Sayfa 732/1312 İlkİlk ... 2326326827227307317327337347427828321232 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,849 - 5,856 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Şehit kavramınında iyice boku çıktı

Varsa sorarız yoksa bok yoluna gittiler deriz
    Valla ayhan53, seviye düşecek ama napayım mecburen senin seviyene inmek zorunda hissettim.

Ben günlük hayatımda bu kelimeyi ağzıma almam. Erkek olmama rağmen küfür dahi etmem.

Dediğin gibi kavramların .oku çıkıyor çünkü .okun içinde yüzmeseniz bile yanından kıyısından geçiyorsunuz haliyle üstünüze başınıza bulaşmasa bile kokusu burnunuzdan eksik olmuyor.

Ayrıca bu kelime insanın ağzına da diline de yakışmaz. Kullanıldığı ortamı kalitesizliğe, çirkefliğe ve pisliğe yönlendiririr. Aman bizden uzak olsun.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    kiralik evim is yerim olsa giderim avukata hukuk kurallari icinde ozel sozlesme hazirlatirim

ilk madde de 6 ayda bir fiyat guncellemesi.( artik asgari ucret bile yilda 2 kez zam aliyor )
    bagimsiz bir kurulusun enflasyon oranini endekse alip o oranda zam.

bu gibi seyleri noter sozlesmesi ile kabul eden buyursun kiralasin.
    iyi de o sözleşme hukuken geçersizdir. tüfe ' den fazla arttıramazsınız. haaa şu olur mu bilmem kira 17 bin tl dir tüfe % 70 . kiracı dedi ki ben kendi isteğimle kirayı bu yıl 45 bin yaptım kabul ettim. onu bilmem. avükata sormalı.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bu arada TAKVA , insanı Allah'dan uzaklaştıran şeylerden uzak kalmak demektir. İnancın varsa buna çabalayabilirsin. kolay değil. insan nisyan içinde bir varlıktır da.

hella sis farları eşliğinde
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Şu ev işine tek ev varsa ihtiyaç , yatırım değil gözü ile bakardım.ancak şu gelinen noktada önümüzde ki seçim benim gelecek planlamam için bir dönüm noktası olacak.şu an ki devlet politikaları-enflasyon-ekonomi yönetimi ile 5 yıl daha bu risk ile yaşayamam.
    allah korusun bir doğal afet-deprem sonucunda binanız yıkılsa,yeniden yaptırmak zorunda kalsanız ülkenin %90 ının o binaları geri yaptırma ihtimali yok.devlet size yardımcı olabilme ihtimali zaten yok. Yıkılmış binanızla ortada kalırsınız.eskiden hadi bu tarz durumlarda herkes devlete,insanların dayanışmasına vs güvenirdi.bugün 50-100 dairelik sitelerde oturuyor herkes.5-10 dairelik bir binayı hadi halledebilirsiniz ancak böyle 100 daire veya benim ki gibi 300 dairelik bir site de işin içinden çıkamazsınız.oturduğum site bu sene 10 yıllık oldu, basit birkaç dış cephe tadilat işi sitede 2-3 milyon tl den başlıyor.
    Durum böyle olunca 5 milyon tl lik evde oturuyorum derken 2 dk lık depremde bir anda sıfırlanma ihtimalim çok yükseldi.bu da insanı korkutuyor.

10 senelik bina kolay kolay yıkılmaz depremde, korkmaya gerek yok.

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Edremit merkezde oğluma aldığım 1 yaşında 4 katlı binanın en üst katındaki dairenin boş arsaya bakan cephesinden yağmur suyu çekiyor. Müteahhit yapacağını söylediği için ihtar çekmedim. Aradan 6 ay geçti. İlkokul mezunu şark kurnazı mütait sanırım benim için '' bu çokbilmişi atlatırım , olmadı en son şirretlik yaparım '' düşüncesine girmiş. Dün şiddetli yağan yağmurda odaların duvarları ıslanınca binanın alt katında dükkanında oturan mütaite '' gel bak hemşerim, yaptığın eserle gurur duyacaksın . Sen yerlilere silah falan çekerek şirretlikle işlerini götürüyormuşsun ama beni atlatman mümkün değil. '' dedim.

Adam anında çirkinleşti. Bugün noter getirdim, tespit yaptırdım. Bürosundan görmüş çıkışta notere soruyor. Sonra beni arıyor '' Yaa abi , sen ne acelesin yapacağım dedimya '' diyor. Artık kendisiyle selamlaşmak bile istemediğimi, avukat- noter- mahkeme masraflarıyla birlikte en iyi izolasyonu yaptıracağımı ve mesleğinde ilk dersini almanı sağlayacağımı söyledim.

İlk fırsatta daireyi satıp, parasını eurobonda yatıracağım. Oğlum ömür boyu dertsiz bankadan parasını çeksin....
    memlekette olan bütün olaylar senin başına geliyor galiba?

Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    memlekette olan bütün olaylar senin başına geliyor galiba?
    Bide dolar topiğinde yazzdığı edremit pazarı hikayesi var evlere şenlik
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bide dolar topiğinde yazzdığı edremit pazarı hikayesi var evlere şenlik
    ne yazmış ki

Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    ne yazmış ki
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...88#post6078088
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 732/1312 İlkİlk ... 2326326827227307317327337347427828321232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •