Sayfa 27/91 İlkİlk ... 1725262728293777 ... SonSon
Arama sonucu : 723 madde; 209 - 216 arası.

Konu: KONKA Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Piyasa değeri toplam dün 200 milyon dolar civari gözüküyordu. Kendisinin değerinin toplamı kadar yatırımı nasıl yapacak acaba önemli bir husus.

2. Selam arkadaşlar,
    Bugün aranıza katıldım, 14-15 tllerden beri takip ettiğim bir hisse idi, eldeki enerji hisselerine kıyamayınca konkanın da hareketini uzaktan izlemek durumunda kaldım, nasip bugüneymiş.
    Hisseyi alır almaz hareketlenmesi de güzel bir hediye oldu.
    Kağıt sektörü bu bilanço döneminde güzel bilançolar açıkladı, 3. Çeyrekte de devamı gelecek gibi görünüyor. Sektördeki diğer hisselerle kıyasladığımda fk ve pddd olarak tezol ve konka diğer hisselere göre ucuz kalmış görünüyor. Konka özelinde bunun özel bir sebebi var mıdır? Forumda geriye dönük sayfalara baktığımda konka’nın ciddi yatırım haberlerinden bahsedilmiş ve bunun etkisi henüz tam anlamıyla görülmemiş diye anlıyorum.
    Selamlar..

3. Dine dindar insanlara sayan söven şahıs ne oldu hisse halka arz olalı 1 yıl olmadı %500 Prime dayandı nerdeyse hiç sesin çıkmıyor aşağılık din hazımsızları.

4. bugün dikkatimi çekti bilançosuna baktım 2. çeyrek özsermaye artışı tam ikiye katlamış (Özkaynaklar--->2. çeyrek 1.594--> ilk çeyrek-->817 mil. tl.)
    Stoklar- 2. çeyrek--->253.567.115 ilk çeyrek--->193.452.902 döviz artışından kaynaklı hammade girdisinden olumlu etkilenir.
    Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller--->446.369.214 değerinde gayrımenkulü var... ekstra bonus demek
    Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 534.282.083 tl bedelsize konu birikmiş nakit
    Satış Gelirleri 6 aylık -->1.028.697.836 geçen yılın toplamından çok daha fazla
    Net Faaliyet Kar/Zararı 382.106.541
    Net Yabancı Para Pozisyonu ilk yarı--->304.358.001---ilk çeyrek-->221.569.788 kısaca 304 mil tl miktarınca döviz fazlası var,
    Net Borç -313,1 mnTL
    Serbest Nakit Akım 191.446.156,,

tek kelime maşaAllah, darphane gibi nakit üretmiş...

en kısa sürede aranızdayım.

5.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Doğan Holding bir kaç ay önce yüksek baskı kaliteli ürün kutu imalatında kullanılacak katlanabilir kutu karton yatırımı yapacağını açıkladı.Ham maddesini de üretecek 500 bin ton kapasiteli entegre tesis yatırımı 3 yıl sürecek ve 800 mn dolara malolacak .Bu ürün şu anda nerdeyse tamamen ithal ediliyor. Konya Kağıt ise yine Türkiyeâ��de üretimi olmayan ve ithalat yoluyla tedarik edilen katma değeri yüksek kağıt ve karton üretimi yatırımı kapsamında 250.000 ton kapasiteli bristol Kartonu (piyasada amerikan bristol diye geçer) ile 140.000 ton kapasiteli baz ve dekor kağıt üretim yatırımları için düğmeye bastı. Bu ürünler ithal ikamesi ürünlerdir. Üretim başladığında satışı da iç piyasada gerçekleşecek ve ihracata verecek mal kalmayacaktır. Şu anki şirket satışlarıda aynı durumdadır. İlerde kapasite artırımları olursa ihracat ta artar çünkü bütün bu ürünlere yurt dışındada talep vardır.
    Konya kağıt Güneşli matbaasındaki baskılı karton ambalaj da kullandığı kartonu Muratlı kartondan alıyor.Golda gıda ürünlerinde karton ambalajlı ürünler olursa bunları Güneşli fabrikada yaptırabilir. Günümüzdeki en kârlı sektörlerden biri olan kağıt -kartonun yatırımları da ona göre gerçekten oldukça yüksek maliyetli. Devlet ve çok güçlü gruplar bunu yapabilir. Ancak hesaplarımıza göre şu anda konya kağıtta bu yatırımları gerçekleştirebilecek konumda bir şirket olarak görünmektedir.

Konya Kağıt Genel Müdürü Sn. Cemalettin Tunç EFE 'nin yaklaşık 4 yıl önce verdiği çok detay içeren bir röportaj
    Şirketin ve sektörün ülkedeki durumu ile dünya kağıt endüstrisine genel bir bakış. Hammaddenin öneminden makine parkına kadar.
    İlgilenenler okuyabilir.
    https://www.matbaahaber.com/2018/11/...a-devri-bitti/
    Genel müdürün röportajını çok beğendim. Açık bir şekilde sektörün ve şirketin o dönemdeki durumunu anlatmış. Şirkette yatırımım yok holdingle ilgili önyargılarımdan ötürü. Lakin paylaşımı inceledikten sonra şirketi daha detaylı incelemeye karar verdim. Paylaşım için teşekkürler.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Avrupa'da artan enerji maliyetleri fabrika kapattırdı.

7.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    bugün dikkatimi çekti bilançosuna baktım 2. çeyrek özsermaye artışı tam ikiye katlamış (Özkaynaklar--->2. çeyrek 1.594--> ilk çeyrek-->817 mil. tl.)
    Stoklar- 2. çeyrek--->253.567.115 ilk çeyrek--->193.452.902 döviz artışından kaynaklı hammade girdisinden olumlu etkilenir.
    Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller--->446.369.214 değerinde gayrımenkulü var... ekstra bonus demek
    Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 534.282.083 tl bedelsize konu birikmiş nakit
    Satış Gelirleri 6 aylık -->1.028.697.836 geçen yılın toplamından çok daha fazla
    Net Faaliyet Kar/Zararı 382.106.541
    Net Yabancı Para Pozisyonu ilk yarı--->304.358.001---ilk çeyrek-->221.569.788 kısaca 304 mil tl miktarınca döviz fazlası var,
    Net Borç -313,1 mnTL
    Serbest Nakit Akım 191.446.156,,

tek kelime maşaAllah, darphane gibi nakit üretmiş...

en kısa sürede aranızdayım.
    ilk parti alışlaımı yaptım, 130 sermayeye 368 mil. kar , ilk yarıya göre 2,8 HBK hisse ikinci yarı üzerine koyduğu her kar ile kendine bir yön çizecektir... 28 ila 32 arasında dalgalanması doğal ve normal...

Sayfa 27/91 İlkİlk ... 1725262728293777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •