Sayfa 49/987 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 385 - 392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1. Sadece şunu düşünün. Gerek burada gerek çevrenizde 1 tane dolarını bozan oldu mu? Şahsen benim çevremde 50 iş adamından 1 tanesi bile bozmadı. E peki dolar nasıl 5 lira düştü..
    17.5 görmüş doları kimse 12 den bankaya geri vermez..
    Şu yaptıkları tamamen dolar trenini kaçırmış tl mevduat sahibini dolarize etmektir..

2. 12,1082

Sabah odunu (morning wood )

Dayak klubü

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Sadece şunu düşünün. Gerek burada gerek çevrenizde 1 tane dolarını bozan oldu mu? Şahsen benim çevremde 50 iş adamından 1 tanesi bile bozmadı. E peki dolar nasıl 5 lira düştü..
    17.5 görmüş doları kimse 12 den bankaya geri vermez..
    Şu yaptıkları tamamen dolar trenini kaçırmış tl mevduat sahibini dolarize etmektir..
    Bu oyunda ulkeye giren cikan yeni bir cent bile yok. Alinin Velinin emanette dolari var kasada. Kasa sahibi diyorki sen nabacan dolari gel ben senin kazancin olacaksa TL olarak vereyim sana ama kurallarim var diyor. Yani kasa cakili olan dolari istiyor. DTH karsiligi ZK da duran dovizi nete alalim diyor.

Diger taraftan TL mevduatta durana aman diyor DTH a gecme. Doviz bazli kredi isi yas. Bunu TL swap etmenin maliyeti yuksek kurtarmiyor. Sen TL de kal. Ben dovize gecmis gibi senin karin olursa Hazineden verecegim diyor. TL de kal diyor.

Yani ulkeye ne giren ne cikan bir cent dahi yok.

Nasıl düştü dersen ön yüklemeli satışlar başladı. İhtiyacı olanın ihtiyacı karşılanıyor mevcut kurlardan abi.

4. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bu oyunda ulkeye giren cikan yeni bir cent bile yok. Alinin Velinin emanette dolari var kasada. Kasa sahibi diyorki sen nabacan dolari gel ben senin kazancin olacaksa TL olarak vereyim sana ama kurallarim var diyor. Yani kasa cakili olan dolari istiyor. DTH karsiligi ZK da duran dovizi nete alalim diyor.

Diger taraftan TL mevduatta durana aman diyor DTH a gecme. Doviz bazli kredi isi yas. Bunu TL swap etmenin maliyeti yuksek kurtarmiyor. Sen TL de kal. Ben dovize gecmis gibi senin karin olursa Hazineden verecegim diyor. TL de kal diyor.

Yani ulkeye ne giren ne cikan bir cent dahi yok.

Nasıl düştü dersen ön yüklemeli satışlar başladı. İhtiyacı olanın ihtiyacı karşılanıyor mevcut kurlardan abi.

5. Anladığım kadarıyla 2 türlü işliyor bu sistem:

1. TL'si olan faydalanıyor, kurdaki oynaklık sebebiyle TCMB'nin saat 11'de açıklayacağı kurlar kullanılıyor. 3-6-9-12 ay vade var. Vadeden önce sistemden çıkana düşük kur uygulanıyor. Mesela 10bin dolar karşılığı 12,5 TL kurdan girdiniz. 125bin TL. Vade dolmadan çıktınız. Kur 12TL.

130bin TL yatırdığınız halde düşük olan kur alınıyor ve size 120binTL ödeniyor.
    Yine vadeyi bozdunuz, ama kur bu sefer 13TL. O zaman size 125bin TL ödeniyor.
    Vade sonunda verilen faizden yüksek olan kur farklarını hazine öder.

2. 20 aralık itibariyle döviz hesabı olanlar.
    Yine TCMB kurundan TL'ye dönüşüm yapılır. Dövizi TCMB alır. 3-6 ve 12 ay vadeler var.

Sistemden erken çıkarsanız ilk girişteki paranız neyse onu alırsınız,
    TL'ile bu sisteme giren gibi düşük kur ile çevrim yapılmaz
    yani paranız kur düşerse TL bazında azalmaz. Sadece 1 kez faydalanabilirsiniz.
    Faizden yüksek kur farkını TCMB öder.

Bu durumda vade içinde dövizin düşüşünden döviz bazlı kazanma ihtimali doğuyor. 12,5'tan girdim, vade sırasında döviz 11'e düştü boz vadeyi, al doları, dolar bazlı %13,63.
    1. durumda bahsedilen TL ile bu mümkün değil. 2. durumda mümkün.

Böyle midir şimdi son durum?
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Tl ciler de faydalanabiliyormuş dolar olanları merkez karşılarken tl olanları hazine karşılayacakmış diyorlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. Birde şunu açıklar mısınız. Orta okul mezunuyum ama hesabım doğru mu

Bugün doları tl ye çevirdiniz, %4 civarı makas var hop gitti %4

Kur farkı garantili mevduata girdiniz iyi tamam. 1 sene sonra devlet bu desteği kaldırdı dolara geri dönmek istediniz, o zaman belki makas %10 olacak hop gitti , %14.
    Sistemde ki 100.000 dolarınız düştü mü 85 bine.. ne anladım bı işten.

Bugünkü makaslara göre bile 100.000 doları satıp geri alsanız 92-93 bin dolara düşüyor.

8. Vatandaş evini satmış.....17 tl ye dolar almış....!!!!!!!!!!!!

Sayfa 49/987 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •