Sayfa 668/1003 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,337 - 5,344 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Arkadaşlar TCD satışından kesilen stopaj, Zararla satılan başka fondan sonra tamamen iade ediliyor mu?

örneğin; TCD'den xx birim stopaj kesildi. Başka bir fonu zararına sattım aynı xx miktar stopaj iadesi oluyor mu?
    Hayır hocam, her fon kendi içinde değerlendiriliyor, mahsuplaşıyor.

Edit : bu bilgi yanlış olabilirmiş, dikkate almayın lütfen.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Arkadaşlar TCD satışından kesilen stopaj, Zararla satılan başka fondan sonra tamamen iade ediliyor mu?

örneğin; TCD'den xx birim stopaj kesildi. Başka bir fonu zararına sattım aynı xx miktar stopaj iadesi oluyor mu?
    zarar eden fonun (zarar* %10) iade alıyorsun.Fakat bu zarar için önceden bir vergi vermiş olman gerekiyor mu onu bilmiyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hayır hocam, her fon kendi içinde değerlendiriliyor.
    Üstadım bu bilgi biraz şüpheli gibi. Daha önce karla sattığım X fonunun ardından, Y fonunu zararla sattığımda, X fonundan kesilen stopajdan iade yansımıştı hesabıma. Siz pek satış yapmadığınız için akılda yanlış kalmış olabilir

4.  Alıntı Originally Posted by Drupalist Yazıyı Oku
    Üstadım bu bilgi biraz şüpheli gibi. Daha önce karla sattığım X fonunun ardından, Y fonunu zararla sattığımda, X fonundan kesilen stopajdan iade yansımıştı hesabıma.
    Ben de bu şekilde biliyorum o yüzden emin olmak istedim. mesela 100 lira kesilen stopajdan sonra, 100 lira zararla fon satınca aradaki zarar iade ediliyor diye biliyorum. stopaj kadar kısmı mahsuplaştırılıyor yani?

5.  Alıntı Originally Posted by Drupalist Yazıyı Oku
    Üstadım bu bilgi biraz şüpheli gibi. Daha önce karla sattığım X fonunun ardından, Y fonunu zararla sattığımda, X fonundan kesilen stopajdan iade yansımıştı hesabıma.
    Hım, olabilir, ben şimdiye kadar söylediğim gibi biliyordum, hiç yaşamışlığım yoktu ama pratikte . Yanıltmıyım o zaman, özür dilerim.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6. B

23 Ocak Cumartesi saat: 21.00'de '' Yılın Hisse Senedi Şampiyon Fonları '' isimli Youtube üzerinden yayımlanacak canlı yayın programımıza davetlisiniz! İyi Gelir Youtube kanalından canlı yayın !!

@isportfoy

@TacirlerPortfoy

@TACIRLERYATIRIM

@albarakacomtr

@Ak_Portfoy

7.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku

Evet ama ayni vergi donemi icinde olursa, ama aylik mi yoksa 3 aylik mi emin degilim

8. Braz eski bir haber ama nette şöyle bir şey bulduım;

BİR ÖRNEK

Hisse senedi satışı nedeniyle, 2007 yılının ilk 3 aylık döneminde 300 bin YTL (kazanç), ikinci 3 aylık döneminde 450 bin YTL (kazanç), üçüncü üç aylık döneminde 50 bin YTL (zarar), son üç aylık döneminde 600 bin YTL (zarar) eden bir yatırımcı, 25 Mart 2008 akşamına kadar, yıllık gelir vergisi beyannamesi verdiğinde;

- 750 bin YTL kazancından, 650 bin YTL zararını mahsup eder.

- Kazancı olan 100 bin YTL’nin stopajı, 10 bin YTL’dir.

- 750 bin YTL kazancından kesilen 75 bin YTL stopajdan, bu 10 bin YTL mahsup edilir ve kalan 65 bin YTL kendisine iade edilir (Bkz. 257 No.lu Tebliğ, ’2.4.1.12. ihtiyari beyan’ bölümü).

Sayfa 668/1003 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •