Sayfa 374/671 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon
Arama sonucu : 5365 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. PhilipKapital ile ilgili birkaç sorum var.

1) Ben hesaba USD den USD PhilipCapitale havale yaparsam aynı bankadaki onların İş Akbank veya Garanti dolar hesaplarına alırken swift gibi para geldi kesintisi veya parayı yurtdışı PhilipCapitale swift yapacağız diye swift gönderme kesintisi yapıyorlar mı?

2) USD paramı PhilipCapital den geri çekerken kendime aynı gönderdiğim İş Akbank veya Garanti dolar havale mi yapıyorum, yoksa her koşulda dışarı para gidiyor diye swift mi yapıyorum?

3) PhilipCapital de USD paramı çekerken işlem kaç gün sürüyor?

4) PhilipCapital de USD paramı çekerken işleme toplamda herşey dahil ne kadar komisyon veriyorum?

5) PhilipCapital de sadece 1400 tane ABD hissesi var, diger olmayan hisseleri eklettirmek mumkun mu? https://www.phillipcapital.com.tr/hisse-senedi-listesi
    Son düzenleme : sadecegrafik; 18-05-2021 saat: 21:21.

Abd borsasında beklediğim düzeltme başladı. Abd aşılamaya devam ederse pandemi Eylül ekim gibi biter. 4. Çeyrek bilançolar güzel gelir.

3. Bugün GSK'dan (LSE) da temettü geldi. Vergi gerçekten de 0. Bilginize.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bugün GSK'dan (LSE) da temettü geldi. Vergi gerçekten de 0. Bilginize.
    çok teşekkürler Sayın Bateman
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. Kelepir yabancı hisse önerilerinizi bekliyorum.

ilk gözüme çarpanlar IBM ALIBABA JD.

Sizin önerileriniz neler?

6. Çin'in kapitalist düzende yeri yok. Kapitalizm paranın serbestçe dolaşabilmesini ister, vergiyi sevmez, diktatörlükleri sevmez. Alibaba bu yüzden Amazon olamaz hiçbir zaman. Şirket değerlenebilir, Çin ABD'den büyük hale de gelebilir ekonomik olarak ama Çin'in ve sizin hissenizin bütün geleceğinin tek bir adamın iki dudağı arasında olduğu gerçeği ile yaşayacaksınız.

Çin'in ürettiği ürünü, sattığı malı alırım ama Çin'e yatırım anlamında çivi bile çakmam.

ytd

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Çin'in kapitalist düzende yeri yok. Kapitalizm paranın serbestçe dolaşabilmesini ister, vergiyi sevmez, diktatörlükleri sevmez. Alibaba bu yüzden Amazon olamaz hiçbir zaman. Şirket değerlenebilir, Çin ABD'den büyük hale de gelebilir ekonomik olarak ama Çin'in ve sizin hissenizin bütün geleceğinin tek bir adamın iki dudağı arasında olduğu gerçeği ile yaşayacaksınız.

Çin'in ürettiği ürünü, sattığı malı alırım ama Çin'e yatırım anlamında çivi bile çakmam.

ytd
    Çin firmaları için "the china hustle" isimli 2018 yapımı filmi izleyin derim. Ytd.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

8. TWITTER da trump reis gittiğinden beri düşmüş. Acaba nasıl sizce?

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Çin'in kapitalist düzende yeri yok. Kapitalizm paranın serbestçe dolaşabilmesini ister, vergiyi sevmez, diktatörlükleri sevmez. Alibaba bu yüzden Amazon olamaz hiçbir zaman. Şirket değerlenebilir, Çin ABD'den büyük hale de gelebilir ekonomik olarak ama Çin'in ve sizin hissenizin bütün geleceğinin tek bir adamın iki dudağı arasında olduğu gerçeği ile yaşayacaksınız.

ytd

Sayfa 374/671 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •