Sayfa 34/1006 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,281
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Öyle.

Türkiye'nin 90%'ı müstakil evde yaşıyor.

Kalan 10% da apartmanın 15. katından aşağı kablo sarkıtır. Yapcak bişi yok.

Sehirlerin elektrik altyapisi bizi birak gelismis ulkelerde bile bunu kaldiracak durumda degil.

Ayrica bu elektrigi nereden, hangi kaynaklardan uretecegiz??

Bayram sonrasi elektrik tuketimi tavana vurmus..

Toyota Tr ceosu Ali haydar Bozkurt Tr icin elektrikli aracda 15-20 yil ongoruyor...

Siz birakin bazi ureticilerin 2030 dan sonra sadece elektrikli satacagiz demesini..

Bir ulkede arac parkinin tumuyle elektrikli olmasi baska sey, yeni arac satislarinin sadece elektrikli olmasi cok baska bir sey...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sehirlerin elektrik altyapisi bizi birak gelismis ulkelerde bile bunu kaldiracak durumda degil.

Ayrica bu elektrigi nereden, hangi kaynaklardan uretecegiz??

Bayram sonrasi elektrik tuketimi tavana vurmus..

Toyota Tr ceosu Ali haydar Bozkurt Tr icin elektrikli aracda 15-20 yil ongoruyor...

Siz birakin bazi ureticilerin 2030 dan sonra sadece elektrikli satacagiz demesini..

Bir ulkede arac parkinin tumuyle elektrikli olmasi baska sey, yeni arac satislarinin sadece elektrikli olmasi cok baska bir sey...

Syg,
    Bu elektrikli araç olayı çok büyük bir fiyasko olarak tarihe geçecek diyorum.

Şimdi kullanıcı sayısı az olduğu için ne kadar saçma olduğunu fark edemiyorlar hala. Hele hele bizim gibi ülkelerde hiç tutmaz dediğiniz gibi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,281
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Öyle.

Türkiye'nin 90%'ı müstakil evde yaşıyor.

Kalan 10% da apartmanın 15. katından aşağı kablo sarkıtır. Yapcak bişi yok.

Benim sitede goruyorum bazi evler ikinci araci elektrikli almislar, garajlara sayactan ozel kablo cektirmisler sarj ediyorlar...

Syg,

Sn.dudu merhaba daha önce ppz aldınızmı acaba aldıgınız ppz alım talimatı yaklaşık nekadarda onaylandı yaklaşık 1 saat oldu daha hesaba geçmedi daha kaça kadar bekliyim yada iptal edip valöryemeden tekrar vk6 alimı yapsam karar veremedim?
    Söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir şahsi fikrimdir saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim sitede goruyorum bazi evler ikinci araci elektrikli almislar, garajlara sayactan ozel kablo cektirmisler sarj ediyorlar...

Syg,
    Herkesin evinde garaj da yok. Bütün Türkiye sitelerde yaşıyor olsa yine bulunurdu belki çözümü ama bu elektrik altyapısı zaten kaldırmaz bence milyonlarca elektrikli aracı.

Bana göre değil.

Model 3 ilk açıklandığında baya heyecanlanmıştım yalan yok. Fiyat 35bin dolardı. Ben de zannediyorum ki bize de aynı fiyattan gelecek. Orada 35bin dolar oluyor bizde 1 milyon+ tl.

Aracın kendisi de problemsiz değil, pratik değil bunlar hep zamanla ortaya çıktı. Önce ilgisizleştim biraz daha okuduktan sonra tümden nefret ettim.

Petrol akar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,281
     Alıntı Originally Posted by TonyStark Yazıyı Oku
    Sn.dudu merhaba daha önce ppz aldınızmı acaba aldıgınız ppz alım talimatı yaklaşık nekadarda onaylandı yaklaşık 1 saat oldu daha hesaba geçmedi daha kaça kadar bekliyim yada iptal edip valöryemeden tekrar vk6 alimı yapsam karar veremedim?
    Ben aldigimda da biraz surmustu...

Bence gelir bugun...

Valor yemezsiniz..

Syg,

7. Derecelendirme kuruluşlarının raporlarında yazılı bütün bu sorunlar.

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), 2019 raporunda, Türkiye’ye alt yapı bakımından 40. Sırada gösteriyor; çok iyi…

Fakat “denetim ve denge†sıralamasında 104, yargı bağımsızlığında yine 104. Sıradayız! Kurumlarda “liyakat†sıralamasında ise 112. sıradayız!

CB sisteminde hasara uğrayan hukuku, adaleti, liyakati, denetim ve dengeyi yükseltmeden alt yapıdaki gelişme yeterli olmadığı içindir ki, ekonomide kişi başına gelirimiz 12 bin dolardan 8 bin dolara düştü.

https://www.karar.com/yazarlar/taha-...etiyor-1590251

Ne faiz, ne borsa, ne opel corsa hiçbir enstrüman bu milli gelir düşüşü ile oluşan zararımızı karşılayamaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,281
     Alıntı Originally Posted by Poyraz Yazıyı Oku
    Derecelendirme kuruluşlarının raporlarında yazılı bütün bu sorunlar.

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), 2019 raporunda, Türkiye’ye alt yapı bakımından 40. Sırada gösteriyor; çok iyi…

Fakat “denetim ve denge†sıralamasında 104, yargı bağımsızlığında yine 104. Sıradayız! Kurumlarda “liyakat†sıralamasında ise 112. sıradayız!

CB sisteminde hasara uğrayan hukuku, adaleti, liyakati, denetim ve dengeyi yükseltmeden alt yapıdaki gelişme yeterli olmadığı içindir ki, ekonomide kişi başına gelirimiz 12 bin dolardan 8 bin dolara düştü.

https://www.karar.com/yazarlar/taha-...etiyor-1590251

Ne faiz, ne borsa, ne opel corsa hiçbir enstrüman bu milli gelir düşüşü ile oluşan zararımızı karşılayamaz.
    Gemisini kurtaran kaptan misali cirpiniyoruz...

Syg,

Sayfa 34/1006 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •