Sayfa 119/1003 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 945 - 952 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Üstadım, telif hakkı sizde kalmak üzere, NNF'ye "Arındırılmış Fon" diyorum bundan böyle...
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Tam birşeyler yazacaktım nnf için, baktım Hayrani yazmış zaten aklımdan geçeni. İnanılır gibi değil gerçekten. Hadi geçen ay en iyiyken bu ay ortalama ol. Yok neredeyse en dipte bu ay. Demek ki başarı tümüyle tesadüfmüş.
    Hele mps'de ki durum tam dediğiniz gibi o iki tane büyük banka fon dünyasının toksiği adeta. Oradan başka yere gidenler bile gittikleri yeri çökertiyorlar.
    Boğa piyasasında kırıntıyı topluyorlar, çoğu yatırımcı farkında değil, bu trend geri verildiğinde başladığı yerin altına dönen yatırımcı ne olduğunu anlayacak.
    SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,944
     Alıntı Originally Posted by atituran Yazıyı Oku
    Üstadım, telif hakkı sizde kalmak üzere, NNF'ye "Arındırılmış Fon" diyorum bundan böyle...

nnf konusunda ben de halen karar veremedim. Son 1 ayda %6larda kalmış ki bistin yarısından az. Onu satsam alacağım mac,tkf vb fonlar da şu anda son 1 ayda %20 üzeri getirmiş, yeni alım yapmak korkutuyor, şimdilik beklemedeyim bakalım...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by atituran Yazıyı Oku
    Üstadım, telif hakkı sizde kalmak üzere, NNF'ye "Arındırılmış Fon" diyorum bundan böyle...

Umarım düzelirler. Çarşıda 100 dükkan var, taş çatlasa üçü havlu satıyor. Alternatifler çok dar. Umutla bekliyorum
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

NNF düşüşlerde daha defansif diye düşünüyorum. O yüzden portföyde olmalı bence.
    YTD...

dolarda düşüş başladı gibi.
    yıl sonu 7-- 7.20 hedefim tutacak mı bakalım.

6.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    NNF düşüşlerde daha defansif diye düşünüyorum. O yüzden portföyde olmalı bence.
    YTD...
    Evet hocam haklısın belki de endeks %10 düşerken çok daha az düşerek kurtaracak durumu. Benim de umudum o.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    dolarda düşüş başladı gibi.
    yıl sonu 7-- 7.20 hedefim tutacak mı bakalım.
    Açıkçası 7.85 civarı (22 Ekim PPK öncesi) elimdeki tüm USD'yi çıkmıştım. Benim beklentim 8 civarına oturmasıydı, 7,20'ler çok iyi rakamlar olur. Ancak ben dünden bu yana fon olarak almaya başladım. USD bazlı yatırımları ilk kez fon olarak yapıyorum, bunun sebebi USD'nin bu yıl durağanlaşacağını beklemem ve bu durağanlaşmada bir şekilde getiri sağlayabilmek. Amatörce bakış açım budur, düşüş artış oranına göre alım miktarımı (ağırlıklı ortalama benzeri) artırarak gideceğim.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam değişim yaparken biriktirmiyorum. Daha önce belirttim ama ne kadarlık sattıysam değişim için, o kadarlık giriyorum diğerine. Aksi halde her değişimde portföyüm küçülür. O zamana kadar eski fonda ne kadar biriktirdiysem onu yeni fona geçiyorum. yeni fonu biriktirmeye devam ediyorum.
    100k a fonu var 100k b fonu
    biriktirdim 101k a 101k b fonu oldu.
    b fonundan memnun değilsem 101k a fonu 101k c fonu yapıp , a ve c'yi biriktirmeye devam ediyorum yani.

değişim yaparken endeksin durumuna da bakmıyorum. araç giderken aracı değiştirmek gibi, hiç durmadan, arada boşluk bırakmadan başka araca geçiyorum. sonrasında biriktirme stratejisinde yeniden sürekli gevşemeleri bekliyorum.

Atıyorum tkf'yi 5 yıldır biriktiriyorum. tkf'yi değiştireceğimde bir başka fon ile , 5 yılda tkf birikmiş meblağ ne ise yeni fonda o meblağı alıp devam ediyorum. sonrasında onu biriktiriyorum.
    teşekkürler üstat değerli bilgilerinizi paylaştığınız için...çok açıklayıcı ve çok değerli...
    Bol kazançlar

Sayfa 119/1003 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •