Onemli Gunler Banner
Sayfa 543/1003 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Bugün tte nin günü.

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Merhaba Sn.Tbey35 iki kurumda da hesabım olmasına rağmen virman yapmadım tam olarak bilmiyorum. İş yatırım bankaya göre birçok konuda esnek ve avantajlı bana göre Fakat bankanın sistemi teknolojik olarak daha önde
    Kurumlar arası virman kuralları bunlar için de geçerli. Sonuçta kardeş-iştirak olsalar da tüzel kişilikleri farklı, ne birbirinin hesabını görebilir ne bilgi paylaşabilirler.

Ama şöyle bir durum var, İş Bankası internet şubesi ve benzeri kanallardan bu kuruma özel para transfer imkanı ve İş Yatırım şifrelerinizi girerek yatırımlarınızı internet sitesinden takip etme imkanınız var. Emin olmamakla birlikte Borsa İşlem Platformu İş Yatırım'ın alt yapısını kullanıyor diye biliyorum. Atıyorum Gedik yatırıma para aktaracaksınız, EFT-Havale yapmanız gerekir, İş Yatırım için de aynı mantık ama Özel Ödemeler diye bir bölüm koymuşlar, onun altında İş Yatırım hesabınızı bir kere tanımlıyorsunuz, düzenli ve hızlı olarak para transfer edebiliyorsunuz. Arka planda yine havale yapıyor ama kullanıcı için bir avantaj ve kolaylık sağlıyor. Yoksa yine hiiselerinizi aktarmak isteseniz, kurallar ve prosedür aynı, çünkü arkada takasbank saklama ve transfer kuralları geçerli. Kardeş kuruluş diye tak aktarayı, alayım-satayım öyle bir düzen yok.

endeksin yükseliş hız ivmesi yukarı doğru cidi ciddi artıyor.
    gergin günlerin sonuna da adım adım yaklaşıyoruz.
    Millet düzeltme gelecek dedikçe, kağıt almazken endek mehteran gibi yan yan yukarı gidiyor.
    düzeltme geldiği gün elimdeki 4 hisseden dolayı ciddi mutluluk duyarım.
    ne kadar çok düşerse o kadar çok kazanırım.
    orada bir sıkıntı yok
    öbür tarafta BYF lerde harika onları da anında satıp en fazla %10 kardan zararla yırtarız.

gelelim hisse yoğun fonlara 2 gün valör bide düzeltme günü. ettimi 3 gün
    otomatikman %30 zarar potansiyel olarak var.
    bunun için formülü olan veya bu konuda fikri olan arkadaşlardan görüş rica ediyorum.
    buradan az zararla çıkmak için ne yapmak gerekir.

4.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Millet düzeltme gelecek dedikçe, kağıt almazken endek mehteran gibi yan yan yukarı gidiyor.
    orada bir sıkıntı yok
    öbür tarafta BYF lerde harika onları da anında satıp en fazla %10 kardan zararla yırtarız.

bunun için formülü olan veya bu konuda fikri olan arkadaşlardan görüş rica ediyorum.
    Cevap sorunun içinde bir birine zıt fonları yada hisseleri almak.
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

5.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    orada bir sıkıntı yok

Sn Regal, bence fonlar (etfler değil) pasif yatırım aracı, yani paranızı bir ekibe teslim ediyorsunuz, aktif işlem yapmamak gerekiyor.
    Aktif işlem yaparsakta artık valoru göze alacağız,
    Fonun bir avantaji da alıcı bulmak zorunda olmamak, bu özellikle etflere göre avantaj. Çünkü etfler halen bizim borsada sığ ciddi düşüşte hemen satilamayabilir

6.  Alıntı Originally Posted by denlis100 Yazıyı Oku
    Bu arada fonlarla ilgili çalışmaya başladığımda, aylık düzenli alımların getirisini ölçmek ve bunu klasik yatırım enstrümanlarıyla kıyaslamak istedim. Bu konuda yaptığım çalışmayı bir blog yazarıyla paylaştım. O da sağ olsun çalışmayı genişletip blogunda paylaştı. Sanırım daha önce burada paylaşmadım. İlgilenenler olursa:

https://isvicredefire.com/fon-getiri-hesabi/

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Muhteşem bir blog olmuş, bir solukta okudum. Emeğinize sağlık değerli hocam.

7.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    orada bir sıkıntı yok

Bu durumda bence maximum zarar oranı %30 değil, %20. Hisse fonlar T+2 valör olsa da T+1 den fiyatlanıp, satılıyor. Örneğin, öğleden sonra satış verdik, o gün ve diğer günün düşüşü yansıyacaktır. Bu durumda maximum zarar %20 olur. Yanılıyor muyum?

8.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Sayın hellistheorthers,
    bende aynı düşüncedeyim ve yaklaşık 2 haftadır TKF'den çıkış yapıyorum, beğendiğim başka bir fona kademeli giriş yapıyorum.
    Saygılar.Sevgiler.
    Onur hocam hangi fona geçmeye başladınız acaba? UPH olabilir mi? Son günlerde gayet güzel ilerliyor.

Sayfa 543/1003 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •