Sayfa 1000/1001 İlkİlk ... 50090095099099899910001001 SonSon
Arama sonucu : 8003 madde; 7,993 - 8,000 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - III

İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine "Kovid-19 tedbirleri" konulu ek genelge gönderildi.

Genelgeye göre, salgınla mücadelede yeni bir uygulamaya geçildi ve Kırıkkale pilot il oldu. Valilik bünyesinde İl Salgın Denetim Merkezi oluşturulacak

Günlük ve haftalık artış oranları yüksek seyreden illerde, valiliklerce ilave tedbirler ve denetim faaliyetleri en üst seviyede uygulanacak.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Genelgeye göre, evinde izolasyona tabi tutulanların özellikle ilk 7 gün izolasyon şartlarına uyup uymadıkları, vali, kaymakam ve kollukça denetlenecek

Denetlenmiyor muydu zaten ??

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,265
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Iş bankasından uzak duracan, teee... 2000 yılların başında bankanın müdürü bana 150.000 evet yüzellibin gaymelik ek hesap açmıştı.

O hâlâ şimdi 150 gayme neymiş gelirimi ispatlamam lazımmış artması için, emekliyim lan ben ne gelir ispatlaması!

Neyse bizim belediyenin su parasını, bir tek bunlar alıyor da ondan duruyor.

Başka bir banka şakkk 10 bin gayme imzasız ek hesap açtı, bütün otomatik ödeme talimatlarım orada.
    Yönetimi lavuklarlan dolu olup,cehaletlik diz boyu,bu yüzden bir şubenin müdür görevlisi ile çalışanını başka yere sürdürdüm şikayetim sonucu,benim GYMenkullerim var,inşaat işiylen uğraşırım,kredi çekmeye kalktım 10 sene önce ,meblada orta yollu bir daire parası yarım kalan işlerim içim kullanacağım,efendim emekli maaşınızı aktarırsanız anca olur,o zaman faizler 1.18 cıvarıydı,yahu ne alakası var emekliylen diye çıkıştım,aç E Devleti oradan görürsün servet beyanını,yok veremeyiz dedi,bende başka bankadan tedarik ettim,bu iki görevliyi genel müd şikayet ettim,bir müddet sonra gn müd vekili beni aradı,efendim çok özür dileriz bizim elamanlarlan sorun yaşamışsınız,onlar için gereken yapıldı,her hangi banka şubemize gidip istediğiniz krediyi çekersiniz dedi,gerek yok dedim,işimi başka bankaylan gördüm dedim,üstelik dedem 1924 yılında işbankasının kurucu üyelerindendi,neyse o konu uzun,diyeceğim iş bankası son yıllarda iyice laçkalaştı,yeni yetme elamanlar,deneyim sıfır,eski elamanlar kabuğuna çekilmiş dolgun maaş alıp pasif görevdeler,gerçi sadece iş değil diğer bankalarında durumu buna yakın,mesela benim damat garantide üst görevli,emekli maaşımı şartlı buraya taşımıştım,bana dediki başka banka bulamadınmı dedi,neden dedim,sonra görürsün dedi,aynen dediği çıktı bana 185 tl kart aidatı giydirmişler,üstelik olmaz demişlerdi,merkezi aradım alıyoruz efendim,yahu anlaşmalı taşıdım dedim,alıyoruz efendm,silmiyormusunuz hayır,hemen anında hesabı kestim başka bankaya geçtim,geçtikten sonra üst yetkili beni telefonlan aradı,efendim size 1200 tl promosyon+300 bonos,yok dedim size huylandım silin bütün kayıtları dedim,peşinden yenimi aklınıza geldi dedim telefonu kapattım,banka işleri böyle,çoğuna el atsan elinde kalıyor.

Genelge : Düğün, nişan, sünnet vb. organizasyonlarda maske ve mesafe kurallarından taviz verilmeyecek

Düğün, nişan, sünnet vb. organizasyonlarda; maske kullanımı ile fiziki mesafeye uyulması kurallarına aykırı durumlara kesinlikle müsaade edilmeyecek.
    Uyulması zorunlu kurallara ilişkin sektör temsilcileri/işletmeciler/organizatörler ve esnaf odaları temsilcileri ile toplantılar düzenlenecek. İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararlarının ilgililere tebliğ edilecek, tedbirlere riayet etmeleri hususunda uyarılacak.
    Uyarıcı ve uzman denetim ekipleri marifetiyle denetimler gerçekleştirilecek. Birinci ihlalde uyarı, ikinci ihlalde idari para cezası, üçüncü ihlalde 1 gün süreyle faaliyet durdurma, dördüncü ihlalde 3 gün süreyle faaliyet durdurma cezaları uygulanacak.
    Uyarıcı ve uzman denetim ekipleri dışında ayrıca, tedbirlere riayet edilip edilmediğini tespit etmek üzere sivil personel veya resmi görevliler (sivil kıyafetli) marifetiyle denetim yapılacak.
    Denetimlerin uyarıcı, rehberlik edici ve caydırıcı bir anlayışla nezaketle yapılacak.
    Taziyeler kısıtlanacak

Toplu taziye uygulamasının olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki illerimiz başta olmak üzere tüm illerde;

Taziye evlerinde,
    Evlerde,
    Açık alanlarda, taziye yapılmaması hususunda tekraren İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurullarında karar alınacak. Ayrıca bu hususa ilişkin aşağıdaki metnin cami ve belediye hoparlörleri ile kolluk araçlarından özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki illerde günde en az 1 kez anons edilecek. Anonslarda, “Kıymetli Hemşehrilerimiz, Salgın tehlikesi devam etmektedir. Yapılan tespitlerde salgının taziyelerden daha fazla yayıldığı anlaşılmıştır. Taziyelerimizin salgın döneminde toplu şekilde hiçbir ortamda yapılmaması kararı alınmıştır. Cenab-ı Allah tüm geçmişlerimize rahmet eylesin.” İfadeleri kullanılacak.

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Genelgeye göre, evinde izolasyona tabi tutulanların özellikle ilk 7 gün izolasyon şartlarına uyup uymadıkları, vali, kaymakam ve kollukça denetlenecek

Evdemin deye telefon ediyorlar, sağlık ocağından.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,265
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    1.000 Sayfa geliyor, abdestinden kuşku duymayan bir arkadaş lâzım, yeni başlık için.
    Desene yine yazdıklarımız mazide kalacak

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku

Bu izalosyana, Kapıyı açtığımız,Ruslar ve Alamanlar da dahil mi acaba..??
    Alanya sahillerinde kimi, nasıl denetleyecekler acaba..??

Estek köstek genelgesi, bir halt olmaz bu sözde tedbirlerlen...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 1000/1001 İlkİlk ... 50090095099099899910001001 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •