Sayfa 48/153 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 377 - 384 arası.

Konu: Görüş açısı..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Endeks düşebilir.. Sorun değil... Nereden, ne zaman ve ne kadar düşebileceğini hesaplayabiliriz..

Yeter ki... Seviye düşmesin..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,893
    Arife tarif gerekmez Anladığınız anlamda sormak istemiştim. Şu ihtimali düşenebilirmiyiz? Her kesin kafada mayısta sat git psikozu var. Halbuki cep telefonları bilgisayar oldu. O devirler kapandı gibi.
    1-2-3-5-8-13-21-34-55
    13/55 düzeltme olur 34/55 0 .618 5 dalga ihtimali üzerinde duruyorum. Ders arası mini sohbet olsun. Yazılarınızı ilgi ile izliyorum. DERS saatleri bana ters olduğundan kaytarıyorum. Sonra bakıyorum. Amman dikkat et mimara takılma. Kafa dumanlı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,893
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Time zones grafikleri çok sağlıklı çalışmıyor..

Sanırım dalga etiketlerini karıştırdınız.. 5nci dalga 3ncü olabilir mi diyecektiniz..

Eğer sorunuz öyle ise.. Cevabım "olabilir" olacaktır.... Trend başlangıcını kabul ettiğiniz yere, bakış vadenize göre gördüğünüz (görüş) dalgalar farklı olabilir.. Ya da duygularınız öyle görmenize sebep oluyordur..

Çünkü herkesin dalga etiketlemesi (dalga sayılarına bakışı) farklıdır... Geçenlerde bir makale okudum.. 3ncü dalga içinde olduğumuzu anlatmaya çalışmış.. Ama pek de anlatamamış..

Ama.... Benim gibi bakanlar da var tabi ki;

Eski forumdaşımıza da bir selam gönderelim bu vesile ile..

Erhan da vardı galiba? Kardeşler mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by nikreece Yazıyı Oku
    Arife tarif gerekmez Anladığınız anlamda sormak istemiştim. Şu ihtimali düşenebilirmiyiz? Her kesin kafada mayısta sat git psikozu var. Halbuki cep telefonları bilgisayar oldu. O devirler kapandı gibi.
    1-2-3-5-8-13-21-34-55
    13/55 düzeltme olur 34/55 0 .618 5 dalga ihtimali üzerinde duruyorum. Ders arası mini sohbet olsun. Yazılarınızı ilgi ile izliyorum. DERS saatleri bana ters olduğundan kaytarıyorum. Sonra bakıyorum. Amman dikkat et mimara takılma. Kafa dumanlı

Sırayla cevap vereyim..

Sell in may... teknoloji ile alakalı bir durum değildir.. İlk 5 ay içinde, o yılın ilk bilançoları, bir önceki yılın hasılatları (temettüleri) belli olur.. Beklenti yılın sonunu görmeye kalır.. Bu da piyasaları ve piyasa oyuncularını gevşetir.. Bundan dolayı da Sell in may.. durumu gerçekleşir.. Gerçekte sell olmaz.. buy azalır..Alan ilk 5 ay içinde almıştır.. Bir miktar satarak ilk 5 ayın karlarından kendisine tatil parası çıkartır... Bu da piyasaları aşağı çeker..

Gibi.. gibi...

Geleyim dalga meselesine..

DOW, bir kuram ortaya atmıştır ve borsada trendlerin 3 aşamada gerçekleştiğini söylemiştir.. Elliot ise bunu daha şekilsel bir hale getirip 5'li yükseliş dalgalarını ve 3'lü düşüş (düzeltme) dalgalarını ortaya koymuştur..

Bu iki kuram da şu ana kadar ( 100 yıla yakın bir zamandır) oldukça başarılı şekilde çalışmıştır, çalışmaya devam etmektedir..

Fakat.. T/a de, her canlı oluşum gibi, canlıdır ve her daim gelişmektedir... İnsanlık bilinci ve teknolojik gelişimler T'a'i geliştirmektedir..

Örneğin, T/a'de en çok takip edilen RSI göstergesi ilk kez 1978 yılında ortaya çıkmış ve kullanılmaya başlamıştır.. Ortaya atan kişi bir mühendis olan ve bir çok T/a indikatörünün de geliştiricisi olan J. Welles Wilder'dır... Benim de üzerinde çalıştığım bazı indikatörlerim var.. Geliştirmeye devam ediyorum.. Belki bir gün yayınlarım..

Neyse... Konu dağılmadan söyleyeyim.. Şu aşamada 1-2-3-5-8-13-21-34-55 gibi dalgalardan ve düzeltmelerinden bahsedemeyiz.. Kitle psikolojisi hala DOW'un tanımladığı şekilde hareket ediyor..

Dersleri de artık zamanlı yapmıyoruz.. Zaten okunma sayısı da çok az, takipçi sayısı da.. Aklımıza estikçe yapıyoruz..

Ramazan ayı sabır ayıdır..

Sabırlı olmak lazım..

Bir de aklı selim olmak lazım...

Aklı selim olmak; efendi ve saygılı olmayı, yaş ile IQ'yu ayırt edebilmeyi, yeri ve zamanı iyi seçmeyi, .. Ve kendin seçmeyi gerektirir...

Ben seçerim... Yerini ve zamanını...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,893
    Biliyorsunuz millet olarak okumayı sevmeyiz. Az okunuyor diye takılma. Okuyan okuyor. Elmalarla armutlar tabi ki toplanmamalı. Ama o şekilde işliyor. Yapacak pek bir şey yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,893
    Sayın DeliKan yazdıklarımın çoğu kafe de ki teklifiniz üzerinedir. Ders sohbetle biraz bozuldu. Gerekirse sohbet kısmını çıkartalım. Bütün bozulmasın. Benim taraftan sorun olmaz.

7. Dersler saat kaçta. Tekrar foruma iletişim hakkımı engellemezler ise artık buraya takılmayı planlıyorum. THYAO forumunda seviye yerlerde. Artık ne temel , ne teknik analizler ve nede bilgiye dayalı paylaşımlar kalmadı. Üç vakte kadar uçacak , beş vakte kadar kaçacak , hatta çift sarılı olacak diyenler kalmış ve herkes bu kişilerin paylaşımını hayranlıkla okuyor.
    Yazdıklarım tamamen kendi görüşüm olup yatırım tavsiyesi değildir. Yazdıklarım ile yatırım kararı almanız halinde zarar edebilirsiniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN;
    Görüş açısı..: 29.05.2017 Gün sonu kapanışı itibariyle günlük grafik...

Endeksin gidişatında kararsızlık hissediliyor..

Bir yön belirlemeye çalışıyor..

Muhtemel yön aşağı.. diye düşünüyorum..

Görüş açısı..: 30.05.2017 Gün sonu kapanışı itibariyle günlük grafik...

Yarın daha uzun ve kırmızı bir bar oluşursa tedirginlik artacaktır...

Beklentim bu yöndedir..

Kesikli kırmızı çizgiyle gösterilen sub-trendin aşağı kırılması 5nci dalgayı (benim için) sonlandırmış olacaktır.. Bunu izlemeye devam edeceğiz..

diye düşünüyorum..

Sayfa 48/153 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •