Sayfa 285/465 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385 ... SonSon
Arama sonucu : 3718 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. BES Fon takibi için son durum aşağıda sayın dostlarım.

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

2. Briç (ABE) fonu lider. Yıllık kazancı %80 civarı. Anadolu Hayat Emeklilik bu işi çok güzel yapıyor.

3. TCD - TACİRLER PORTFÖY DEĞIŞKEN FON
    %84 bist hisse senetlerinde
    Son bir yılda %125 kazandırmış.

AES - AK PORTFÖY PETROL YABANCI BYF FON SEPETİ FONU
    %95 yabancı isse senetlerinde
    Son bir yılda %106 kazandırmış.

IPJ - İŞ PORTFÖY ELEKTRİKLİ ARAÇLAR KARMA FON
    %70 yabancı hisse senedinde.
    Son 1 yılda yüzde 97 kazandırmış.

AFT - AK PORTFÖY YENİ TEKNOLOJİLER YABANCI HİSSE SENEDİ FONU
    %99 yabancı hisse senedinde.
    Son 1 yılda yüzde 83 kazandırmış.

Bu ve buna benzer oranlarda kazandıran yabancı hisse ağırlıklı fonlar güzel görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz.

Not: bu arada bunlar TEFASta işlem görüyor. Yukarıda bahsedilen ABEye de baktım ama o işlem görmüyor şeklinde.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Abe, bes fonu. Teknoloji fonları pandemi nedeniyle revaçta. Pandemi geçince düzeltme yapacağını düşünüyorum. Pandemi sonrası emtia zengini ülkeler (briç) yükselişini sürdüreceğini düşünmekteyim.

5. Arkadaşlar,

BEFAS dan sonra aşağıdaki maddenin ne kadarlık bir etkisi olur? Mutlaka görmüşünüzdür bu detayı ama hesaplayan varsa ve yazarsa çok makbule geçer... Sırf "temettü fonu", "BRIC", "Koç iştiraki (bunu şimdilik alamıyoruz safran olmak lazım)" fonları için yeni poliçeler yapmayı düşünüyordum. etkisi fazla olmayacaksa hiç uğraşmayayım.

BES yönetmeliğinin 22/A maddesinin ikinci fıkrasında yer alan giriş aidatı, yönetim gider kesintisi ile fon toplam gider kesintisine yönelik kontrol işlemi uygulanmayacak.

BES yönetmeliğinin 22/A maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan fon toplam gider kesintisi iade işlemine BEFAS üzerinden
    alınan diğer şirketlere ait fonlar üzerinden yapılan kesintiler dahil edilmeyecek, sadece katılımcının sözleşmesinin veya sertifikasının bulunduğu şirketin fonları dahil edilerek iade işlemi yapılacak.

6. An itibariyle sanal portföyüm:

% 20 FEF
    % 20 ABE
    % 15 AVR
    % 15 CHG
    % 15 AMY
    % 15 NHA

7. Benim gerçek portföy %50 abe (briç) + %50 Ah5 (hisse fon)
    Firma: Anadolu Hayat Emeklilik
    Yılbaşından bu yana kazanç: +%23

Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    Benim gerçek portföy %50 abe (briç) + %50 Ah5 (hisse fon)
    Firma: Anadolu Hayat Emeklilik
    Yılbaşından bu yana kazanç: +%23
    Gerçekten tebrikler. Bakalım befas açılırsa bizde daha iddalı bir portföy yaparız.
    Bende 2 tane bes hesabı var. Biri garanti, diğeri fiba. Garantide altın, döviz karması yapmıştım. Fiba da ise %100 FEF var.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 285/465 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •