Sayfa 537/554 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547 ... SonSon
Arama sonucu : 4428 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Gübrede ürettiğimizden çok tüketici konumundayız. Üretsek satacağız.

zaten dediğiniz gibi 7 tane gübre üreticisi var.

Benim bagfas da kızdığım nokta şu: Çok ileri teknolojisi var ;DAP da boru reaktörü , sülfirik asaitte çift kontak , Kristal AS de yine keza aynı uhde sentez teknolojisi...

Ama bu teknolojileri tam kullanmıyor gibi geliyor.

2020 de fosfatlı gübre ve fosforik asitte rehabilitasyona girecem dedi. 2022/06 oldu hala DAP üretmiyor. DAP hem avrupada hem türkiyede olmazsa olmazdan tonu 22.000 ulaşmış

Kızdığım nokta potansiyeli var ama üretmiyor. zekiama tembel dediklerimizden. yoksa tesis mikemmel
    fosfat grubu için a izahnamede mardin yatağı yetersiz diyor Türkiye Ziraat Odaları İstanbul İl Koordinasyon Kurul Başkanı Ömer Demir :" mardin iyi "diyor

Şu fosfatın akıbetini ben bilmiyorum sayın hocam : CAN ve DAP dan yürür gider ama

AS gübre de keza onu da ekliyelim
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

2. Gübrelerin tabanı amonyak olduğu için amonyak processi daha önemli. kalsiyum amonyum nitratta(CAN) amonyak kullanılır keza nitrat da amonyakdan yapılır,amonyum sülfat (AS), Di amonyum fosfat (DAP) hespinde amonyak kullanılır.

PEki dünya amonyak üretiminde nereye gidiyor ?

Amonya üretimi klasik Haber-Bosch processi ile: Doğalgaz (metan)(CH4) sıcak su buharı (H2O) ile tepkimeye sokulur hidrojen gazı (H2) üretilir. Hidrojenle de hava (N2, Azot) tepkimeye sokulur amonyak üretilir. desülfirizasyon, karbondioksit uzaklaştırmaları fln geçiriyorum

Bu prosesde çok fazla karbondioksit salınıyor. Gri amonyak üretimi diye de adlandırılıyor.

Yeşil amonyak üretimi yatırımları başlandı. Suyun elektrolizinden hidrojen üretimi ile azotun(havanın) tepkimesinden yapılıyor.

Öyle ki Suudlar 5 milyar dolar yatırım yaptı. Line city denilen NEOM'a

Amonyaktan nitrat üre yada diğer gübrelerin üretimi zor değil.

Hem amonyak ilerde enerji yakıtı olarak kullanılabilecek. Bu yüzden üzerine çok düiüyorlar. Hidrojenden daha stabil bir yapıda

Sürçü lisan olduysa affola
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

3. tesiste topaklanma sorunu vardı.. hatta tahkime gittiler kaybettiler.. şimdi tenfiz aşamasında..

tesisle ilgili olabilir..

ihracat yasağının gevşemesi çok ciddi bir potansiyel sunacak..

Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Gübrede ürettiğimizden çok tüketici konumundayız. Üretsek satacağız.

zaten dediğiniz gibi 7 tane gübre üreticisi var.

Benim bagfas da kızdığım nokta şu: Çok ileri teknolojisi var ;DAP da boru reaktörü , sülfirik asaitte çift kontak , Kristal AS de yine keza aynı uhde sentez teknolojisi...

Ama bu teknolojileri tam kullanmıyor gibi geliyor.

2020 de fosfatlı gübre ve fosforik asitte rehabilitasyona girecem dedi. 2022/06 oldu hala DAP üretmiyor. DAP hem avrupada hem türkiyede olmazsa olmazdan tonu 22.000 ulaşmış

Kızdığım nokta potansiyeli var ama üretmiyor. zekiama tembel dediklerimizden. yoksa tesis mikemmel

4. teşekkürler emeklerin için..

tesis kendi elektriğini üretiyor..

müsijas, ihracat yasağı, tesisin ayıplı çıkması vs tüm kötü haberleri aldık son yıllarda

bakalım ne olacak bundan sonra..

Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Gübrelerin tabanı amonyak olduğu için amonyak processi daha önemli. kalsiyum amonyum nitratta(CAN) amonyak kullanılır keza nitrat da amonyakdan yapılır,amonyum sülfat (AS), Di amonyum fosfat (DAP) hespinde amonyak kullanılır.

PEki dünya amonyak üretiminde nereye gidiyor ?

Amonya üretimi klasik Haber-Bosch processi ile: Doğalgaz (metan)(CH4) sıcak su buharı (H2O) ile tepkimeye sokulur hidrojen gazı (H2) üretilir. Hidrojenle de hava (N2, Azot) tepkimeye sokulur amonyak üretilir. desülfirizasyon, karbondioksit uzaklaştırmaları fln geçiriyorum

Bu prosesde çok fazla karbondioksit salınıyor. Gri amonyak üretimi diye de adlandırılıyor.

Yeşil amonyak üretimi yatırımları başlandı. Suyun elektrolizinden hidrojen üretimi ile azotun(havanın) tepkimesinden yapılıyor.

Öyle ki Suudlar 5 milyar dolar yatırım yaptı. Line city denilen NEOM'a

Amonyaktan nitrat üre yada diğer gübrelerin üretimi zor değil.

Hem amonyak ilerde enerji yakıtı olarak kullanılabilecek. Bu yüzden üzerine çok düiüyorlar. Hidrojenden daha stabil bir yapıda

Sürçü lisan olduysa affola

5. egegübrede hareket tamamlandı sanki.. ordan buraya mı gelecekler

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    egegübrede hareket tamamlandı sanki.. ordan buraya mı gelecekler
    şirkette ucuzmuş aslında ben bu gece bunu bi inceliyim daha bilançosunu açmadım

7.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    şirkette ucuzmuş aslında ben bu gece bunu bi inceliyim daha bilançosunu açmadım
    2019da egegübreyi inceledim aldım sonra pandamı oldu çarşı karıştı 2020 bin güzel getiri sağlayan kağıtlarındandı..

Recep bir oğlunu Egegübrenin başına diğer oğlunu bağlasın başına koymuş..

egegübre şimdi sadece limancılık yapıyor gübre üretimini durdurdu.. bir de 700 dönüm arazisi var değerli

ben gübrelerin yılı olacağına inanıyorum artık Tekfen ve bagfas

katalizör de ihracat yasağının kalkması olabilir

8.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    2019da egegübreyi inceledim aldım sonra pandamı oldu çarşı karıştı 2020 bin güzel getiri sağlayan kağıtlarındandı..

Recep bir oğlunu Egegübrenin başına diğer oğlunu bağlasın başına koymuş..

egegübre şimdi sadece limancılık yapıyor gübre üretimini durdurdu.. bir de 700 dönüm arazisi var değerli

ben gübrelerin yılı olacağına inanıyorum artık Tekfen ve bagfas

katalizör de ihracat yasağının kalkması olabilir
    Hola amigo

KİMYASAL GÜBRE İTHALAT

https://imgyukle.com/f/2022/09/19/nGQ26Q.png

kİMYASAL GÜBRE İHRACAT

https://imgyukle.com/f/2022/09/19/nGQMAq.png

Gübre satışı sonbaharda hızlanıyordu sanırım. Temmuz ve ağustos kg bazında artarak ilelemiş

DipNot : ihracatın 74 % GTİP kodu : 310559000011 olan Azot ve fosforun ikisinid içerenler diğer mineral ve kimyasal gübreler nitrat ve fosfatı içermeyenler (azot >10%)

Sayfa 537/554 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •