Sayfa 735/803 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785 ... SonSon
Arama sonucu : 6421 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: Günlük viop ticarethanesi

1. Ben 8 yazdim ama normalde bende 6.3.3. den 24.3.3 e kadar ekli

Stoch ince bir halde ise pozisyonu rahatca tutarim, Stoch daginik bir halde ilerliyorsa elimdeki pozisyonu temkinli tutarim . dip ve tepe noktalarinda Stoch gene daginik sekilde ise bu sefer olusacak al sat sinyaline uymam

....

2.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Ben 8 yazdim ama normalde bende 6.3.3. den 24.3.3 e kadar ekli

Stoch ince bir halde ise pozisyonu rahatca tutarim, Stoch daginik bir halde ilerliyorsa elimdeki pozisyonu temkinli tutarim . dip ve tepe noktalarinda Stoch gene daginik sekilde ise bu sefer olusacak al sat sinyaline uymam

Stoch dağınık halde ise trend devamı anlamına gelmez mi sayın Culpable?!

Örnek veriyorum; Bir tane ana stoch koyun, 35-10-5 gibi, bu stoch 80 üzerinde olduğu sürece açılmalarda pozisyonu besleyin!

Mis gibi trend takibi..

Gavurlar buna slingshot diyor. Bir süredir ilgimi çekiyor. cci, mom vs gibi göstergelerle denedim, verimli değil. Stoch daha iyi olabilir.

3. Ekgyo vadelilerin önemli bir kısmını kapattım bu arada.

Daha uzun kalır diyordum, piyango gibi oldu!

4.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Ben 8 yazdim ama normalde bende 6.3.3. den 24.3.3 e kadar ekli

birde bu indikatörde uyumsuzluğa dikkat ediliyor....
    stoch grafikte olduğu gibi her tepe yapışında....fiyat ta yeni (öncekine göre yüksek) tepe yapmalı....
    tersi durumda ise her dipte yeni yüksek dip yapmalı diye biliyorum....

bu şekilde bakılınca stoch her tepe oluşumunda fiyat yeni tepe yapmazsa trend dönüşü olarak düşünülebilir...
    ya da hacimle ilişkilendirilirse mal dağıtımı gibi düşünülebilir diye biliyorum....

sn Culpable... sizin bu konudaki tecrübeleriniz nasıl....
    selamlar....
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

5. Simdi ben guc olarak destek aliyorum bundan her enstrumanda farkli olabilir
    soyle ornekleyeyim audnzd paritesinden senede 2 islem acarim 1.03 1.08 araliginda . mesela 2020 de 1.03 den pozisyon almadim .9980 beklentim vardi bunuda kullandigim stoch desteklemisti ama bu paritede islem yapan yuzlerce insan 1.01xx lerin altini beklemiyordu hatta iddaalasmistik
    grafik uzerinde dikdortgen sekilde isaretledim 1 isaretlenen bolgede long pozisyonum varsa bunu rahatlikla tutarim yalniz 2 bolgede olduda grafikler sat verirse bu sefer o sinyale uymam 3 bolgede ayni sekilde .

Sn Baskara CCI Mom gibi gostergelerde iyidir ama egzotiklerde ve anormal degerlerde kullanim ile
    Rakamlara Takilmayin ornek olarak rakamlandiracagim anormallik anlasilsin diye

Ornek CCi 400 kullaniyorum dakikalik grafiklerde
    CCI bolgesi 125 uzerinde ise Long CCI bolgesi -125 bolgesinde ise Short
    bu bolgelerde iken 2 grafik uzerinde 2 adet daha sartimiz vardi tek basina kullanmiyorum .
    %70 gibi bir basari orani vardi zaten istenilen 3 sart olustugu zaman fiyat hareketi cok hizli oluyordu %0.5 %1 lik oranlari 5 dakika icerisinde kar al yapabiliyorduk

Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Stoch dağınık halde ise trend devamı anlamına gelmez mi sayın Culpable?!

Örnek veriyorum; Bir tane ana stoch koyun, 35-10-5 gibi, bu stoch 80 üzerinde olduğu sürece açılmalarda pozisyonu besleyin!

Mis gibi trend takibi..

Gavurlar buna slingshot diyor. Bir süredir ilgimi çekiyor. cci, mom vs gibi göstergelerle denedim, verimli değil. Stoch daha iyi olabilir.
    ....

6. Baslikta yaznlarin cogu benim icin ustad niteliginde
    Yazdigim gibi onlarin sistemlerinde olusan sinyal uzerine oturma acisindan bunu onerdim

Stoch daginik ise temkinli ol Stoch ince ise rahatca pozisyonun uzerine otur tepe ve dip lerde stoch daginik ise olusan al sat sinyaline uyma yada yakin stoplu ac gibisinden
    ornek grafikde dediginiz gibi fiyat yeni tepe yaparken Stoch yeni tepe yapmamis ama fiyatta duzeltme olmamis gozukuyor

Sadece coklu stoch degerine bakarak trend donusu diyerek pozisyon acarsak sonuclari cok zararli olabilir

Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    birde bu indikatörde uyumsuzluğa dikkat ediliyor....
    stoch grafikte olduğu gibi her tepe yapışında....fiyat ta yeni (öncekine göre yüksek) tepe yapmalı....
    tersi durumda ise her dipte yeni yüksek dip yapmalı diye biliyorum....

bu şekilde bakılınca stoch her tepe oluşumunda fiyat yeni tepe yapmazsa trend dönüşü olarak düşünülebilir...
    ya da hacimle ilişkilendirilirse mal dağıtımı gibi düşünülebilir diye biliyorum....

sn Culpable... sizin bu konudaki tecrübeleriniz nasıl....
    selamlar....
    ....

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Şöyle bir düşüncem var. Zamanla ortaya çıkar ne kadar yanıldığım.

Verdiğim sayımı son kez incelediğimde 1 dalga eksik olabileceğini gördüm. 2. seçenek te şu olabilir.

YANİ:

1) 31300-(30500-30600) ya da

2) 31300-31180-31400-(30600-30700)

8.  Alıntı Originally Posted by fuzzy_logic Yazıyı Oku
    MAVİ sormuşsunuz.
    26 Şubat-1 Mart haftasonu ertesinde 54 üstünde kalırsa ve üçgeni yukarı kırarsa bir bayrak direği daha diker.
    üstadım fiboyu senin gibi gerektiği gibi, kullanan görmedim..ciddi anlamda hakkını veriyorsun ve her seni okuyuşumda çok eksik kaldığımı görüyorum.!!!

Sayfa 735/803 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •