Sayfa 140/1312 İlkİlk ... 40901301381391401411421501902406401140 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Düşeceğine inanmıyorsanız krediyi şimdi çekin. Açıkçası kredi oranlarının bu ay düşmesi benim için sürpriz olur.
    İskanı da hafife almayın bence.
    İskansız evlerinde kat irtifaklı tapusu çıkar.
    Eğer olurda alınmazsa, ki inşallah öyle birşey olmaz, daire sahiplerinin ileriki dönemde bunu hallawtmeleri çık zor oluyor.
    İllaki daire sahiplerinin bazıları ona düşen 3-5 neyse ödemek istemeyecektir
    Bilgi olsun diye yazıyorum, yanlış anlaşılmak istemem
    İskan konusunda haklısınız fakat daha önceki projelerinde sorun yaşayan yok.Tapuyu almadan önce peşinatı alıp vazgeçebilirim (kendisi söyledi).

Güven konusu biraz söz üzerinde kalıyor gibi gözüküyor ama ben sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum açıkçası.

Epey araştırma yapıp bu işe girdim.

Kırk yaşından genç arkadaşların daire alınır mı zamanı mı gibi soruları çok saçma.. Kardeşim kırk yaşından önce ilk gayrimenkulünü alacaksın ki gözün açılacak.. Ben en son aldığım sıfır daireme taşındım bir öncekinide 2000 tl ye kiraya verdim.. Bundan önce verdiklerimle kar topu büyüdü ve şu an geriye bakmanın çok saçma olduğunu görüyorum.. Kira geliri sizin nakit akışınızı güçlendirir diğer kazancınız veya maaşınızla kartopunu büyütürsünüz... Burada 150-200 daire almış insanlara aptal diyecektiplerin varolduğunu bildiğim için yazdım.

Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Kırk yaşından genç arkadaşların daire alınır mı zamanı mı gibi soruları çok saçma.. Kardeşim kırk yaşından önce ilk gayrimenkulünü alacaksın ki gözün açılacak.. Ben en son aldığım sıfır daireme taşındım bir öncekinide 2000 tl ye kiraya verdim.. Bundan önce verdiklerimle kar topu büyüdü ve şu an geriye bakmanın çok saçma olduğunu görüyorum.. Kira geliri sizin nakit akışınızı güçlendirir diğer kazancınız veya maaşınızla kartopunu büyütürsünüz... Burada 150-200 daire almış insanlara aptal diyecektiplerin varolduğunu bildiğim için yazdım.
    150 200 daire alabilmiş adama aptal demek mi.Haşa)))))))) Elbet takdirle bakarım öyle adama,o kadar daireyi helal para ile alabilen adam ne iş yapar onu da çok merak ederim ,o başka tabi.Doğrudur yanlıştır başka konu,o kadar daireyi alabilecek nakit nasıl yapılır bir insan ömründe cidden o işin matematiğini çözemedim .Ama elbet takdire şayan bir başarı

Kredi için düşünen forumdaş , öncelikle hayırlı olsun. İfadelerinizden anlaşılacağı üzere müteahhit güvenilir biri.

Daha yeni elektriğe ve doğalgaz a dünyanın zammını yaptılar. Temmuz enflasyonuna makyajlasalar da yansıyacaktır. Bu takdirde enflasyon da düşük çıkmayacak , dolayısı ile faizleri en azından temmuz da düşürmeleri pek olası olmayacaktır.

Bunları göz önüne aldığımda sizin yerinizde ben olsaydım , faizlerin temmuz ve belki ağustos da da düşmeyeceği mantığı ile krediyi derhal çeker , krediyi derhal çekmemin gerekçesi müteahhide gidip , abisi krediyi çekiyorum , haydi doğru tapuya , şu tapuyu üstüme alayım derhal diyerek her ne kadar güvenilir biri de olsa rahat uyumayı garantiye almak isterim.

Son bir not : Para adamın hesabına geçmeden veya en geç eş zamanlı olarak tapuyu üzerime geçirtirim.

Güle güle oturun.

5. Kredi faizleri duserse yapilandirma sansiniz da olur ama ev fiyati yukselirse geri gelmez

6. 2021 yılının ilk 6 ayında konut fiyatları dolar bazlı olarak Ankara'da %7,1 İstanbul'da %7 düştü.
    Kaynak: sarı sitenin dolar bazlı emlak endeksi.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    2021 yılının ilk 6 ayında konut fiyatları dolar bazlı olarak Ankara'da %7,1 İstanbul'da %7 düştü.
    Kaynak: sarı sitenin dolar bazlı emlak endeksi.
    6 aylik TL değer kaybı %17 ise konutta balon var mı

8. Yazlık almak ne kadar mantıklı peki arkadaşlar?Kirada olan bir evim var.Oturdugum evin mülkiyeti de bana ait.üniversite okuyacak 1 çocuğum var sadece.Altın hesabında 1 yazlık alacak para var.Mülk mülktür deyip almalı mı?Yoksa yazlık ölü yatırım mı?

Sayfa 140/1312 İlkİlk ... 40901301381391401411421501902406401140 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •