Sayfa 283/469 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383 ... SonSon
Arama sonucu : 3746 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,303
    Benim paylaştığım aşağıdaki listede 19 fon var.

Ancak güncel bir o kadar daha yeni fon Allianz ın sisteminde mevcut görünüyor.
    Son düzenleme : anti panik; 29-05-2021 saat: 21:31.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,303
     Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Benim paylaştığım aşağıdaki listede 19 fon var.

Ancak güncel bir o kadar daha yeni fon Allianz ın sisteminde mevcut görünüyor.
    Tabloda olmayan Allianz Yaşam Fonları:

ACV
    AEC
    AEP
    AEZ
    AFJ
    AIE
    AIP
    ALJ
    ALZ
    ANJ
    ANP
    APG
    AZH
    AZL
    AZS
    AZT

FYU
    FYY
    KOA
    KOE
    KOS

KAYNAK:

https://www.allianz.com.tr/tr_TR/uru...ml#/fundYield/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Allianz Yaşam BES fonlarında 2021 performansı da 3 yıllık getiriye benzer görünüyor.

Listenin sonunucusu bu yıl %13 lük düşüşle AMF devlet katkı fonu görünüyor.

Allianz Yaşam bu %13 eksi getiriye sahip fona herhangi bir şekilde müdahale edemiyor değil mi? Yani fonun tahvil kompozisyonunda vade kaydırmaları vs. dokunamıyor da bu yüzden mi acaba eksi 13 olmustur?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,303
     Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Allianz Yaşam bu %13 eksi getiriye sahip fona herhangi bir şekilde müdahale edemiyor değil mi? Yani fonun tahvil kompozisyonunda vade kaydırmaları vs. dokunamıyor da bu yüzden mi acaba eksi 13 olmustur?
    AMF Devlet Katkı Fonu, Gerekli bilgiler aşağıdadır. Kalın harflerle işaretledim.

Portföy Dağılımı
    % 14.04 - Ortaklik Paylari
    % 82.86 - Devlet Tahvi̇li̇
    % 0.04 - Vadeli̇ Tl Mevduat
    % 2.18 - Ters Repo Tl
    % 0.04 - Takasbank Para Pi̇yasasi İşlemleri̇
    % 0.25 - Özel Sektör Borçlanma Araçlari
    % 0.58 - Varliğa Dayali Menkul Kiymetler

Halka Arz Tarihi
    30.04.2013

Kurulus Tarihi
    30.04.2013

Fonun Amacı
    Fon, Devlet Katkısı Hakkında Yönetmelik kapsamında oluşturulan ve katılımcılar adına ödenen katkı paylarının değerlendirildiği fondur.
    Fonun Stratejisi
    Fon, portföyünün en az %70?ini ilgisine göre Hazine ve Maliye Bakanlığınca veya Hazine Müsteşarlığı varlık kiralama şirketlerince ihraç edilen Türk Lirası cinsinden borçlanma araçları, gelir ortaklığı senetleri ve kira sertifikalarına yatırarak gelir elde etmeyi hedefler.

https://www.allianz.com.tr/tr_TR/uru...fonlari.html#/

5. Merhaba arkadaşlar,

Para piyasası fonu ile altın arasında bugün bir tercih yapılacak olsa hangisini hangi oranda tercih ederdiniz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,

Para piyasası fonu ile altın arasında bugün bir tercih yapılacak olsa hangisini hangi oranda tercih ederdiniz?
    Merhaba; ben temkinli bir yatırımcı olarak Güneş ve Ay'ın aynı hizaya geldiği yani Altın'ın dolar cinsinden nispeten yüksek olduğu ve dolar/tl nin en yüksek olduğu seviyede ppf'ye geçerdim ve geçen hafta tüm BES pozisyonumu yüzde yüz altın fonundan yüzde yüz ppf fonuna geçirdim. Ama güneş tutulurken sörf yapmak isteyen de olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,

Sizin yerinizde olsaydım %70 ppf %30 altın yapardım.

Sebebi de faizlerin kısa vade de düşme olasılığı siyasiler düşürmek istese de pek fazla değil ve TL cinsi getiriler yabana atılmayacak seviyede.. ayrıca önceki aylara göre önemli ölçüde cazip hale geldi.. Altın ise kısa vade de 400 den 520 ye %30 prim yapmış durumda. Bir süre buralarda 460-560 arası gider gelir düşüncesindeyim.

8. Vakıf emeklilik te devlet katkı fonu -%7,5 larda...benchmark değeri -%11,5 larda...arada nasıl bu kadar fark olabiliyor...vakıf emeklilik bir şekilde kamu avantajını mı kullanıyor.

öte yandan fon yönetimini beğendiğim allianz ise katkı fonunda -%14 lerde...yukarıdaki tuhaflık daha da ilginç hale geliyor bu durumda...sabit getirili ve hareket alanı çok az böyle bir fonda arada nasıl bu kadar getiri farkı oluyor, hayret ediyorum.

son olarak..altın fonu ve ppf için görüşüm şu...2016 başında %100 altın fonuna geçmiş biri olarak, arada 1-2 küçük sat-al dışında pozisyonumu hala koruyorum...önümüzdeki aylarda ilk parça altın fonu sat-ppf al yapabilirim...gelişmelere göre karar vereceğim...şu an için altın fonunu azaltmak bana uygun gelmiyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 283/469 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •