Sayfa 462/999 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 3,689 - 3,696 arası.

Konu: Viop - XXI

1. Borsa da para kazanamıyorsanız akşama kadar ekran izliyorsunuz demektir. Ekranı hisse almak, viopta poz açmak için izlemeyin. Sadece adamların taktiklerini öğrenmek için izleyin. Dipte nasıl millete sattırıyorlar. Tepede nasıl aldırıyorlar.
    Çünkü KY'yi ekran başında hipnotize ediyorlar.
    Belli bir stratejiniz olsun. Şu noktadan almaya başlarım şu noktadan satmaya başlarım. Başkalarının laflarına kulak tıkayın.

2009 da gördük...Endeks 22k dan nerelere geldi.
    Pandemi sürecinde gördük.

Borsada asla fırsatlar bitmez. Ama fırsatları da kaçırmamak lazım. 2009 bir fırsattı. Pandemi sürecindeki düşüşte bir fırsattı.

Yine çıkar yine düşer. Önemli olan bu fırsatları değerlendirebilmek.

Ama ekran izleyerek bunu yapamazsınız. Alacağınız noktalara ekran başında karar vermeyin. Şimdi den karar verin. Şuraya düşerse alırım diye.

2.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Sizin verdiğiniz münferit örnekler. Her hissede bunu yaşamazsınız. Covid öncesi garan ya da eregl alana anlatın bakalım bu durumu. Yatırım işi şans işi biraz da. Covid öncesi ev alan arkadaşım evi 5 ay sonra 1,5 katına satmayı düşünüyor şimdi. Bütün yatırımlarda dönemsellik vardır. Ben malum kit üreten firmayı 4 TL'den alıp 40'tan sattım şimdi bu borsa en iyi yatırımdır demek mi oluyor tabii ki hayır.

En iyi yatırım para kazanabildiğiniz yatırımdır.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Borsada zamanlama her şeydir. Tmm 2009 la kıyaslayabiliriz istediğin hisseyi ama adı sanını duymadığım hisseler olmasın.
    Covid öncesi hisse alınır mı? Ekran izlersen alırsın. Alan adam zaten hata etmiş. Endeks 124 bin olmuş. Hisse almak için doğru zamanla değil.

Ben portföyümü 2019 Mayısında oluşturdum ve yazdım bu hisselerden oluşacak diye.
    Tmm siz söyleyin hisse senedini. Bakalım grafikten.

Alıntı Originally Posted by VIOPCU Yazıyı Oku
    Borsada zamanlama her şeydir. Tmm 2009 la kıyaslayabiliriz istediğin hisseyi ama adı sanını duymadığım hisseler olmasın.
    Covid öncesi hisse alınır mı? Ekran izlersen alırsın. Alan adam zaten hata etmiş. Endeks 124 bin olmuş. Hisse almak için doğru zamanla değil.

Ben portföyümü 2019 Mayısında oluşturdum ve yazdım bu hisselerden oluşacak diye.
    Bazıları şu anda gümüş alıyor.
    Sizce doğrumu.?

Alıntı Originally Posted by VIOPCU Yazıyı Oku

Prospektif gidelim hocam arzu ederseniz. Bu başlıkta veya başka bir yerde yahut özelden portföy paylaşın müsait olduğunuzda ne zaman isterseniz şimdi ya da sonraki dipte karşılaştıralım dolar veya altınla.

Şöyle olabilir. Sadece bizim bildiğimiz bir portföy yapalım belli lotlarla sepet yapalım aynı dönemdeki aynı değerdeki dolar ve altına bakalım ne olacak. Ay ay takip ederiz iyi bir çalışma olur.

Başlangıç

Borsa portföy:.....TL
    Dolar:... K
    Altın : gr.

Gibi...

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

basılan çok para oldu.
    reel ekonomi de işler hızlı toparlamazsa
    senetler havada uzun süre kalmayacağına göre
    altın ve gümüşe kaymalar artacaktır.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    basılan çok para oldu.
    reel ekonomi de işler hızlı toparlamazsa
    senetler havada uzun süre kalmayacağına göre
    altın ve gümüşe kaymalar artacaktır.
    Öylemi olacak acaba.?

islamcıların ayasofya uzerinden algı kasması çok komik..20 senedir defalarca yapabilecekleri bir şeydi..şimdi siyasi ve dini istismar için yapıldı.. daha geçen sene bunların lideri "ilk once diğer camileri doldurun" dedi.. mesela bir kaç sene once

"Ayasofya'nın açılmasını isteyenler, yurt dışındaki camilerimizin başına ne gelir hiç düşünüyor mu? Ben bir siyasi lider olarak bu oyuna gelecek kadar istikametimi kaybetmedim"

şeklinde ifadeleri olmuştu.. o nedenle siyasi bir komedi ve tiyatrodur dün yaşanan..ayrıca durmadan "kılıç hakkı" ve "islam hukuku gereği fethedilen yer cami olur" tadında arkaik açıklamalar görüyoruz..bizim açımızdan sıkıntı yok ama mesela aynı şeyi israil mescid-i aksa için "orası eskiden hz süleyman'ın tapınağıydı, biz şimdi oraya tapınak yapacağız" derse herhalde hiç itiraz edecek bir argumanınız kalmaz..senin kılıç hakkın varsa onlarında var..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    islamcıların ayasofya uzerinden algı kasması çok komik..20 senedir defalarca yapabilecekleri bir şeydi..şimdi siyasi istismar için yapıldı.. daha geçen sene bunların lideri "ilk once diğer camileri doldurun" dedi.. mesela bir kaç sene once
    "Ayasofya'nın açılmasını isteyenler, yurt dışındaki camilerimizin başına ne gelir hiç düşünüyor mu? Ben bir siyasi lider olarak bu oyuna gelecek kadar istikametimi kaybetmedim"

şeklinde ifadeleri olmuştu.. o nedenle siyasi bir komedi ve tiyatrodur dün yaşanan..ayrıca durmadan "kılıç hakkı" ve "islam hukuku gereği fethedilen yer cami olur" tadında arkaik açıklamalar görüyoruz..bizim açımızdan sıkıntı yok ama mesela aynı şeyi israil mescid-i aksa için "orası eskiden hz süleyman'ın tapınağıydı, biz şimdi oraya tapınak yapacağız" derse herhalde hiç itiraz edecek bir argumanınız kalmaz..senin kılıç hakkın varsa onlarında var..
    Aksa nin zate ici sagi solu kolonlari kestiLer maksus
    Ora Simdi
    99 depremi oncesi alti kamyon galerisi olan binalar gibi duruyoda

Banka rallisi icin Engel cengel yok gibi
    Hazir devir teslim de olmus daha ne

Yatirim tavsiye deyil

Sayfa 462/999 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız