Sayfa 603/1006 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1. Selçuk Geçer usd 16-17 diyo abartı gibi geliyor ama adamın dedikleri mantıklı geliyor , bile bile faiz yükseltmediler , halada ortalıkta yok mb gerçekten insan anlamıyor neye güveniyolar bu kadar?..
    Son düzenleme : citak; 27-10-2020 saat: 20:39.

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    İyi de arkadaşın çaki olduğunu nereden anladınız? Eğer oysa parkalı bebeğe biz de hoşgeldin diyelim. Ama aniden kayboluyor, yine aniden ortaya çıkıyor. Lakin buraya çok faydası dokundu. Hakkını teslim edelim. Bu arada Lucas fon işleri ne alemde? Bol kazançlar
    zamanında, reel faiz getirisi olan zamanlarda hakikaten çok katkısı oldu sevgili chucky nin. derken dükkan mı ev mi ne aldı koptu buralardan.. bu yeni yazar arkadaş ister chucky ister onu taklit eden biri olsun, yeni gerçeklerden kopmuş anlaşılan. gerçek enflasyon "minimum!!" %20-%30 lardayken, %15 le uzun vade tl mevduat bağlar starbucks ta kahvemi içer keyfime bakarım söylemi pek akılcı değil zira.

Chuky enson 1 yıllık bağlamisti 0 stopajlı haziran da dolmuş olması lazim vadesi ondan sonra ne yaptı yazmadi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by ufo361 Yazıyı Oku
    Faizlere güven olmayacağını parasını mevduatta tutanların en iyi bilmesi gerekenlerin altın kuralıdır...faizle yenir içilir sohbet edilir sayfiye yerlerinde karşılıklı tavla oynanır ama asla dost olarak güvenilmez....geçen sene kılçıksız net 23-24. Faizler en dip faizlerdi...geçen yıl haziran ayına denk geliyordu...son turfandaydı...ama kimse yada çok az kişi bunu değerlendirdi....çoğu kişi ben aylık giderim arkadaş burası Türkiye dedi...sonrasında faizler hazirandan itibaren patır patır düşüverdi...o günlerde ileriyi görüp yıllık yapanlar 3 koyup net 1 faiz aldılar...şimdide bugünkü faizlerin ortalamasını alıyorlar...faizde ekmek yemek istiyorsan üçe beşe bakmayıp ortalama iyi bulduğun noktada isterse uzun olsun konjektüre göre paranı bağlıyacan...geçen yıl dolar yerinde saydı faizde uzun bağlayan kazandı...bugünde böyle....uygun bulduğun noktada paranın faizinin mayasını kurup fırına verecen...faizde uzun kısasına bakmıcan...şimdi ben yıl sonuna kadar vergi avantajlı 180 gün ve üzeri hatta yıllık met 15 faiz bulsam arkama bile bakmam...yok enf yok açız tokuz bittik vs vs aldırmam geçer sidikli starbucksıma kahvemi orada içerim.....bende faizimin keyfini sürerim...faiz dolara benzemez...faizin düşmanı çoktur...dolarında karısı metresi seveni çoktur...dolar fazla yaygara koparmaz çabuk alışır gözler....ama faiz hep göze batar....saygılar
    Dip not:: bu arada ben chucky falan değilim...karıştırılıyorum...

Birleşik mevduatçılar cephesi tugayları.......................
    yazı tarzınız aynı chucky68
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post2635328
    Son düzenleme : Trade Shark; 27-10-2020 saat: 21:27.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5.  Alıntı Originally Posted by ufo361 Yazıyı Oku
    Faizlere güven olmayacağını parasını mevduatta tutanların en iyi bilmesi gerekenlerin altın kuralıdır...faizle yenir içilir sohbet edilir sayfiye yerlerinde karşılıklı tavla oynanır ama asla dost olarak güvenilmez....geçen sene kılçıksız net 23-24. Faizler en dip faizlerdi...geçen yıl haziran ayına denk geliyordu...son turfandaydı...ama kimse yada çok az kişi bunu değerlendirdi....çoğu kişi ben aylık giderim arkadaş burası Türkiye dedi...sonrasında faizler hazirandan itibaren patır patır düşüverdi...o günlerde ileriyi görüp yıllık yapanlar 3 koyup net 1 faiz aldılar...şimdide bugünkü faizlerin ortalamasını alıyorlar...faizde ekmek yemek istiyorsan üçe beşe bakmayıp ortalama iyi bulduğun noktada isterse uzun olsun konjektüre göre paranı bağlıyacan...geçen yıl dolar yerinde saydı faizde uzun bağlayan kazandı...bugünde böyle....uygun bulduğun noktada paranın faizinin mayasını kurup fırına verecen...faizde uzun kısasına bakmıcan...şimdi ben yıl sonuna kadar vergi avantajlı 180 gün ve üzeri hatta yıllık met 15 faiz bulsam arkama bile bakmam...yok enf yok açız tokuz bittik vs vs aldırmam geçer sidikli starbucksıma kahvemi orada içerim.....bende faizimin keyfini sürerim...faiz dolara benzemez...faizin düşmanı çoktur...dolarında karısı metresi seveni çoktur...dolar fazla yaygara koparmaz çabuk alışır gözler....ama faiz hep göze batar....saygılar
    Dip not:: bu arada ben chucky falan değilim...karıştırılıyorum...

Birleşik mevduatçılar cephesi tugayları.......................
    Yüzde 24 ile 500 gün bağladım. Dolar 7.5 olursa zarar edecektim. Şimdi 8.2 oldu.

Euro alsaydım yüzde 20 daha fazla param vardı. Altını, konutu hiç sorma.

TL de kalmak külliyen zarar ettirdi. Dudu haklıymış.

Keşke dolar alsaydım. Bir de üstüne faiz alırdım.

Tabii asıl zararı para bağlı olduğundan millet konuta hücum etmişken 0.64 faizden yararlanamamak oldu.

Şu an bile en mantıklı parayı PUL OLMADAN konuta, arsaya bağlamak geliyor.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Yüzde 24 ile 500 gün bağladım. Dolar 7.5 olursa zarar edecektim. Şimdi 8.2 oldu.

Euro alsaydım yüzde 20 daha fazla param vardı. Altını, konutu hiç sorma.

TL de kalmak külliyen zarar ettirdi. Dudu haklıymış.

Keşke dolar alsaydım. Bir de üstüne faiz alırdım.

Tabii asıl zararı para bağlı olduğundan millet konuta hücum etmişken 0.64 faizden yararlanamamak oldu.

Şu an gğ bile en mantıklı parayı PUL OLMADAN konuta, arsaya bağlamak geliyor.
    Yoldaş haklısında sen geçen yılki ortama göre en doğrusunu yaparak 500 gün vadeyle yüksek faizle bağlayıp zevki sefanı sürmüşsün....bende 371 gün bağladım lale günlerim hiç bitmesin istedim...ama rüya elbet bitecekti ve bitti kendimi geçtiğimiz haziran ayında vade bitiminde 23.50 net faiz alırken 9 faiz ortamında buldum....bende geçen yıl en doğru kararı almıştım...geçen yıl keşke dolar alsaydım yada euro alsaydıım diyemem...üzülemem....keşkeler hiç bitmez....dün kebap yemiştim keşke balık yeseydim gibi bir durum....emin ol dün olsa gene euroya yada dolara girmezdin...bunun sonu yok...geçen yıl dolar yerlerdeydi...tl de olan adam yüksek faiz ortamında zaten geçen yıl faize bakardı.. Dolar yada euro gözünde illizyon olurdu...bak şimdi sana kendimden canlı bir örnek vereyim....geçtiğimi haziranda vadem dolduğunda kur 6.85 de 1 aydır yatıyordu...düşme eğilimi vardı...o anda dolar falan alamazdım....bankaya dedimki ben 1 yıl sonrasına size opsiyon yapmak istiyorum 500 bin tl ye ne prim çıkıyor diye sordum...banka bana aşağıdan kur seviyesine fiyat çıkmıyor ancak yukarıya yazarsanız prim çıkıyor dediler...kaça çıkıyor diye sordum...bana 7.80 usd seviyesine ancak prim çıkıyor oda 14 bin tl net prim dediler..bende güldüm...kardeşim dedim ben manyakmıyım kur 6.85 iken neden 1 yıl sonrasına hemde yukarıya 7.80 gibi yüksek riske gireyim dedim......))...bankanın bana dediği 1 yıl sonrasına londra swap piyasasında kur 7.80 minimum gözüküyor dediler...tabiki opsiyon yapmadım...şimdi keşke yapsaydım tühh diyemem....çünki çok değil 3 ay önce konjektür buna mantık olarak izin vermiyordu...sözün kısası dün sen en doğru olanı yaptın...sen kazandın...keyfini sür...

Pentagram................................

Gerçekler susturulamaz.
    Crash her yerde , engellenemez, durdurulamaz.
    Tam da sizin için otobanda yarın 8.40 da görüşmek üzere.
    CRASH TÜM HIZIYLA SOL AYNANDA !

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    onu çok söyledik.. foruma zarar veriyor, verecek dedik ama.. hala ülke düşmanı, bezdirici, fetövari sloganlar atmasına izin veriyorlar bu şaklabanın.

Yaw he he, milletin ayranı yok içmeye tahterevanla gidiyor dolar almaya demi ?
    Herkes çılgınlar gibi kredi çekip hepsini dolara gömdü sana göre.
    Nüfusun 3 te 1 i işsiz , işi olanlarda ölmemek için yaşamaya çalışır modda.
    Sanki herkes çatır çatır kredi ödeyecek güçte, gidip ucuzdan dolar aldılar.
    BAK BU BİRAZ ABARTI GELDİ BANA

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Paşam bunu 2018 de dedin..
    O zamanlar emlakçı bir arkadaşım her gün kapımı aşındırıyor du ev alalım al - sat yapalım deli para ver diye..
    Bende crash geliyor diyodum..ADam gülüp geçiyordu..
    850 1 milyon civarı evleri gözümüze kestirmiş idik..
    Geçen bakim o evler ne oldu dedim 1.3 1.4 milyon...
    Ve SATILIYOR!! ..

Bekle dur sen crash ı..
    Ülke komple dolarize olmuş..
    Sen dolar çıktı diye crash bekliyorsun.

200 milyar dolar mevduat..
    dolar 1 tl artsa defter üzerinde 200 milyar zengileşiyoruz..
    ee devlet ne yapıyor..Faizleri aşırı düşürüp bankalara TL veriyor..Bankalarda kredi olarak vatandaşa pompalıyor..Krediler son 1 senede yüzde 40 a yakın arttı..Dolar ne kadar arttı..Aynı demi..
    İlginç demi..
    Bak yazıyorum..Dolar 10 tl olsun..
    Devlet çıkıp 400 milyar dolarlık yeni kgf demezse benide forumdan atın..

Keza çok ciddi bir altın yatırımcısı var..
    Evi arabası olan zaten kağıt üzerinde de olsa zenginleşiyorlar..

Crash falan olmaz o yüzden..

Maaşlar biraz normale dönüyor olan o..Çünkü tl bazlı bi o kaldı..

Sayfa 603/1006 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •