Sayfa 69/430 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 545 - 552 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kimin ne istediğinin bir önemi yok. Burada taraflar durumu müzakere edebilir, sonuçta bir şeyler verilir, ama vatandaşın eli hiç bir zaman güçlü olmadı bu konuda. Bir EYT li olarak aşırı talepleri de doğru bulmuyorum zaten.

Yapılması gereken 50 yaş sınırı ve öne çekilen her yıl için %1,5 civarı maaşta indirim (ama inmiş hali tüm emeklilik boyunca devam edecek, önceki emeklilik yaşına gelince eski haline dönmeyecek maaş).

Burada sen 48 dersin, devlet 52 der, orta yol bulunur. Sen %1 düşsün her yıl için dersin devlet %3 der...%2 de orta yol bulunur....talepleri makul tutarak, ve önce model belirlenerek daha hızlı yol alınır...yoksa seçime kadar laflarla oyalanır millet...seçimden sonra da hükümet vs, 2 yıl geçer hayata geçmesi...bu durumda zaten ortada doğru dürüst eyt li kalmaz...fazla zaman kaybedilmemeli.
    Haklısın önemli olan niyet...Sorunun çözümü için karşılıklı adım atılırsa düğüm bir yerde çözülür..Fakat bağlanan maaşlara baktığımızda ABO çok önemli oluyor...Buraya da bir dokunuş gerekli diye düşünüyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Haklısın önemli olan niyet...Sorunun çözümü için karşılıklı adım atılırsa düğüm bir yerde çözülür..Fakat bağlanan maaşlara baktığımızda ABO çok önemli oluyor...Buraya da bir dokunuş gerekli diye düşünüyorum...
    Bence sıfır ihtimal. Pek gündeme geldiğini de duymadım ben. EYT dışında genel emeklilik mevzusunda bir konu
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Almanya´da emeklilik yasi dolmadan en erken 4 yil önce aylik % 0,3 (en fazla 4 yil icin max. % 14,4) kesinti ile erken emekli oluna biliniyor.

EYT uygulamasinda maasda indirim olarak belki Almanya´dan örnek ala bilirler.

4. Yaa mübarekler illa emeklilikle ilgilimi birşeyler yazılacak. Ona yakın konularda olur. Köyde kaç gündür canım sıkıldı valla. Bizim köyün emeklileri en son zamdan hiç memnun değiller. Mazot 25 un çuvalı 400 tl oldu. Keşke zam gelmeseydi diyorlar. Kurbanlık kuzular şimdiden 5 bin 6bin. Bu iş nereye gidiyor arkadaşlar. Saygılar

Alıntı Originally Posted by zeytinci Yazıyı Oku
    Yaa mübarekler illa emeklilikle ilgilimi birşeyler yazılacak. Ona yakın konularda olur. Köyde kaç gündür canım sıkıldı valla. Bizim köyün emeklileri en son zamdan hiç memnun değiller. Mazot 25 un çuvalı 400 tl oldu. Keşke zam gelmeseydi diyorlar. Kurbanlık kuzular şimdiden 5 bin 6bin. Bu iş nereye gidiyor arkadaşlar. Saygılar
    uzun zaman baskılanan fiyatlar pandemi bahanesi ile yükselişe başladı ,hükümettende ses çıkmayınca bu zamların ardı arkası kesilmeden devam ediyor bahane de devülasyon...Dolarcıyıda faizciyide herkesi kazığa oturttu piyasa..Birçok ürüne %500 varan zam yapıldı..Bunun ne sabit gelirliye yapılan zam ne de dolardaki artışla ilgisi var...Şimdi kim kimi tutarsa ...

6.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    uzun zaman baskılanan fiyatlar pandemi bahanesi ile yükselişe başladı ,hükümettende ses çıkmayınca bu zamların ardı arkası kesilmeden devam ediyor bahane de devülasyon...Dolarcıyıda faizciyide herkesi kazığa oturttu piyasa..Birçok ürüne %500 varan zam yapıldı..Bunun ne sabit gelirliye yapılan zam ne de dolardaki artışla ilgisi var...Şimdi kim kimi tutarsa ...
    Aynen yazdığınız gibi kardeş. Zeytinciyim zeytinyağımı kendim üretiyorum. Gel gör ki eskisi gibi bol bol kullanamıyoruz. Acaba seneye ne olur diye. Sezonda 45 - 50 tlden verdiğimiz yağlar aradan 3 ay bile geçmeden 75 - 80 tl oldu. Saygılar

7. Köyümüzde birçok kişi emekli. İnanın maaşlar olmayacak çoğu kişinin geçimleri çok zor olur. Gerçi bu başlığın 12. Sayfasında yazmıştım birçok kişininde maaş kartı şehirde yaşayan çocuklarında. İnsanlar hayatlarından soğumuşlar valla. Zeytin budama sezonu neredeyse bitecek daha budama yapan yok. Budama yevmiyesi 250 tl. İşin içinden çikabilirsen çık. Mazotun pahalılığından kaç kişi biliyorum tarlaya yaya olarak gidiyor. Hayırdır diyorum doktor yürüyüş tavsiye etti diyorlar. Ya hepinizde aynı doktoramı gittiniz mübarekler. Güler misin ağlar mısın.Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by zeytinci Yazıyı Oku
    Yaa mübarekler illa emeklilikle ilgilimi birşeyler yazılacak. Ona yakın konularda olur. Köyde kaç gündür canım sıkıldı valla. Bizim köyün emeklileri en son zamdan hiç memnun değiller. Mazot 25 un çuvalı 400 tl oldu. Keşke zam gelmeseydi diyorlar. Kurbanlık kuzular şimdiden 5 bin 6bin. Bu iş nereye gidiyor arkadaşlar. Saygılar
    Hicbir seyin fiyati artmiyor

Yalnizca TL nin degeri dusuyor

Neden fiyatlar artiyordan ziyade neden TL nin degeri dusuyor yada dolara neden %8 faiz veriyoruz meselesine kafa yorarsaniz o zaman meselenin kalbini anlarsiniz

Sayfa 69/430 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •