Sayfa 971/1003 İlkİlk ... 471871921961969970971972973981 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 7,761 - 7,768 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Aynen doğru istikrar yok
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    NNF de iyice cıvıttı kaç gündür...

15 Mart Pazartesi günü, kesin olmayan getiri oranımız:

NNF -0,72%
    Bist100 -0,12%
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Fiba emeklilik teki fonlara dikkatli bakınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Dikkatli baktım.

Önemli olan fonu yöneten pyş. Fiba emeklilikte bir numara yok...

3.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    coin fonunu kurun gec olmadan

1900 da altinnan cikip bitcoina girdim. fon olsaydi fon alirdim tabi!
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...62#post5036462
    Bırak fonunu kendini toptan yasaklamasınlarda.

Yasak olan ülkeler
    https://www.coinkolik.com/bitcoin-ya...ldugu-ulkeler/

Yasaklayacak ülke
    https://www.ntv.com.tr/dunya/hindist...gEWEaLOj0alPDQ

Bu da bizden gelsin.
    https://www.bloomberght.com/bakan-va...acagiz-2276503

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Fiba emeklilik teki fonlara dikkatli bakınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Daha doğrusu söyle bir durum var. Fiba emeklilik şuan fonları bazılarını bazı grup dışı portföy şirketlerine yönettiriyor. Genelde kendi grup şirketine yönettirdikleri dışındaki fonların getirisi iyi. Nedeni basit. Eğer kötü giderse alır hemen grup şirketine verir. Fakat iyi gitse de iyi yöneticide kalacak diye bir garanti yok. Geçmişte FEO diye bir fon vardı sanırım. Getirisi baya iyi idi. Aldılar başka yöneticiye verdiler. Eğer emekliliği fiba ya taşırsanız böylede birşey olur ise tefas da olmaz ise orada kalırsınız yıl. Zira mevzuat gereği emeklilik sözleşmesini yılda 1 kez hareket ettirebilrsiniz emeklilik şirketleri arasında. Bence tefası beklemek lazım...

5. Elz % + 0.52
    Pdd % + 0.044
    Tca % + 0.38
    Zpf % - 0.36
    Zpe % + 0.26

6.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Yurtici bankalari saat kacta kapaniyorsa yurtdisi verileri o saat baz alinarak hesaplaniyor.Tabii burada agirlikli ortalama gecerli. Saat 6 dan sonra altin %10 da yapsa GBC ye ertesi gun etki etmez.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilmiyordum, GBC icin cok ilginc bir bilgi. Amerikan hisse ve etf leri iceren bir fon icin yurtici banka kapanis saatini baz almak ne kadar mantikli acaba. Aft ve yay gibi oldugunu dusunmustum yatirim yaparken. Hadi tcmb dolar kurunu baz almalari biraz mantikli fakat yurtici banka kapanis saatine gore fon fiyatini belirlemek, cok ilginc. Tesekkurler , saygilar.

7.  Alıntı Originally Posted by Captan Yazıyı Oku
    Dikkatli baktım.

Önemli olan fonu yöneten pyş. Fiba emeklilikte bir numara yok...
     Alıntı Originally Posted by Captan Yazıyı Oku
    Daha doğrusu söyle bir durum var. Fiba emeklilik şuan fonları bazılarını bazı grup dışı portföy şirketlerine yönettiriyor. Genelde kendi grup şirketine yönettirdikleri dışındaki fonların getirisi iyi. Nedeni basit. Eğer kötü giderse alır hemen grup şirketine verir. Fakat iyi gitse de iyi yöneticide kalacak diye bir garanti yok. Geçmişte FEO diye bir fon vardı sanırım. Getirisi baya iyi idi. Aldılar başka yöneticiye verdiler. Eğer emekliliği fiba ya taşırsanız böylede birşey olur ise tefas da olmaz ise orada kalırsınız yıl. Zira mevzuat gereği emeklilik sözleşmesini yılda 1 kez hareket ettirebilrsiniz emeklilik şirketleri arasında. Bence tefası beklemek lazım...
    Uyariniz icin tesekkurler , seytan ayrintida gizliymis. Begendigimiz , basarili fonlarin yoneticilerini bi yere not almak en iyisi o zaman.

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Bilmiyordum, GBC icin cok ilginc bir bilgi. Amerikan hisse ve etf leri iceren bir fon icin yurtici banka kapanis saatini baz almak ne kadar mantikli acaba. Aft ve yay gibi oldugunu dusunmustum yatirim yaparken. Hadi tcmb dolar kurunu baz almalari biraz mantikli fakat yurtici banka kapanis saatine gore fon fiyatini belirlemek, cok ilginc. Tesekkurler , saygilar.
    GBC izahnamesinden alıntı,

"Yurtdışı borsalarda işlem gören borçlanma araçları; işlem gördükleri yabancı borsalarda;
    Türkiye saati ile 17:00’da ilgili menkul kıymetin, Bloomberg ekranında yer alan BVAL sayfasındaki
    ağırlıklı ortalama fiyatlarının ilgili yabancı paranın TCMB döviz alış kuru ile çarpılması suretiyle
    değerlenir.
    Yabancı piyasalarda işlem gören ortaklık payları, fon ve borsa yatırım fonu, serbest yatırım
    fonu katılma payları ile yatırım ortaklıkları paylarının değerlemesinde; değerleme tarihindeki
    Bloomberg veri dağıtım ekranlarından TSI 16:30 – 17:00 aralığındaki alış fiyatı ile satış fiyatının
    ortalaması kullanılır."

Saygılar.

Sayfa 971/1003 İlkİlk ... 471871921961969970971972973981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •