Sayfa 410/1312 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510910 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,273 - 3,280 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Kredi alirsan odeyecegin rakam sabit, hisse satarsan hissenin nereye kadar gideceginin ucu acik. Tabi burada kisi kendi bilir durumunu.

Ben daha az kredi kullanmak icin hisse ve dolar satip pisman olmustum. Alabilecegim max krediyi kullansam daha avantajli olurdu
    Şu peşin alınan haraç olmasa gözü kapalı kredi çekeceğim ama nerdeyse paranın yüzde 10 unu peşin alıyorlar...Üstüne bir de aylık 1.29 faiz ...

2.  Alıntı Originally Posted by Kolağası Kamil Yazıyı Oku
    Şu peşin alınan haraç olmasa gözü kapalı kredi çekeceğim ama nerdeyse paranın yüzde 10 unu peşin alıyorlar...Üstüne bir de aylık 1.29 faiz ...
    Hocam nasıl bir ödeme planı çıktı 180k başvurdunuz
    169k hesaba geçiyor ve ödeme ne kadar 2900 civarı ise sanırım 1.39 gibi bir orana tekabül ediyor

Son olarak, bu sigorta vs bedelleri miktara göre mi şekilleniyor,

Benim de kamudan kredi kullanıp alma planım var ancak 3 4 ay daha vaktim var bu yüzden ön araştırma aşamasındayım

3.  Alıntı Originally Posted by Tulpar9 Yazıyı Oku
    Hocam nasıl bir ödeme planı çıktı 180k başvurdunuz
    169k hesaba geçiyor ve ödeme ne kadar 2900 civarı ise sanırım 1.39 gibi bir orana tekabül ediyor

Son olarak, bu sigorta vs bedelleri miktara göre mi şekilleniyor,

Benim de kamudan kredi kullanıp alma planım var ancak 3 4 ay daha vaktim var bu yüzden ön araştırma aşamasındayım
    Ev fiyatı 220 K idi..
    Maksimum yüzde 80 i ödüyorlar. Bana ortalama bir rakam çıkardı..Masrafın miktara göre değiştiğini yani yüksek çekenlerden aynı oranda yüksek haraç alıyorlar

Sn kolağası karaman dediğiniz için evin orda olduğunu düşündüm,apartlar ve kiraları sizin yazdığınız gibi.Ama benim bulduğum bu ilanda 4 tane iki artı biri 1100 e bıraktılar.evler iki artı bir ama kiraları 900 er lira,bu ilandaki yer karamana göre nasıl bir yer,iyi bir yerde değil mi.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn kolağası karaman dediğiniz için evin orda olduğunu düşündüm,apartlar ve kiraları sizin yazdığınız gibi.Ama benim bulduğum bu ilanda 4 tane iki artı biri 1100 e bıraktılar.evler iki artı bir ama kiraları 900 er lira,bu ilandaki yer karamana göre nasıl bir yer,iyi bir yerde değil mi.
    Muhit Karaman Çarşı Merkez sayılır. Ancak şehir Güneye doğru genişliyor..Doğal olarak Hastane üniversite ve okullar merkezden uzaklaştı biraz.Yine orası da rahat kiraya verilir.Eşyalı 900 e ev yok şuan Karamanda..Eski kiracılardır onlar. Bu daireler eşyalı 1500 e gider.

Aslında bu evler de çok iyi o zaman.Bu kiracılar çıkarsa kara geçilir))))))))) Anahtar kelime de bu işte ,bu kiracılar çıkmaz sn kolağası sizin aldığınız ev için de 1200 bugün için çok iyi kira ama üç yıl sonra iyi olmayacak, ucuz kalacak ,kiracı çıkamayacak falan,zor işler.

8. Enflasyon %50 diyen var 80 diyen var ama konut kredisine bakiyorsun yillik %20 ler civari

Ben anlamiyorum milletin deli gibi konut kredisine saldirmasi lazim ama kimse basvurmuyor

Hakikaten ilginc bir durum

Enflasyon dusmeye baslasa bile %20 lere yani konut kredisine verdiginiz faiz duzeyine dusmesi yillar alir

Sayfa 410/1312 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •