Sayfa 19/75 İlkİlk ... 917181920212969 ... SonSon
Arama sonucu : 597 madde; 145 - 152 arası.

Konu: Serbest Yatırım Fonları I

EUR bazli yeni alimlarim...

Fon Kodu Fon Adı
    EUZ GARANTİ PORTFÖY SERBEST (DÖVİZ-AVRO) FON
    MJL MÜKAFAT PORTFOY AKTİF SERBEST (DÖVİZ-AVRO) FON
    OLA OSMANLI PORTFÖY İKİNCİ SERBEST (DÖVİZ- AVRO) FON
    TJT TEB PORTFÖY ALTINCI SERBEST (DÖVİZ-AVRO) FON

Talep
    IUF İŞ PORTFÖY YEDİNCİ SERBEST (DÖVİZ-AVRO) FON (teknik sikinti cikti)
    YVG YAPI KREDİ PORTFÖY SARIYER SERBEST (DÖVİZ-AVRO) FON (min 10K alim dedi vazgectim)

rast gele...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Dostlar, serbest ve kapali fonlar hakkinda goruslerinizi alalim, birlikte yorumlayalim...

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    EUR bazli yeni alimlarim...

Fon Kodu Fon Adı
    EUZ GARANTİ PORTFÖY SERBEST (DÖVİZ-AVRO) FON
    MJL MÜKAFAT PORTFOY AKTİF SERBEST (DÖVİZ-AVRO) FON
    OLA OSMANLI PORTFÖY İKİNCİ SERBEST (DÖVİZ- AVRO) FON
    TJT TEB PORTFÖY ALTINCI SERBEST (DÖVİZ-AVRO) FON

Talep
    IUF İŞ PORTFÖY YEDİNCİ SERBEST (DÖVİZ-AVRO) FON (teknik sikinti cikti)
    YVG YAPI KREDİ PORTFÖY SARIYER SERBEST (DÖVİZ-AVRO) FON (min 10K alim dedi vazgectim)

rast gele...
    ne kadar var ise almıssınız ,butun dovizi baglıyorsunuz anlasılan

4.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    THG - TACİRLER PORTFÖY ODEABANK SERBEST ÖZEL FON

dikkatimi çekti , yorumlarınıza amedeyim

adı geçen bankanın e.bond faizlerine bakıp yorumlamayıda es geçmeyin

5. Ekonomik düzenlemeler içeren yasa teklifi komisyonda kabul edildi. Faiz ve kar paylarına vergi istisnası geliyor
    Ekonomik düzenlemeler içeren yasa teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
    konomik düzenlemeler içeren yasa teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Teklifle; Yabancı paraların 2022 yılı sonuna kadar Türk lirasına dönüştürülmesi durumunda, elde edilen faiz ve kar payları vergi istisnası kapsamına alınacak.
    Yalnızca gerçek kişilere ait olup ticari işlemlere konu olmayan mevduat ve katılım fonu tutarları değil, resmi kuruluşlar, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlara ait olanlar dışındaki tüm ticari mevduat ve katılım fonu da TMSF tarafından sigorta edilecek. Böylece AB mevduat sigortacılığı kriterlerine uyum sağlanacak.
    https://www.medyatava.com/haber/ekon...geliyor_253395

Bunlar da sembolik degerler var, cok bisi degil
    inceleme yapiyorum

Ancak gordugum kadari ile ole abartili kazanc lar mumkun degil
    USD da yillik yuzde 4 alsaniz opup basa koyun gibi gorunuyor
    Ozel Serbest lere bakiyorum onlara izin verilir ise girilebilir ama bilmiyorum henuz
    Bana kapali fon onerdiler yaklasik 11 aylik tutuyorsunuz ve yuzde 4 usd bazli kazanc oneriyorlar ama su an biraz kabullenemedim gibi ama gene de inceliyorum digerlerini de...

Benim buraya koyacagim miktar, mevduat ile alamadigim faiz orani yada mevduat etmeyecek kadar tutarlar bosa vadesiz de beklemesin diye dusunuyorum ama al sat ta yapan biri degilsem de acaba al sata mi gecsem diye de dusunmuyor degilim su anda...

Yani inceleme suruyo..

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    ne kadar var ise almıssınız ,butun dovizi baglıyorsunuz anlasılan

USD ve EUR serbest fon larin fiyatlarini TEFAS ta sadece TL olarak goruntuleyebiliyoruz, kendi doviz degerleri ile goruntulemek icin ne yapilmali, bir onceki gunun MB doviz alis kuru ile bir oranti yaklasik sonucu verebiliyor ama kesin degerler olusamiyor...

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    USD ve EUR serbest fon larin fiyatlarini TEFAS ta sadece TL olarak goruntuleyebiliyoruz, kendi doviz degerleri ile goruntulemek icin ne yapilmali, bir onceki gunun MB doviz alis kuru ile bir oranti yaklasik sonucu verebiliyor ama kesin degerler olusamiyor...
    Döviz fonların günlük döviz cinsinden karşılıkları:
    TEFAS'ta açıklanan fon değeri (TL) / Merkez Bankası Gösterge Döviz Alış Kuru üzerinden bulunur. (fonun döviz cinsine göre dolar, ya da Euro)

Ertesi günkü fon değerleri için geçerli olacak gösterge kur saat 15:30'da aşağıdaki adreste yayınlanır:
    https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...nkasi+kurlarii

Sayfa 19/75 İlkİlk ... 917181920212969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •