Sayfa 831/932 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

1.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Senedin yukarı potansiyel oluşturduğunu anladığınız an ile dip seviye arasında belli bir mesafe katedilmiş oluyor. Dip bence göreceli bir kavram. Anlatmak istediğim örnek aslında FREN MESAFESİ gibi... Siz tepkinizi gösterip pedala basmak istediğnizde hzı sizi başka bir noktaya götürüyor...

Dip nedir? Bunu tanımlarsak üstadım size uzak olmak diye birşey kabul etmiyorum Çok güzel düşünceleriniz var. Takdiri her zaman hakediyor. Dip diyorduk; Mesela son 30 günlük kapanışlardan en düşüğünün maksimum % 3 üzerindeki kapanış fiyatı olabilir mi? Yoksa 21 günlük ortalamanın üstüde seyreden ve en az bir haftadır % 5'den fazla yükselmemiş senetler mi diptir? Örnekler çoğaltılabilir.

Sizin pivot ve direnç hesaplama stilinizi ve MTF dilinizi bilemediğim için size uzak duruyor gibi görünebilirim ama öyle değil...

Aynen abi.
    Katılıyorum.
    Dikkat edersen zaten "dip" ifadesini bilerek kullanmadım.

"Diyelim ki 20 ort kafayı kaldırdı, fiyat bollinger alt bandından içeri girdi,
    en yakın direnç de %10 uzakta...
    Kaçmasın bunlar istiyorum...
    Bakalım, bakalım..."

Aslında senin de ifade ettiğin(yanlış anlamadı isem!) "kayda değer bir tepkinin geleceği" zaman aslıda sözünü ettiğimiz, dipten ziyade...
    Burada senin de söz ettiğin gibi; ve bunun dışında, bollinger alt bandı, alt periyodlardaki Kumo bulutu veya grafikte işaretlediğim gibi, fiyatın değil ortalamaların eğimini gözlemleyebiliriz diye düşünüyorum. Bunlar tabi ham fikirler. Gözlemlemeye, teste muhtaç...
    Mesele olası bir dönüşü(tepkiyi) bulmak değil, "o dönüşün yaratacağı marjı ön görebilmek" diye düşünüyorum...
    Gönüller bir olsun... Fikirlerimiz çatışsa da olur. Ki çatışmadığını biliyorum.

https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Aynen abi.
    Katılıyorum.
    Dikkat edersen zaten "dip" ifadesini bilerek kullanmadım.

"Diyelim ki 20 ort kafayı kaldırdı, fiyat bollinger alt bandından içeri girdi,
    Bakalım, bakalım..."

Aslında senin de ifade ettiğin(yanlış anlamadı isem!) "kayda değer bir tepkinin geleceği" zaman aslıda sözünü ettiğimiz, dipten ziyade...
    Burada senin de söz ettiğin gibi; ve bunun dışında, bollinger alt bandı, alt periyodlardaki Kumo bulutu veya grafikte işaretlediğim gibi, fiyatın değil ortalamaların eğimini gözlemleyebiliriz diye düşünüyorum. Bunlar tabi ham fikirler. Gözlemlemeye, teste muhtaç...
    Mesele olası bir dönüşü(tepkiyi) bulmak değil, "o dönüşün yaratacağı marjı ön görebilmek" diye düşünüyorum...
    Gönüller bir olsun... Fikirlerimiz çatışsa da olur. Ki çatışmadığını biliyorum.

Üstadım çatışmadığını düşünüyorum fikirlerimizin. Öğrenebiliyorsak çatışsa da farketmez dediğiniz gibi. Mesela ortalamanın eğimini kontrol ederken eğimin istediğimiz düzeye geldiği andaki fiyat ile o sözüm ona dip dediğimiz seviye arasındaki % uzaklık rakamının kabul edilebilir bir oranda olması beklenmeli bence. Bunu siz ortalama eğimini örnek verdiğiniz için yazdım. Tabiki bunun ve dğer düşüncelerinizin gözleme ve teste ihtayaç duyduğu kesin. Benim de kendi gözlemlerimi test etmem gerekiyor. Umarım herşey daha iyi olur. Çalışmak gerek

3.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Üstadım çatışmadığını düşünüyorum fikirlerimizin. Öğrenebiliyorsak çatışsa da farketmez dediğiniz gibi. Mesela ortalamanın eğimini kontrol ederken eğimin istediğimiz düzeye geldiği andaki fiyat ile o sözüm ona dip dediğimiz seviye arasındaki % uzaklık rakamının kabul edilebilir bir oranda olması beklenmeli bence. Bunu siz ortalama eğimini örnek verdiğiniz için yazdım. Tabiki bunun ve dğer düşüncelerinizin gözleme ve teste ihtayaç duyduğu kesin. Benim de kendi gözlemlerimi test etmem gerekiyor. Umarım herşey daha iyi olur. Çalışmak gerek
    Aynen.
    Geçmişte düştüğüm en büyük hata;
    Her grafiği açıklayabilecek, ön görebilecek sistemler kurgulama çabası...
    Yüksek % de ile çalışan sağlıklı tek bir sistem...
    Missss. Yaslan arkana balığı bekle...

Şöyle bir tezim var...
    Bollinger orta bandın(Haftalık-20 Haftalık Basit ortalama aynı zamanda...) üzerine çıkanlar,
    Aylık Pivot üzerine çıkanlar,
    IM Kumo üzerine çıkanlar hep takibe değer oluyor teknik açıdan,
    Ancak dipten dönüşleri kaçırıyor bunlar.
    Kijunsen ile kombine edip bunları...

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi,
    Hem fiyat ortalama ilişkisini göz önüne alan(ama bu da geç tepki veriyor!)
    Hem de Ortalamaların eğimini göz önüne alan bir sistem tasarlayayım diyorum.
    Diyelim ki 20 ort kafayı kaldırdı, fiyat bollinger alt bandından içeri girdi,
    Bakalım, bakalım...

EK: Madem @BJK Coccinella üstad bizim sisteme uzak duruyor, biz ona yaklaşalım dipten dönüşler için
    Abi en yakın direncin periyodu nedir mesela? Bir de en yakın direnç dediğiniz R1 direnci midir?

TOASO yukarıdaki kriterlerin hemen hepsini karşılamış 30/07/2021'de. Nerdeyse % 100 gitmiş...

CRDFA Aylık pivot üstüne çıktığı aydan sonra ise neredeyse 5 aydır yatay...

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Abi en yakın direncin periyodu nedir mesela? Bir de en yakın direnç dediğiniz R1 direnci midir?

TOASO yukarıdaki kriterlerin hemen hepsini karşılamış 30/07/2021'de. Nerdeyse % 100 gitmiş...

CRDFA Aylık pivot üstüne çıktığı aydan sonra ise neredeyse 5 aydır yatay...
    En yakın direnç X periyottan ve Y göstergeden geliyor olabilir abi.
    #CRDFA özelinde durum şöyle "benim ekranımda"...:
    Haftalık IM Kumo bulutu altında sıkışmış,
    Aynı şekilde Aylık Pivot R1 de tepesinde olunca...:

6. Bu aksiyonun sonucu da,
    4,44-4,52 arası bolca destek toplamak olmuş.
    Ancak dirençler zamansallık nedeniyle aşağıya gelecektir,
    bu esnada da destekler(fiyat üzerlerinde kaldığı sürece) yukarı...

En yakın direnç X periyottan ve Y göstergeden geliyor olabilir abi.
    #CRDFA özelinde durum şöyle "benim ekranımda"...:
    Haftalık IM Kumo bulutu altında sıkışmış,
    Aynı şekilde Aylık Pivot R1 de tepesinde olunca...:

Anladım üstadım;

İşte haftalık bollinger orta çizgisi üstünde olanlar ya da aylık pivot üstüne çıkanlar sıkışmaya yakalanamıyor olabiliyorlar bende. Ha keşke ikimizin kriterlerini de aynı anda sağlayan senet çıksa karşımıza o zaman dediğin gibi yeme de yanında yat. Keşke

Haftalık analiz (Ana Sistemde) yapmasam da, cuma günleri çok basit bir tarama yapıyorum hem zaman kaybettirmiyor hem haftalık bir bakış açım oluyor. Günlük analizleri ne seanslık ne de haftalık analize değişemesem de Ek Sistemin haftalık periyodunda tespit ettiğim CRDFA taşıyorum.

Hakkımızda hayırlısı, herkese bol kazançlar ve iyi geceler dilerim...

Bu aksiyonun sonucu da,
    4,44-4,52 arası bolca destek toplamak olmuş.
    Ancak dirençler zamansallık nedeniyle aşağıya gelecektir,
    bu esnada da destekler(fiyat üzerlerinde kaldığı sürece) yukarı...

Budur

Sayfa 831/932 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •