Sayfa 207/413 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon
Arama sonucu : 3299 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    Sayın Meteor , herhal dikkatinizden kaçtı. Silopi Termik Santral geçen hafta 3 üniteyi de kapatarak şalter indirmiş. 2000 işçiyi ise izne göndermiş. Gerekçeleri is e çok haklı . Şöyle ki EPDK yerli kömürle üretilen termik santralin 1200 tl/MWh , ithal kömürle ise 3200tl/ MVh gibianormal bir fiat uygalaması olmuş. Hatta 2.500 imiş ithal kömür bunlar kendilerine fiat artırım beklerken ithale gelmiş. EÜDerneği EPDK nınkararlarının iptaliiçin Danıştay 13. dairesine dava açmış. Şirket üretim maliyetini bile karşılamıyordu diyor. Yani kızmışlar veryansın ediyorlar sob derece haklı olarak. Siz burdan ne kadarlık bir katkı bekliyordunuz ? CHP konuyu meclise taşımış. Bel ki de satış baskısının sebebi bu olabilir mi ? Halbuki geçen sene karlılıkta rekor kırmıştı bu santral.
    Yok, burada o olaydan 2-3 gün içinde yazıldı o konu. Üretim maliyetini karşılamaması bence imkansız. Muhtemelen maden rezervi sınırlı, ileride fiyat artacak neden şimdiden bu rezervi kullanalım diyorlardır. Ya da Ciner grubunun genel çıkarlarına uygun karar almışlardır. Aksi halde 12XY TL (1200’den biraz artırıldı, ay ay güncelleniyor) rakamının maliyetleri karşılamaması bence imkansız. Kaldı ki Odaş’ın, Aksen’in yerli kömür santralleri çalışıyor. (Aksen’in Göynük santralinin MWh başına maliyeti 30-35 dolar civarında olması lazım. 12XY TL ise 70-75 dolardı. 40 dolarlık MWH başına Favök aslında inanılmaz bir rakam. Bir zamanlar Ptf’ler 40 dolar civarındaydı. Yani satış fiyatının kendisi bu düzeylerdeydi. 🙃) Bizim santral asfaltit kullanıyor ama maliyetler çok farklı olmaz diye düşünüyorum. (Aksi halde Ptf’ler 40 dolarlarda iken nasıl çalıştı bu santral.) Bu fiyat sınırlaması Avrupa’da zamanında uygulanmış ve tekrar uygulanması gündemde olan bir düzenleme. Eğer bu düzenleme olmasa elektrik fiyatlarında çok daha büyük artışlar olurdu. Yani sanmıyorum ki yargıdan dönsün.

Silopi Elektrik net karı etkilemiyor sadece özkaynakları etkiliyor. Bu son olayların bize en önemli etkisi muhtemel halka arzı geciktirmesi olabilir. Bu da zaten bu senenin konusu değil. Muhtemelen halka arz için borsada dolar bazlı toparlanma bekliyordur bu da olursa 2023 seçimleri sonrası olur.

2. Çıkarken kılı kırk yaran ama düşmeye geldimi en ufak sebepte düşmeye hazır olan şirketimiz umarım haftaya agresif hareketler yapmaz.

3. Dedigim Gibi Infonun terste kaldigini gormedim..
    CUMA 3M Sat haber dussun ptesi 15-20kademe alttan yerine koy.
    Su dk.ya kadar Info 615K Lot ile 1. Alıci
    Bakalim nasil kapatacagiz..
     Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Bu hissenin tahtasının sıkıntı olduğu yeni anlaşılmadı. Yani baskıdır, garip satışlardır hep oldu. Ben kaç kez yazmışımdır. (En son 30 Mayıs�ta Tacirler mal boşalttı, dipten döndük ve 4.82�ye tepki yükselişi yaptık mesela. Tepki yükselişinde satmayan Gedik 9 Haziran�da malı boşalttı ve tahta 4.0X�li seviyelere düştü mesela. Özellikle sene başında tahtadaki saçma sapan hareketleri detaylı yazmıştım.) Size küfür edilmesini doğru bulmamakla beraber, olayı boş yere yanlış yere çektiğinizi belirtmek isterim. Ayrıca Spek tahtayı baskılamak isterse hisse için ısrarlı bir şekilde düşüş senaryosu yazmanız, bu fikrinizi ısrarla kabul ettirmeye çalışmanız kasıtlı veya kasıtsız olarak speke yardım etmeniz demektir. Burada bence fahiş mantık hatası yapmışsınız. Bir de şu bilgi vereyim hisseyi tavana çekip, ertesi gün %5 düşüren ve mal çıkan Citi idi. Bu da tahtadaki başka bir garip hareket ve İnfo olayın merkezinde değildi. (Ben özellikle yabancının fiyatı yukarı çekip satmasından memnunum ama tavanın ardından -5 gelmesi garip bir durum.) Benim bu tahtada gördüğüm Citi genelde çok doğru yerlerden satıyor. 20 Aralık sonrası Citi satışı veya 5.07 zirvesinden satış gibi. Trade edenler İnfo�nun pek terste kalmadığını söylüyor ama benim pek bilgim yok o konuda. Son olarak Gsdho�ya bu kadar takıntılı olmayın bence, salın gitsin. Benim pozisyonum var, artık ben bile saldım.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Sabah baktım 3.95, nasıl korktum bu yeni gelen kararın şirketimizin tüm finansallarını bozacagından. Sonra bir baktım ki bizim şirket parasını rahatlıkla yurd dışındaki iştiraklerinden tutabilir, zaten bankası olan bir holding bu kararın açığını bulamayacak ta diğer küçük şirketler mi bulacak.
    Sonuç olarak tekrar 4tl altında bize hisse alımını temin eden değerli şirket spekulatorumuzun ellerinden öperim. 3 ay kalmaz minimum %30 veya daha fazlasına aldığımız lotlarını tekrar ona teslim ederim.

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Diğer kagıtlara göre çok düştü borsa toparladı hala tepki vermedi patron

6.  Alıntı Originally Posted by frt77 Yazıyı Oku
    Sabah baktım 3.95, nasıl korktum bu yeni gelen kararın şirketimizin tüm finansallarını bozacagından. Sonra bir baktım ki bizim şirket parasını rahatlıkla yurd dışındaki iştiraklerinden tutabilir, zaten bankası olan bir holding bu kararın açığını bulamayacak ta diğer küçük şirketler mi bulacak.
    Sonuç olarak tekrar 4tl altında bize hisse alımını temin eden değerli şirket spekulatorumuzun ellerinden öperim. 3 ay kalmaz minimum %30 veya daha fazlasına aldığımız lotlarını tekrar ona teslim ederim.

Aynen sevgili ortağım frt77.Ben de bugün daha önce sattığım (1/4 ünü 3.75 ten 1/4 ünü 4.15 ten o günkü tavan ve 2/4 ünü 4.88 olmak üzere aort 4.415 ile) ve daha sonra aldığım (1/4 ünü 4.50,1/4 ünü 4.12 ve bugünde 2/4 ünü 3.85 aort olmak üzere tamamını 4/4 ünü 4.08 aortla ve 10.000 lot evladiyelik kalan 1.84 maliyetli) ile alışlarımı tam birime ve ilave 10.000 lot ile tamamlıyorum.
    .
    Yukarıdaki yorumuna da imza atarım diyerek aldıkları kararla biz ky lere bu imkanı veren BDDK yetkililerine ve sevgili güççük durgut ve avaneleri ve ek olarak spek emmime saygılarımı sunuyorum.
    .
    Tek lot malı olmasa da bir daha yazmayacağım demesine rağmen herhangi bir teknik ve temel analiz yapmadan bizi düşecek diye uyaran sevgili kazanıcı 1907 FB li kardeşime de şükranlarımı sunarım.
    .
    Syg
    Burada verdiğim bilgiler amatörce bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir ve her türlü alım satım işlemlerinizde yatırım danışmanınıza danışarak karar vermeniz önerilir.

7.  Alıntı Originally Posted by frt77 Yazıyı Oku
    Sabah baktım 3.95, nasıl korktum bu yeni gelen kararın şirketimizin tüm finansallarını bozacagından. Sonra bir baktım ki bizim şirket parasını rahatlıkla yurd dışındaki iştiraklerinden tutabilir, zaten bankası olan bir holding bu kararın açığını bulamayacak ta diğer küçük şirketler mi bulacak.

UOTE=frt77;5985341]Sabah baktım 3.95, nasıl korktum bu yeni gelen kararın şirketimizin tüm finansallarını bozacagından. Sonra bir baktım ki bizim şirket parasını rahatlıkla yurd dışındaki iştiraklerinden tutabilir, zaten bankası olan bir holding bu kararın açığını bulamayacak ta diğer küçük şirketler mi bulacak.

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.[/QUOTE]

"Şirketimizce uygulanan etkin risk yönetimi ve temkinli yatırım stratejileri doğrultusunda, maddi duran varlıkların sağlıklı bir biçimde finansmanı amacıyla yerel ve küresel ölçütlere göre çok sınırlı miktarda ve sadece düşük maliyetli dış kaynaklardan yararlanılmaktadır."
    "GSD Grubu Kur Korumalı Mevduat Hesabı Açılması
    29 Ocak 2022 tarih ve 31734 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7352 sayılı Vergi Usul Kanunu İle Kurumlar Vergisi Kanununda Değişiklik Yapilmasina Dair Kanun ile ve 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanununa geçici 14’üncü madde eklenmiş ve 31 Aralık 2021 tarihli bilançolarında yer alan yabancı paralarını ve altın hesaplarını Türk lirasına çeviren ve bu suretle elde edilen Türk lirası varlığı, bu kapsamda açılan en az üç ay vadeli Türk lirası mevduat ve katılma hesaplarında değerlendiren mükelleflere 1 Ekim 2021 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasındaki döneme isabet eden dönemde elde etmiş oldukları kur farkı kazançları, vade sonunda elde edilen faiz ve kâr payları ile diğer kazançları için düzenlemede belirtilen esaslar kapsamında 2021 yılı hesap dönemine ilişkin olarak kurumlar vergisi istisnası getirilmiştir.
    Bu kanun değişikliği ile Grup, 6 ay vadeli toplam 194.085.864 TL tutarında Kur Korumalı Mevduat Hesabı açılmasına karar vermiştir ve kurumlar vergisi istisna tutarınının faydası 2021 yılı için 8.305.996 ve 2022 yılı için 5.394.729 TL olmak üzere toplam 13.700.725 TL olarak tahmin etmektedir."

SON KARARLA HİÇ ALAKASI OLMAYAN BİR ŞİRKET VARSA O DA GSDHO

8. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun kredi kullandırımlarına ilişkin 24.06.2022 tarih ve 10250 sayılı Kararının Şirketimizin faaliyetleri ve finansal tabloları üzerinde etkisi olması beklenmemektedir.

kap geldi ...

Sayfa 207/413 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •