Onemli Gunler Banner
Sayfa 655/1024 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 5,233 - 5,240 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. yarın faizleri düşürmek için bir neden daha. dolar 3,50 in altında.

2. en son 14.12.2016 da 3,50'nin altında kapatmış. tam 6 ayda eski seviyesine geldi.

3. faizl yarın 200 baz puan düşürsünler görelim vatandaşın dolarını ucuza almak isteyen yabancı neyi bekleyecek..?

4. USD indiren mevduat faizlerinden ziyade; GLP sidir... 3,51 TL üzerinde kapanış yapmadığı sürece yön hala aşağıdır...

Ben MB sının yerinde olsam mevduat faizleri ile oynamak yerine GLP den verilen faizleri 100 baz indirir piyasayı bir test ederdim.... 3,42 TL piyasalar için denge durumudur....

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    USD indiren mevduat faizlerinden ziyade; GLP sidir... 3,51 TL üzerinde kapanış yapmadığı sürece yön hala aşağıdır...

Ben MB sının yerinde olsam mevduat faizleri ile oynamak yerine GLP den verilen faizleri 100 baz indirir piyasayı bir test ederdim.... 3,42 TL piyasalar için denge durumudur....
    Ikisi de ayni sey degil mi? zaten.GLP 100 puan dussun mevduat faizleri de bir miktar duser.

LG-H818 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    USD indiren mevduat faizlerinden ziyade; GLP sidir... 3,51 TL üzerinde kapanış yapmadığı sürece yön hala aşağıdır...

İşte bunu yaptığı zaman ciddi bir kredibilite kaybı yaşar. Zira geçen toplantıda tcmb başkanı üzerine basa basa enflasyonda kalıcı düşüşü görmeden sıkı duruşumuzu değiştirmeyeceğiz dedi. Hatta haluk bürümcekçi özellikle detaylı sordu, dedi ki, yarın öbürgün sermaye hareketleri ile kurda gevşeme olduğunda enflasyon verisini dikkate almadan fırsat kullanılır mı diye açıkça sordu.

tcmb başkanı ise bugüne kadar yaptığı açıklamaların içinde bence en net tavır ile, enflasyonda düşüş görmeden dövize bağlı *kısa vadeli hareketlerde* sıkı duruşumuzu zayıflatmayacağız dedi.

Buna rağmen söylemin tersi şekilde davranırsa tabii ki tcmb'nin kendi kararıdır. yetki onlardadır. Enflasyon verisini baz alan bir tcmb kuru da düşürür faizi de , inat edilip aceleci davranılırsa hem yüksek kur hem de yüksek faiz oluşacağı belki son 5 yılda en az 3 kere acı tecrübelerle denenmiştir.

Dediğim gibi tcmb bunu ben 4. kere de deneyeceğim dediğinde hepimiz saygı duymak zorundayız. Ama ben artık bu şekilde davranacağını düşünmüyorum.

Kur 3.30 a düşse bile enflasyondaki kalıcı düşüş eğilimi teyid edilmeden, gevşek para politikasına geçilmemelidir. Hele ki gevşek mali politika uygulanan bir süreçte bu durumdan özellikle imtina edilmelidir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    HSBC benim gordugum en kil bankadir.
    Bir zamanlar premium musterisi idim, ne duzgun faiz verir ne baska bir sey.
    Bi de demezler mi en az 75K varlik tutacaksin.
    Siz sag ben selamet dedim ve ayrildim.

Syg,
    aynen, kilin karesi hatta, premier musteriyim diye bir de premier kart verdiler iste soyle guzel boyle guzel, kart aidati yok eft ucretsiz, 2 ay sonra oranda anlasamadik tabi ben yolcu... aa bi baktim ekstreye uyelik aidati... hani almiyordunuz, bu ne? efenim siz premier ozelligini kaybettiniz su kadar mevduat bulundurursaniz almayiz... dedim HS...

Hic bir degisiklik yapmaz bence enflasyon baskisi var.

Sayfa 655/1024 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •