maaşla borcu ödeyenler olurdu.Aradaki üç beş kuruşla nemalanırdı.Sıfır faizli bir aylık TL borcu bile baya kar bırakırdı.Ha bu sonuncuya daha var bizim merkez bankası bir üç dört ay dayanır sonra sonuncu komponent de gerçekleşir.Yıllık yüzde yüz enflasyon yüzde 110 faiz normal gelirdi millete)))))))))

Milpanın kampanyaları ile aylık faizlerle broadway,flash,doğan slx,tempra ,skoda favorit,lada samara almak beyaz yakalının milli sporuydu.Asgari ücret sembolikti.Benim muayenehanedeki çalışan kıza ilk muhasebecim asgari ücret şu kadar deyince sevinmiştim kolay değil ilk defa biri yanımda çalışacak)))))))))) Sonra öğrendim ki asgari ücret sembolik ,kıza en az asgari ücretin 2.5 katını vermek lazım.Neyse o zamanlar gerçekten dolar bazında çok ama çok iyi paralar kazanılıyormuş.Ev araba almak yeni memur olmuş biri için kooperatif ve milpa sistemi ile dört beş yılda hallolurdu.Banka kredisi olayı yok tabi.Gerçi kooperatif işinden kazık yemeyen olmazdı ama sonuçta gene de iyi kötü bir eve taksitle ulaşmak mümkündü.

Sayfa 775/1000 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •