Special Days Image
Sayfa 548/665 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon
Arama sonucu : 5316 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Hisseyi ne zaman aldiginiza bagli. Benim Apple ortalamam 44 civariydi yeni aldiklarimla 64 oldu.
    Temettü emekliliginize %4 kurali ile baslamis iseniz ilk 5 -6 yilda borsalar cökerse kural iyi islemez.
    Yoksa isliyor acikcasi da, bu orani sabit görmemek lazim. Yeri gelince %2, yeri gelince %6-7 olabilir,

Potföyü cesitleme en mantiklisi tabii.
    Apple güzel firma donanım tarafında güzel işler yapıyor ama eskisi gibi heyecanlandırmıyor. Belkide gelecek güzel günlerin altyapısını kuruyorlardır bilemedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Hisseyi ne zaman aldiginiza bagli. Benim Apple ortalamam 44 civariydi yeni aldiklarimla 64 oldu.
    Temettü emekliliginize %4 kurali ile baslamis iseniz ilk 5 -6 yilda borsalar cökerse kural iyi islemez.
    Yoksa isliyor acikcasi da, bu orani sabit görmemek lazim. Yeri gelince %2, yeri gelince %6-7 olabilir,

Potföyü cesitleme en mantiklisi tabii.
    Emeklilik için hisse satmak, kirasını aldığın evin odasını satmak gibi geliyor bana. Tamamen aynı şey olmayabilir ama benim için öyle.

Ben niye satmakla uğraşayım. Ettiği karı dağıtsın şirket işte her sene otomatik

3. Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Emeklilik için hisse satmak, kirasını aldığın evin odasını satmak gibi geliyor bana. Tamamen aynı şey olmayabilir ama benim için öyle.

Onlarda hisse geri alımı yaygın kar vermeyip hisse alıyorlar. Buda hisse fiyatını yukarı çekip fiyat kazanç ve temettü oranını bozuyor.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

Apple, Alphabet gibi hisseler, iyi gittigi sürece, bölünmeye gidiyorlar. 100 adet hisseniz 10 sene sonra 1000 olabiliyor.
    Evinize eklenmis oda satiyor gibi oluyorsunuz o zaman.

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Apple güzel firma donanım tarafında güzel işler yapıyor ama eskisi gibi heyecanlandırmıyor. Belkide gelecek güzel günlerin altyapısını kuruyorlardır bilemedim.

Heyecan?
    Hisse alirken heyecan duymuyorum. Ancak hisse alirken genelde iskembem ve mantigimla hareket etmeye calisiyorum.
    O yüzden de portföyümün %50'den fazlasi ETF. Portföyümü son haline getirdigimde %60 civari olacak ETF'ler. Daha sonra da almaya devam edersem, ki harcayamadigim temettüleri tekrar yatirima yönlendiririm, daha da yüksek orana gelebilir.

6.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Heyecan?
    Hisse alirken heyecan duymuyorum. Ancak hisse alirken genelde iskembem ve mantigimla hareket etmeye calisiyorum.
    O yüzden de portföyümün %50'den fazlasi ETF. Portföyümü son haline getirdigimde %60 civari olacak ETF'ler. Daha sonra da almaya devam edersem, ki harcayamadigim temettüleri tekrar yatirima yönlendiririm, daha da yüksek orana gelebilir.
    Apple ürünlerinden bahsetmiştim .
    Mantık işe yarar. Geçmişte Bim mağazalarını çok beğeniyordum. Keşke hissesini alsaydım. Gerçekten size hitap eden ve iş modelini beğendiğiniz firmaları dikkatle takip etmek gerekiyor.

7. Haziran 2017'de FB aldık 160 dolar. 4% her sene içinden çektik, 0 temettü aldık, bugün geldik yine 160 dolar. Nereye gitti bunun büyümesi?

8. Hisse alım satımında yapılan kar ile ilgili vergilendirme nasıl?
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Sayfa 548/665 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •