Sayfa 783/1014 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon
Arama sonucu : 8111 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    E sa lardan biri oldu işte sn emlak.)))))))))))

evet biri gitti.

geriye diğer maddelerdeki sa ve se ler kaldı
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2. N11 bazen bazı ürünlerde satıcıdan aldığı komisyonu sıfıra çekiyor veya oldukça azaltıyor, o zaman o tür ürünlerin fiyatı diğerlerinden daha cazip oluyor.

Külçe gümüş granül olarak daha ucuzdur ama ikinci elde sertifikası olmadığı için satışı daha zor.

Külçenin üretim ve sertifkasyonu granüle göre kilo başına 20-30$ ek maliyet getiriyor.

Külçe gümüşte alternatif rafineriler belli. IAR NADİR ve birkaç yeni rafineri daha çıkmış.

Ama ben olsam N11 den asla almam. Bütün satıcıları tek tek direk telefonla ararım. Sonra parayı havale yaparım, en ucuzunu alırım, açıklamaya da ne için aldığımı yazarım. O zaman resmî havale oluyor. N11 den almaktan farkı olmuyor.

Eğer granül benim için sorun olmaz diyorsanız KuveytTürk ten online gümüş satın Alıp sonra 50 kiloluk torbalar halinde herhangi bir şubeden teslim alabilirsiniz. Spota yakın fiyattan fiziki alabilirsiniz.

Ben külçe alıyorum depolaması daha kolay benim için. Ama bazısı çekili gümüş, hurda gümüş veya granül gümüş tercih edebiliyor. Eğer gümüş gerçekse satarken farketmez.

KuveytTürk ten 50 kiloluk granül gümüş çuvalı bence iyi bir seçenek fiziki isteyenler için.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn sadecegrafik yaren in n 11 deki sayfasına girdim normal kiloluk gümüş 7200 uluslararası sertifikalısı 7643 lira bu sertifika dışında bu külçeler arasında fark var mı.Bu fiyat farkı neden var,bu pahalı olanı alanlar ne için alır bilginiz var mı.

n11 de yarenin sayfasına girerseniz aradaki farkı niye merak ettiğimi anlarsınız sn sadecegrafik.Sanki 2 ürün arasında tek fark biri uluslararası sertifikaya sahip diğeri değilmiş gibi duruyor.Bu sertifika bu kadar para eder mi.Daha açık sorayım.Acaba birileri bu uluslararası sertifiaklı ürünü alıp amerikada falan spotda çok açılmış olan marjdan satabilir mi.Bu mümkün mü.Öyle ya amerikada spotda gümüşte hem marj çok hem de bir sürü yerde gün veriyorlar.

Yoksa yarenle iletişime geçtim.çok uygun fiyatla veriyor zaten .Sizin sayenizde keşfettim o adamı ,çok temiz çalışıyor , ,bilgi için teşekkür ederim.

5. Peter Schiff de sanalcı çıktı. Sahtekar.

https://www.reddit.com/r/Wallstreets...d_bull_is_the/

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Peter Schiff de sanalcı çıktı. Sahtekar.

Bu adamın en büyük falsolarından birisi hiç bir konuşmasında market manipülasyonundan bahsetmiyor oluşuydu zaten. Böyle bir halt yemişse sildim gitti iti.

Geçen de James Rickards ı izledim. Enflasyon yok deflasyon var. Okul harçları, kıyafetler falan fiyatı artmak yerine ucuzluyor diyordu. Yorumlarda itin bir tarafına sokmaktan beter etmişler.

Genel olarak doğru konuşuyorlar ama bazen öyle falsolar veriyorlar ki...

Bu adamlar bir takım haltlar yediler diye ne altın ne gümüş değerinden birşey kaybetmez bu arada.

7. Asıl günün bombası:

16 nisan 2021 kripto para ile ödeme yasağı

-Ama ama kripto yasaklanamaz ama ama

+Hold my beer

8.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Peter Schiff de sanalcı çıktı. Sahtekar.

Peter Schiff hakkındaki bu post karalama kampanyası da olabilir hemen sonuca varmamak gerek.

Sayfa 783/1014 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •