Sayfa 600/1001 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,793 - 4,800 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Viop % -0.7

2. Herkese günaydin..sabah vadeliler toparlamisti...
    Viop eksi acti ama senetlerdeki eşleşmeler idare eder gibi
    Bizde eksi acicaz ...
    Umarim kimse para kaybetmez haftasonuna mutlu ve kazancli girer..

3.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Bugün ki kapanistan sonra( yarin 5 gün olacak) hisse fonlari ne kadar getirmis ne kadar götürmüs haftalik grafigini cikarirsa insanlarin biriktirdigi maaşlarından ne kadar para eksilmis veya paralarini ne kadar arttirmis daha net görülür..
    Kendimi tutamiyorum ya..
    İnsanlar nankör ya..
    ne kadar öfke toplumu olmuşuz, ne kadar eleştiriye tahammülsüz, ne kadar bölünmüş bir toplum olmuşuz yarabbi. kimseye gözünün üstünde kaşın var denmiyor. halbuki var, gözümüzün üzerinde kaşımız var bu kadar basit. iyi niyetli eleştiriler bize öfke değil, memnuniyet vermeli. haftaya ay tutulması olacak, dipler tepe, tepeler dip olacak, tekrar tekrar uyarıyorum aman dikkat, parçalı ay tutulması. aslında son derece de yerinde olan uyarının bu şekilde ortalık yıkılacak mahfolacak gibi panik anlaşılmalara yol açacak şekilde mi anlatılması lazımdı? yoksa:
    arkadaşlar endeks kısa zamanda fazla yükseldi. 110 üzerinde zorlanabilir. Amerika da aynı şekilde yükseldi ve haftaya önemli şekilde beşbin puan gibi geri çekilmeler olabilir. dikkatli olmakta fayda var, şeklinde mi uyarı yapılmalıydı? işte sorun burada. birbirini anlayamayan, tahammül dahi edemeyen, niye bana yan baktın ulen deyip birbirini öldüren bir toplum olduk vesselam.

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    ne kadar öfke toplumu olmuşuz, ne kadar eleştiriye tahammülsüz, ne kadar bölünmüş bir toplum olmuşuz yarabbi. kimseye gözünün üstünde kaşın var denmiyor. halbuki var, gözümüzün üzerinde kaşımız var bu kadar basit. iyi niyetli eleştiriler bize öfke değil, memnuniyet vermeli. haftaya ay tutulması olacak, dipler tepe, tepeler dip olacak, tekrar tekrar uyarıyorum aman dikkat, parçalı ay tutulması. aslında son derece de yerinde olan uyarının bu şekilde ortalık yıkılacak mahfolacak gibi panik anlaşılmalara yol açacak şekilde mi anlatılması lazımdı? yoksa:
    arkadaşlar endeks kısa zamanda fazla yükseldi. 110 üzerinde zorlanabilir. Amerika da aynı şekilde yükseldi ve haftaya önemli şekilde beşbin puan gibi geri çekilmeler olabilir. dikkatli olmakta fayda var, şeklinde mi uyarı yapılmalıydı? işte sorun burada. birbirini anlayamayan, tahammül dahi edemeyen, niye bana yan baktın ulen deyip birbirini öldüren bir toplum olduk vesselam.
    Üstadim sizin yaklasiminiz gibi kisilere başım gozum üstüne ama gercekten art niyetli kisiler var burada..o yüzden tabloyu koyun diye yazdim..
    Benim gibi sakin, tartışma ortamını sevmeyen birine bile bunlari soylettiler..
    Herkes kendi kararini verebilecek akla sahip ben sadece iyi niyetli bir uyari yaptim ve isteyen istedigi gibi pozisyon alabilir dedim
    Neyse uzatmaya gerek yok
    Ben kendi adima haklida olsam haksizda olsam birini kırdıysam veya yanlis bir konusmam olduysa affola..

5. Tartışmalar olur her forumda burada da olması doğal önemli olan uzatmamak. Bu başlık o anlamda hep söylüyorum daha nezih insanların (en azından yaşı olgun ve bilgili anlamda)ve seviyeli paylaşımların olduğu bir yer diye düşünüyorum.
    Herkes kazansın ama kazanırken de dikkat etsin, burada yazılanlar ile kimse doğrudan hareket etmesin, mantığını bilgisini araştırmasını yapsın son kararını zaten kendisi verecektir.
    Yok ben araştırmam bilmiyorum vaktim yok riske gelemem vs diyen zaten ppf ler ile idare etsin.
    Tekrar kazançlı bir hafta sonu olması dileğiyle...
    Son düzenleme : trust06; 12-06-2020 saat: 10:34.

6.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Üstadim sizin yaklasiminiz gibi kisilere başım gozum üstüne ama gercekten art niyetli kisiler var burada..o yüzden tabloyu koyun diye yazdim..
    Benim gibi sakin, tartışma ortamını sevmeyen birine bile bunlari soylettiler..
    Herkes kendi kararini verebilecek akla sahip ben sadece iyi niyetli bir uyari yaptim ve isteyen istedigi gibi pozisyon alabilir dedim
    Neyse uzatmaya gerek yok
    Ben kendi adima haklida olsam haksizda olsam birini kırdıysam veya yanlis bir konusmam olduysa affola..
    aynı şekilde ben de sürçülisan ettiysem özür diliyorum. burada bulunma amacımız, şu enflasyon ortamında paramızın pul olmaması adına verdiğimiz mücadelede birbirimize yardımcı olmak. artniyetli durumları da bence takmayın. youtube kanalında dahi son derece dürüst analiz yapan birkaç kişi var. onlara dahi akıl almaz kötü sözler söyleniyor. kötülük olmasa iyiliğin kıymeti bilinmeyeceğinden bunları da doğal karşılamak lazım, selamlar

7. borsa ve genel piyasaların gidişatının ne olacağını teknik olarak öğrenmek istiyorsanız, sizlere acizane olarak şahsen youtube üzerindeki en dürüst birkaç kişiden biri olan Haluk Canberk hocayı izleyip desteklemek anlamında da beğenilerde bulunmanızı tavsiye ediyorum. adam sabahın dördünde video çekip panik halinde olup yatırımcı piskolojimizle de oynandığı bir ortamda yarım saatlik samimi bir değerlenrirme yapmış. kısaca özetlersem:
    Araplarla, katarla çalışan yatırım finans dünkü düşüşte 414 milyon tl alım yapmış. bu gün itibarıyla viopta ilk beş kurum bazında 201 bin bkontrat satıcıya karşılık 296 bin kontrat alıcı var. bu düşüş, feyk bir düşüş ve çok büyük ihtimalle tepkisi gelecektir. sürekli dillendirilen ikinci dip ve çöküş, kimsenin işine gelmez. pavılın konuşmalarında sürpriz yok. toparlanmanın uzun süreceğini kimse bilmiyordu da o konuşunca mı anladılar? tabi ki hayır. sadece hızla yükselen endekse aynı şekilde sert bir realizasyon geldi. 108,200’ler kırılmadıkça kısa vadeli, 105 seviyesi kırılmadıkça da orta vadeli trent bozulmaz. bol kazançlar dileğiyle.

8. Vay be bist artıya atmak üzere, ilginç, ibretlik, ayrışmanın böylesi, ne para varmış, al al bitmedi..

Sayfa 600/1001 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •