Sayfa 745/1003 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795845 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,953 - 5,960 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Karıncaların yeterince fazla sayıda olduğunda filleri alt etmesinin bir örneği daha olacak. Ancak sorun şu ki, bir fil devrilirken, onbinlerce karınca da ezilecek. Zaferi karıncaların kazanması, o sırada fiin altında kalan onbinlercesi için hiç bir şey ifade etmeyecek. Hareket , saadet zinciri gibi son girenlerin canını yakacak. Ama ilginç bir finansal deney gibi gerçekten. Bakalım neler olacak.
    Ben de yakalayamadım, yakalasam girerdim. İlk 3-4 vagonda yer bulamazsan huzursuz oluyorum. Kısmet değilmiş.
    Evet ben de bunu düşündüm, şimdi bu kitle gamestop'dan çıkıp gümüşe yöneliyorsa gamestop eski seviyelerine ve hatta daha altlara inebilir, fiyat tepedeyken ilk satanlardan değilseniz zarar yazma ihtimali çok yüksek. Bu kitleyi yönlendiren küçük bir grup var sanırım onlar bu işin kaymağını yiyor, bir kısım da yine bir miktar otlanacak, büyük çoğunluk zarar edecek gibi...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    20. yy Altın / gümüş rasyosu ortalama 47 imiş. Bunu temel alırsak ve altının fiyatı sabit kalırsa 39-40 dolara kadar yolu var denebilir. Şu an halen ucuz görünüyor gümüş ama tabi geçmişte böyle diye illaki gelecekte de bu olacak diye bir şey yok o ayrı...

https://www.emtiaborsasi.com/altin-gumus-rasyosu/
    Evet haklısınız.

İktisat bank analizleri de gayet realist oluyor, geçen yıl sonunda 2021 için 40'lı fiyatlara hedef vermişti. Bugünkü(1.2.2021 tarihli) analiz ve grafikleri aşağıdaki sitede mevcut;

https://www.iktisatbank.com/hazine-bulteni

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Evet haklısınız.

İktisat bank analizleri de gayet realist oluyor, geçen yıl sonunda 2021 için 40'lı fiyatlara hedef vermişti. Bugünkü(1.2.2021 tarihli) analiz ve grafikleri aşağıdaki sitede mevcut;

Hocam siz Kıbrıs'tan mısınız ? İktisat bank görünce eskileri hatırladım bu isimde bir banka vardı Türkiye'de de. Ama güzel siteymiş gerçekten favoriye ekledim, ben de sürekli okurum artık, teşekkürler...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    GBC'lerin bir kısmını GTZ ye dönüştürdüm. Önümüzdeki dönemde altından ziyade gümüşte bir hareketlenme bekliyorum ve GBC'de bu oran yanlış hatırlamıyorsam %8 civarında.
    İlk GTZ alımını (Portföye oranı %4) 13 Ocakta yaptım ve 28 Ocakta GBC den bir miktar (Portföye oranı %1) dönüştürerek son halini verdim. Ama daha önceki harekette GMSTR byf ile çok güzel kar yazdığım, daha sonra buradaki fiziki tedarik sorunu nedeniyle ciddi sorunlar yüzünden Katılım Bankası Gr gümüş hesabı ile değerlendirdiğim işlemleri, sırf tüm işlemleri ve portföyü fon tarafına taşıma kararıma uygun davranmak amacıyla GTZ tarafından gerçekleştirdim.

Sonuç olarak trendi yakalasanız bile ürün yanlış olduğunda kazancınız büyük oranda törpüleniyor ve bunu bir kez daha yaşayarak deneyimledim. Gerçek sonuçlar yarın sabah açıklanacak o yüzden net kardan zararı hesaplayamıyorum ama bu oran cuma kapanışa göre yaklaşık %4.

Yapacak bir şey yok önümüzdeki maçlara bakacağız ama bu şekilde olduğunda kendime çok kızıyorum ve tüm şevkim kırılıyor.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5. Gümüş ve altın için Odas hissesine (2.9'dan girip 3.3'te çıktıktan sonra 3.9'dan) kendini ileride 40'a 80'e getirir diye minnak bir binlik girmiştim, yeniden 3'lere 3.5'lere gelirse ek alım yaparım düşüncesiyle. Bugün gümüşün fırlayışından %8'e yakın nasiplenmiş. Risksiz gümüş yatırımı yapmak isteyenler için birebir. Henüz ÇED raporu onaylanmadı sanırım. Bir de Çan Kömür halka arz beklentisi var. Kozal ve Gubrf'den başka altından kazanım sağlayan hisse yok, Odas'ta hem altın hem gümüş hikayesi var. Şirketin borcu olduğunu yine hatırlatayım. Özal grubuna ait.

Gümüşe haricen ben de -hele bu noktadan- girmeyi riskli görüyorum. YZG fonu da açıldığından beri gümüşün kazandırdığının yarısından azını kazandırmış (7'ye 3). Fonuna değmiyor, hissesi de bugün tavan, daha önce altın hissesine girip açılan makastan yaka silkmiştim.

Dolar düşmüşken AFT'ye eldeki düşük lotum kadar bir alım emri verdim. Daha düşerse yine ona girerim. Balinaların karıncaları ezeceğine ben de inanıyorum. Amerikan borsası zarar ettirmez, çok kısa vade düşünülmüyorsa.

Yerlide de 150 seviyesinin üstünde kapanacak mı gözlemliyorum. Zarar ettiği günde bile NNF ve IDH kendi portföyümde de yazdığım gibi en iyi sonuçları verdiler. Girersem kendi adıma bunlara girerim. 100 kazanıp düştüğü günde -8 yazacağıma 80 kazanayım düştüğü gün -3, 4 yazsın.

Özetle, herkesin dediği gibi, bir meta düşerken ona yatırım yapmak en mantıklısı. Hele de orta vadede kazandırıyorsa. Sadece dolar değil, euro bazlı yatırımlar da şu dönemde mantıklı olacaktır.

Altının gümüşten sonra ralli yapıp yapmayacağını da göreceğiz ama ben emtia yerine abd borsasına yatırım yapmayı tercih ediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Evet haklısınız.

Emre Değirmencioğlu uzun zamandır takip ettiğim ve yorumları çok tutarlı bir iktisatçı. İktisat Bankası günlük piyasa raporuna uzun süredir üyeyim ve her gün okumaya çalışıyorum.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Hocam siz Kıbrıs'tan mısınız ? İktisat bank görünce eskileri hatırladım bu isimde bir banka vardı Türkiye'de de. Ama güzel siteymiş gerçekten favoriye ekledim, ben de sürekli okurum artık, teşekkürler...
    Ben teşekkür ederim. Yok Kıbrısta değilim, Türkiyedeyim.

Bankanın analisti Emre Değirmencioğlu hazırlıyor her gün raporu. Başarılı buluyorum. Kendi sitesine de ekliyor raporları.

http://www.emredegirmencioglu.com/

Bugün hsbc den rbh fonu aldım fakat paramı para piyasası fonuna çevirmedi. sebebini bilen varmı. Katılım hisse senedi fonu diye olabilrmi

Sayfa 745/1003 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •