Sayfa 944/1000 İlkİlk ... 444844894934942943944945946954994 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,545 - 7,552 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    TL atıp dolar alıyorum piyasadan. Dolar hiç atmadım.
    teşekkürler. hayırlı olsun

2. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Yerlilerin eurobond alması engellenebilir. Büyükbaşlar yine yurtdışı üzerinden bir şekilde alır ama olan küçüklere olur.

Hepsinden kolayı hiç sınırlama işine falan girmeden eurobond gelirlerine kallavi bir vergi koyulur, muafiyet sınırı kaldırılır, bütün cazibesini yitirir, elinde olanlar da satmaya yönelir eurobond işi bizim için biter.
    Kallavi bir verginin aslında yürürlüğe girdikten sonra alınan EB'lara gelmesini bekleriz mantık olarak ama bizim ülkede her şey mümkün tabi.

Ben insanları EB'dan kaçıracak bir hamle çok beklemiyorum açıkçası. Yurt içine satmıyorum demesi de zor, ikincil piyasadan alınıp satılabiliyor en nihayetinde. Yabancı ucuza alır, talep varsa Türk'e pahalı satar.

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Yerlilerin eurobond alması engellenebilir. Büyükbaşlar yine yurtdışı üzerinden bir şekilde alır ama olan küçüklere olur.

Hepsinden kolayı hiç sınırlama işine falan girmeden eurobond gelirlerine kallavi bir vergi koyulur, muafiyet sınırı kaldırılır, bütün cazibesini yitirir, elinde olanlar da satmaya yönelir eurobond işi bizim için biter.
    Bundan emin değilim, zira eurobond fiyatlarını yerli alımları yukarıda tutuyor olabilir.

Eğer yerli alımı olmasa yabancı çıkışı çok daha sert olabilir.

Ayrıca çok sayıda emeklilik fonu var eurobond alan. Vergi konusu da Türkiye'de bulunabilecek tüm yatırım ürünlerinden daha yüksek bir vergi var eurobondlarda.

Ama yine de olur mu olur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5. CDS 788'e fırladı
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

6. Gelişmekte olan ülkeler arasında TR eurobondları bu CDS'e rağmen nispeten az değer kaybetti, çalkantı genele yayılmış halde.

Fed bilanço küçültme bu ay başladı. Bu günkü habere göre Avrupa merkez bankası varlık alımlarını sonlandırdığını açıkladı ve Temmuzda 0,25 faiz artışı sinyali verdi.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    dolar transferi yaptınız mı hiç. ne kadar masraf çıkıyor acaba
    Ceptetb ile ocak ayinda 17k swift yapmistim. Cepteteb 46 tl hesaptan,ib gelen tutardan muhabir banka ucreti olarak 25 usd almisti.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    CDS 788'e fırladı
    oh maşallah.. yarın %10 lu getiriler görmeye başlarız herhalde.

Sayfa 944/1000 İlkİlk ... 444844894934942943944945946954994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •