Onemli Gunler Banner
Sayfa 94/1001 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 745 - 752 arası.

Konu: Viop XXXVII

1.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    he hacı dayu...

sen bu yaştan sonra dua bilsen yeter..
    Senin için dua edeceğim işe yarar mı ? bakaciiz ama bir bütün olarak dua etmek iyidir
    Hayat hoş gerisi boş

2. PETKM her iki vadede yüklü long pozisyon kapamaları var, muhtemelen cem okullu...

Kapattığı ortalama fiyat 8.05, yaklaşık 15 mn lot spota tekabül edecek büyüklükte...

Uzun vade pek etkilemez muhtemelen ama kısa vade negatif PETKM için...

3.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Farklı bir konu:

LGS ile yüksek puan alan bir okul düşünün.MAT. ,fizik,coğrafyada SINIF ORTALAMASI 60 PUAN... ve en yüksek 2 kişi 94 almış..

YKS de obp ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNDAN ÇOCUKLAR için sınav sonuçları çok önemli.Diploma notu düşük olunca YKS de direk dezvanatajlısınız.

Benim anladığım sağlıklı ölçme yapılmışsa sınıfın(30 kişi) en azından %15 i tam puan alması gerekmez mi.

ÇAN EĞRİSİ GİBİ: en zirvede %15-20

ortada %60 ve en altta %20

zor sormak meziyet değil..öyle zor sorarsınki en yüksek 40 alır ama ölçme yapmamış olursun..

Ne yapmak lazım?

Üniversiteye giriş sınavı çok kritik veya eskiden çok kritikti hala da kritiktir muhtemelen. Öte yandan orta öğretimde çok kasmamak lazım, insanları birbirine kıyasıya rekabete sokmak yerine iş birliği ve rekabet arasında bir denge kurulmalı. Günümüzde arkadaş ve dost edinmenin getirisi az, götürüsü ve riski fazla zaten. Bir de sistem bu duruma daha okulda odun taşımamalı.

Hayat kişisel tercihler ile toplumsal bütünlük arasında dengeyi gerektiriyor. Bencil insanları kimse sevmez, hiç bir şeye hayır diyemeyene de sünepe deniyor. Genelde dürüst ve güvenilir insanlar çok başarılı olmasa da bir şekilde toplumda kollanıyor, o yüzden dürüst ve güvenilir gözükmek için ekstra çaba harcayanlar da var, ama biriken sermaye bir anda sıfırlanabiliyor.

Çok fazla hayat stratejisi var, çocuğum olmadığı için şanslıyım, şu stratejiyi takip et demek zorunda kalmadım, ama hehalde içinden geleni dinle, kafana göre takıl beni de çok kaale alma derdim.

Squid Games seyretmedim ama çocuklar hayatın ne olduğunu baştan öğrenir ise sonradan daha az pişman olur.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. Ariston kardeş hoşgeldin. Ben yeni gördüm. Uzun zamandır yoktun.

Elini eteğini çektin buralardan.

Evlendin galiba...
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,897
    Hoşgeldiniz...Ariston abimiz uzaktan seyrediyor.

muhabbetini özledik.Arada bir yemek tarifi bile yapardı...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

6. Ekonomi zirvesinde ne çıktı?

Sayın kaval gergin gibi duruyordu açıklamalarında.

Resin notlarını iletmiştir. Ayağınızı denk alın bankalara el koyarımı dedi

7.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Ariston kardeş hoşgeldin. Ben yeni gördüm. Uzun zamandır yoktun.

Elini eteğini çektin buralardan.

Evlendin galiba...
    Yok bu para işlerinde bir görüş dile getiriyorsun, insanlar ondan etkileniyor düşünmeden hesapsız riske giriyor. Aslen ben bile duvardan gelen sesi filan dikkate alıyorum, kaybedince duvardan gelen ses suçlu oluyor.

Evlenmedim ama komşu ekonomik durumlar bozulunca daha fazla yazmaya başladı, iki kişi daha ekonomik ve güvenli olur demeye getiriyor. Millet whatsapp'dan direk sadete geliyor biz çok uzatıyoruz belki.

Aslen iki kişinin bir evde hır gür olmadan yaşayabilmesi ortak hedefler ve çıkarlar olmasına, verimli zaman geçirecek iş birliği ve iş bölümüne bağlı diye düşünmeye başladım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. Niye herkeşler hoşgeldin yazıyor? bitişik?

Hoş geldin ..ayrı yazılır.
    Hayat hoş gerisi boş

Sayfa 94/1001 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •